Skocz do zawartości
CHiLLiN

Szybki i cichy w formacie micro-ATX

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję złożyć komputer, który byłby bardzo wydajny oraz względnie cichy i mały.

Na szczęście poszedłem po rozum do głowy i kupiłem niedawno konsolę, więc komputer w żadnym wypadku nie jest do grania.

Chciałbym jednak, aby był maksymalnie wydajny do granicy opłacalności. Planuję podkręcać ile tylko fabryka dała, więc będzie potrzebne również dobre, ale możliwie małe chłodzenie - oczywiście do granic rozsądku. Lepiej kupić obudowę większą o te 2cm niż być ograniczonym przez cooler, który nie wyrabia przy wyższym napięciu.

RAMki są też niewiadomą. Spory rozstrzał cen, taktowań i opóźnień.

Karta graficzna chyba wystarczy zintegrowana, choć fajnie by było jakby miała wsparcie sprzętowe np. do filmów HD czy Premiere'a. Obiło mi się o uszy, że integra często hamuje overclocking proca, więc raczej kupię jakąś taniochę.

Dysk zgodny z najważniejszą kwestią - największa pojemność dla jakiej cena za 1GB jest najniższa. Prawdopodobnie najpierw nawet wezmę małego SSD pod system, a potem ewentualnie dokupię coś na magazyn.

Z napędu raczej rezygnuję w ogóle. Szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy ostatni raz używałem płyty DVD czy jakiejkolwiek innej. W razie czego czy napędy slim z tacką albo szczelinowe różnią się czymkolwiek oprócz ceny i rozmiaru?

Co z zasilaczem? Tutaj szczególnie nie mam pomysłu.

 

Wstępnie wydaje mi się, że wezmę:

  • AsRocka H55M Pro ze względu na dobre właściwości O/C i niską cenę
  • Xeona X3440, czyli pierwsza liga procesorów, za znośną kwotę
  • Patriot 4 GB 1600MHz CL9 - będę bardzo wdzięczny za wskazanie konkretnej różnicy wydajności zależnie od taktów i opóźnień
  • GeForce 8400 GS ze wsparciem CUDA za śmieszną cenę
  • Dysk SSD Intel X-25-M 80GB i może w ogóle zrezygnuję z typowego magazynu (mam dysk zewnętrzny 1.5TB), ew. później coś dokupię
  • Zasilacz, albo po taniości Fortron FSP400-60GHN, albo coś z odpinanymi kabelkami. Primo mocny, secundo cichy, tertio kabelki.
  • i to by było na tyle czego jestem przekonany ;]

Limitu pieniędzy zasadniczo nie ma, najwyżej w tym roku spędzę wakacje w nurcie patriotycznym. Mam nadzieję, że ze 2-3k zł powinny wystarczyć na zestawik tip-top.

 

Z góry dziękuję za Waszą pomoc!

Edytowane przez CHiLLiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System spoko, zmieniłbym tylko kartę grafiki na ATI HD 4/5 550 pasywnie chłodzony.

 

Reszta wporządku, ale większą zagwostkę będziesz miał z chłodzeniem i obudową.

 

[..]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie, jak chcesz kręcić do granic możliwości to w gre wchodzi jakis bardzo wydajny cooler a te sa zwykle na tyle duże że może być ciężko z małą obudową.

Np taki Prolimatech Megahalems Cooling.pl : Prolimatech Megahalems Rev. B LGA775/1156/1366 [PRT006] - 209.00PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...