Skocz do zawartości
Majkk

PC

Rekomendowane odpowiedzi

cześć chciałbym,żebyście zerkneli na mój zestaw ... co o nim sądzicie ?

 

1 PROC INTEL Core i3-530 2.93GHz 4MB LGA1156 BOX

2 GAINWARD GeForce GT240 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E (Golden

Sample) (585/3780)

3 Płyta ASUS P7P55-M /i P55/DDR3/GB LAN/IEEE1394/ Sock.1156

4 Pamięć Kingston DDR3 4GB 1066Mhz

5 OBUDOWA CoolerMaster - ELITE

6 Zasilacz PSU logic 500W

7 Nagrywarka DVD

8 Dysk Samsung 500gb

9 MONITOR HYUNDAI 22" LCD X224WD+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem, dostałem propozycje kupna takiego komputera nowego za 2200 zł bez monitora.Nie znam się za bardzo na częściach więc napisałem tutaj ;)

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chłopie dobrze ze sie odezwałeś bo ktos strasznego grata chciał ci wcisnąć

 

napisz do czego to ma byc komp i czy bedzie oc , jak rozumiem cena to ok. 2200 za bude ?

 

na dzien dobry polecam cos takiego

 

AMD Phenom II X4 955 C3

ASRock M3A770DE

Radeon HD5770 1GB

Samsung 500GB F3

OCZ ModXStream Pro 500W

DDR3 2GB ( w jednej kosci ) 1600 Mhz GoodRam czy A-Data co tansze

Coolmaster Elite lub np. Revoltec Fifty 1

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nijak bo to widac. Przykra sprawa ale tak jest, znaczna czesc dzisiejszych "fachowcow" w tej dziedzinie w ogole sie nie zna i jest nie na czasie. Polecil Intela bo taki ma wpojony stereotyp ze Intel najlepszy. Koledzy daja Ci pelne 4 rdzenie, a pan informatyk dwa. Karta do gier i gt240 ? Zalosne, to kolejny polkotlet od nVidii, moze sie naraze nie wiem, ale ja sie gubie, juz nie mam pojecia co u nich jest jakie po za nowymi chipami. W kazdym razie gt240 jest gorszy od polski sredniej poprzedniej serii ATI wiec 4850, a koledzy proponuja 5770. Ram Kingston bo kiedys byla to dobra marka, dzis drogie nic, ale to tylko potwierdza ze pan informatyk zatrzymal sie na czasopismie PClol kilka lat temu. Zasilacz logic <zalamka> Kup Delte 350W a bedziesz mogl spac spokojnie bo te 500W to wymysl, a sam psu nie trzyma napiec i nie jest to dobry wybor bo moze sie szybko spalic co zreszta jest najczestsza usterka wlasnie dlatego ze ludzie ufaja ludziom ktorym powinni ufac czyli informatyka.

Racze poczytac testy i szybko zobaczysz ze ani cpu ani gpu nie ma porownania do tego co proponuja tutaj koledzy. Sa tez spisane najbardziej oplacalne zestawy, ktore sa tworzone co miesiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tylko dla potwierdzenia tego co napisali moi poprzednicy (im wiecej glosow krytycznych tym lepiej), ze zestaw ktory zlozyl Ci ten "informatyk" nie nadaje sie do gier i nie jest wart swojej ceny! Jesli to znajomy informatyk to nie pytaj go juz nigdy wiecej o zdanie, jesli to jakies "informatyk" w sklepie to zmien sklep lub pojdz do niego chocby z tym co polecil Ci andrzejs82 i na koniec mozesz mu powiedziec ze jest p.zda a nie "informatykiem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) Można być informatykiem i można nie nie znać się na sprzędzie bo to przecież ciągle się zmienia i łatwo wypaść z obiegu. Natomiast można znać się na sprzęcie nie będąc informatykiem, bo do tego nie potrzeba żadnej wielkiej wiedzy. Wystarczy tylko poczytać testy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by połączyć jedno z drugim ;)

...np. nie być informatykiem i nie znać się na sprzęcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

AMD Phenom II X4 945 /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/

 

Płyta główna:

AsRock 770 Extreme3 /AMD 770/

 

