Skocz do zawartości
zenti

Zasilacz do starego kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje zasilacza do starego kompa:

 

PROCESOR :INTEL PENTIUM 4 3.0 GHZ s478

MOMBO: ASUS P4P800

Ram:1GB GOODRAM

Dysk: 2x250 Seagate

Karta graficzna: ATI 9250

Zasilacz: NONAME 300W

 

Objawy jakie wskazują na zasilacz to częste problemy związane z zanikiem dysków albo problem z uruchomieniem systemu, zaraz po załadowaniu systemu resety.

Zasilacz do ~150zl -/+20

Moje typy:

 

Amacrox Warrior AX400-PNF 350W

Chieftec GPS-400AA-101A Bulk

Tacens Radix III 420

 

Stabilność to priorytet!! fajnie jak by był cichy,

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tez nad Fortron FSP400-60GHN 400W.

Chyba jest najlepszy z tej stawki.

Ale jak jest z cisza i stabilnością.

 

PS:Opłaca się kupować używane zasilacze np. Fortron lub Amacrox jak jest ze stabilnością oraz cisza>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie poszukuje najszybszego!!! dysku do 200zl (GB mnie nie interesują ma być szybki pod sys on będzie)

Moje typy:

Samsung SpinPoint F3 500GB 16MB 7200rpm SATA2 3,5cala (HD502HJ)

Western Digital 500GB 16MB 7200rpm SATA2 3,5cala (WDS5000AAKS) (pamiętam ze 320 AAKS była najszybszym dyskiem czy ten tez podtrzymuje tradycje>?)

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ale jeżeli chce mieć coś szybkiego i pojemnego to raid 0. Ewentualnie SSD ale ilość GB znacznie mniejsza.

Jak dla mnie nie ma widocznej różnicy pomiędzy dyskami w podobnej cenie. W benchmarkach może i widać różnicę, ale w normalnym użytkowaniu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden haczyk. Najpierw sprawdź, czy masz kontroler SATA2 na płycie. Jeśli nie, to Samsung może sprawiać problemy. Ustawienie zworką zgodności z SATA1 nie działa, a wymuszenie jo przy pomocy ESTOOL też w moim wypadku (także płyta Asus dla Intela) nie przyniosło efektu. Więcej info w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest max 200zl

Czyli albo ten Samsung F3 albo czekać na F4 wiadomo kiedy będzie ?

Niestety żaden raid 0 nie wchodzi w grę.(budżet)

 

@Grinch

Nie wiem co miałeś namyśli odnośnie SSD za 200zl:P

 

Seria AAKS była najlepsza w dyskach 320GB teraz straciła już renomę?

 

Jak jest różnica miedzy 640 F3 a 500 F3 nie chodzi o GB tylko o szybkość ??

 

PS: Tam jest SATA 1 kupić kontroler na PCI?

Edytowane przez zenti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj, bo większość kontrolerów na PCI to także SATA1 i niektóre tylko pozwalają na start systemu z dysku do niego podłączonego. Nie chcę, abyś kupił coś, co się do niczego nie przyda.

 

Druga sprawa, że jeszcze nie mam kontrolera i nie sprawdziłem, czy to rozwiąże problem.

 

A trzecia sprawa, że możesz mieć inny kontroler (np od Intela), który już nie ma tego problemu. Dobrze by było pożyczyć od kogoś taki dysk i postawić na nim system lub przynajmniej podpiąć jako drugi i sprawdzić, czy nie wali błędami w dziennik przy kopiowaniu.

 

Jeśli kupisz przez Sieć, to masz bodajże 10 dni na sprawdzenie i odesłanie (gdyby nie chciał działać z Twoją płytą). Innym rozwiązaniem jest dogadanie się ze sprzedawcą w sklepie.

 

Gadałem z kolegą Kwazor (z tego forum) i też miał problem z tym dyskiem. Skończyło się na wymianie na WD + ustawienie zworki. Pisał też, że jest programik przestawiający tryb pracy dysku, który mógłby rozwiązać problem. Sam tego sposobu nie sprawdzałem, ale przestawienie w narzędziu od Samsunga nie pomogło w moim przypadku, więc ten programik też raczej nie rozwiąże problemu - działa na tej samej zasadzie.

 

EDIT:

Sprawdziłem specyfikację Twojej płyty. Wygląda na to, że masz kontroler Intela:

Intel 865PE MCH

Intel ICH5R

Jest więc szansa, że nie ma on tego problemu - w moim przypadku był VIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ULLISSES

uuu to mnie przygnębiłeś w takim razie poczekam na serie F4 natomiast jeśli będę szybko potrzebował tego dysku to skusze się na WD AAKS .

Zdaj relacje czy ten kontroler pomógł.

 

Teraz odwrócę to pytanie odnośnie samsungów na rzecz wd

 

Jak jest różnica miedzy 640 AAKS a 500 AAKS nie chodzi o GB tylko o szybkość ??

 

Ale to wciąż jest SATA 1 które jest wolniejsze od sata2...

 

EDIT:

 

Oczywiście ze za 400zl to coś łykniesz niestety budżet jest bardzo napięty i 200zl to już stanowczo za dużo.

Edytowane przez zenti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...