Jump to content
ROBAK13

Gdzie kupic izolacje?

Recommended Posts

Mozna uzywac na grafach / plytach, tylko najpierw oklejamy tasma papierowa, a pozniej armaflexowa i hula :) Sprawdzone - dziala ;)

Hmm brzmi to troche dziwne, bo cos zdaje mi sie, ze pod papierowa tasme woda moze podejsc, jesli zacznie sie skraplac. Takie rozwiazanie lekko ryzykowne, bedzie dzialac wszystko do czasu, az sie nie roztopi.

A sama izolka samolepna ; raz tak sprawdzilem, jak dziala na pcb :/ Pol dnia czyszczenia z kleju.

Mam jeszcze takie pytanie troche odbiegające od tematu, ale nie chce nowego otwierać przez taką głupotę.

Czy armaflex może mieć bezpośredni kontakt z LN2 i czy nie popęka sam z siebie po pewnym czasie? Jeśli tak bedzie zamrażany, rozmrażany i większość czasu LN2 będzie go zalewać? Bo moim zdaniem raczej nie, ale pojawiła się inna opinia więc pytam Was xD Chodzi o samoprzylepny armaflex. No i kolejna sprawa, czy klej będzie trzymał dalej?

Edited by ROBAK13

Mam jeszcze takie pytanie troche odbiegające od tematu, ale nie chce nowego otwierać przez taką głupotę.

Czy armaflex może mieć bezpośredni kontakt z LN2 i czy nie popęka sam z siebie po pewnym czasie? Jeśli tak bedzie zamrażany, rozmrażany i większość czasu LN2 będzie go zalewać? Bo moim zdaniem raczej nie, ale pojawiła się inna opinia więc pytam Was xD Chodzi o samoprzylepny armaflex. No i kolejna sprawa, czy klej będzie trzymał dalej?

:lol2:

Dobra. To przedstawię dokładnie sytuację: Wywiercam z boku POT'a dziurę, potem zaklejam tę dziurę armaflexem i zalewam POT'a do pełna.

Czy będzie ciekło i czy armaflex nie pokruszy się sam z siebie po kilku użyciach? Ja uważam, że nie powinno się tak stać bo przecież ten na rurce jest tak samo schłodzony, a jeśli pęka to tylko jeśli się go za wcześnie zciśnie (zanim zdąży się ogrzać)

Edited by ROBAK13