Pamięć RAM:

G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL

 

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

 

Karta graficzna:

PowerColor Radeon HD5770 PLAY! 1024MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI/DP

 

Nagrywarka DVD:

Liteon iHAS124 SATA (black)

 

obudowa:

Gigabyte Luxo M1000 Black

 

Zasilacz:

bequiet! PurePower L7 530W

 

Monitor:

Benq G2220HD (16:9, FullHD, 5ms, DVI)

 

 

 

lub z drobnymi zmianami:

 

Płyta główna:

Asus M4A785TD-V EVO /AMD 785G, DDR3/

 

Pamięć RAM:

G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 ECO

 

Obudowa:

Thermaltake V3 okno (b/z)

 

 

 

Teraz wstawilem zestaw który jest najczesciej polecany i wg roznych serwisow internetowych i forów internetowych. Prosze was o skomentowanie tego zestawu co o nim myslicie i jak on bedzie sie sprawowal pod wzgledem gier bo jak wiece szukam zestawu typowo pod gracza. Najbardziej interesuje mnie wasze zdanie pod wzgledem " czestotliwosci taktowania" danych podzespolow takich jak proc plyta i karta graficzna a mianowicie czy te dobrane w tym zestawie sa ze sob zgodne i bede ze soba prawidlowo współchodziły a gry chodziły na najwyzszych detalach.Chcialbym wreszczie zakonczyc moje rozmyslania i kupic w koncu nowy komputer.. Z gory dziekuje za wszystkie opinie i jesli gdzie wyrazilem sie malo jasno lub malo fachowo to sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mobo nie wiele wiem ;P Natomiast Asus jest godna propozycja jednak nadal droga i nie wiem jak u niego z biosem pod x6...

Procesor warto zmienic na 955 w C3.

G.Skill'e oczywiscie warte swojej ceny jak zawsze ;) ale jesli mialoby braknac funduszy np na 955 to od razu zmieniaj ram na Goodrama czy A-Daty 1600 lub nawet 1333 bo tansze a nie da Ci to zadnego wzrostu, moze 0,1%. Odblokowany mnoznik pozwoli na OC bez uzycia pamieci ale to bez znaczenia bo te goodramy i tak kreca sie bdb.

Popatrz w polecanych zestawach ktore modularne psu sa polecane i porownaj z cena BQ, bo sam zasilacz bardzo dobry ale jesli za ~~30zl mozna miec modularne okablowanie to warto dolozyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chciałbym poznać wasze zdanie na temat tego zestawu,ma służyć głównie pod gry

 

Procesor CORE i5-650 3,20GHz BOX 4M LGA1156 BX80616I5650

Płyta główna GA-P55A-UD3 S1156 P55 4DDR3 USB3.0 ATX BOX SATA

6GB

Pamięć DDR3 4GB KIT 1333Mhz KVR1333D3N9K2/4G (Kingston)

Dysk twardy 500GB 7200RPM SATAII 16MB ST3500418AS NCQ

Nagrywarka DVDRW 22x BOX bl.SAT A DVD1260i(HH-24AAS-H02C (HP)

Czytnik kart pamięci AK-ICR-01B internal

Karta graficzna Radeon HD5770 CUCORE 1GB DDR5 128BIT 2xDVI+HDMI+D-Sub BOX

Karta muzyczna 8 - kanałowa, Realtek ALC888

Karta sieciowa 10/100/1000 Lan Adapter

Zasilacz PSU FEEL 500W ACTIVE PFC

Obudowa AMOR TRO-402 Seria S bez zasilacza

Monitor 22'' LED G2222HDL wide 5ms 5mln:1 DVI FULLHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Interista

Jak lecisz w Intela, to i5 750. Zasilacz skomentowany został post wyżej, tykająca bomba w każdej chwili BUM i po kompie. Ramy to coś z GoodRam'u, nie orientuje się w pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez cen to gow** nie robota ; P Co komentowac ? Chyba tylko cpu i psu bo sa do du**. Przykladowy ram nie jest zly ale na 90% za drogi, podasz cene to napisze ktos czy sie oplaca czy nie. Buda nawet gdyby byla za 27zl to jest za duzo za tracera xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...