Skocz do zawartości
sough

Szukam mieszkania w KRAKOWIE

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

W tym poście zwracam się do wszystkich Krakusów i posiadaczy mieszkań w tym uroczym mieście. Poszukuję mieszkanka dla dwóch osób. Najlepiej kawalerka lub coś o podobnych gabarytach. Może znajdzie się ktoś w społeczności PPC, kto chciałby mi takie lokum wynająć albo zna kogoś, kto by zechciał? ;)

 

Fajnie by było, gdyby mieszkanko było blisko centrum, jednak nie jest to priorytet jeśli w pobliżu są linie tramwajowe/autobusowe. Stan nie musi być idealny, ale nie chcę też mieszkać z gryzoniami lub robalami :). Wiadomo, ważna jest dla mnie również cena i koszty eksploatacji takiego mieszkanka. Powiedzmy że odgórny limit to 1000-1100zł z wszystkim.

 

Czekam na oferty w tym temacie, na PW lub bezpośrednio na e-mail mateusz.wilusz@gmail.com

 

Dla potencjalnego właściciela garść informacji o lokatorach. Wybranka mojego serca ani moja skromna osoba nie palimy papierosów, dbamy o porządek i jesteśmy konkretni. Ja będę pracował i zaocznie się uczył, dziewczyna studia dzienne. Nie planujemy imprez, bo jako biedni studenci posiadający świetlne plany odkładamy kasę 'na przyszłość'. Ogólnie rzecz biorąc i nieskromnie mówiąc - dobra firma.

 

A jako dodatkowy atut w razie potrzeby służę pomocą z zakresu informatyki ;)

 

Administrację proszę o wyrozumiałość, jednak chyba jedynie Ośla Łączka nadaje się na tego typu ogłoszenie (tak też podpowiedziała mi wyszukiwarka).

Edytowane przez sough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze spokojnie ;) ale na forum nie dostanie wiecej ofert niz na takim gumtree . Warto zaczac poszukiwania od przejrzenia stronek poswieconych danemu zagadnieniu ;) 

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Najlepiej kawalerka lub coś o podobnych gabarytach.

2. gdyby mieszkanko było blisko centrum,

3. odgórny limit to 1000-1100zł z wszystkim.

4. Kraków

 

 

:blink:

 

mam dla Ciebie złe wieści :)

 

Ale mam też kilka porad sprowadzających na ziemię :)

 

Kawalerka będzie droższa. Ja bym rozważył 2 pokoje i ewentualne szukanie kogoś do drugiego, wyjdzie zdecydowanie taniej. Zrezygnował bym zdecydowanie z centrum. Dzielnice gdzie zmieścisz się ze wszystkim w takiej cenie to: Ruczaj (dobry dojazd (tram, autobusy), blisko Tesco 24h :D,) Prądnik, Bieżanów, Prokocim (dwa ostatnie zrób rekonesans drużyn i kup siekierę, tasak, i ze 4 kosy), NH.

 

Zależy też jaka uczelnia. Bo jak UJ to nowy kampus jest na Ruczaju, UEK to fajny prądnik, AGH w sumie też.

 

Realia są (z doświadczenia znajomych). Ruczaj 500m do tesco, dwa przystanki autobusowe 50m, dwupokojowe mieszkanie z kuchnią bez okna, dużą łazienką w nowym budownictwie za 1300zł plus rachunki, czyli wychodziło to na 3 osoby po 430zł plus rachunki, czyli powinniście się zamknąć (gorzej może być zimą). Ruczaj, ale do najbliższego przystanku trzeba drałować z buta jakieś 20min 350 zetek za łebka w pokoju dwuosobowym (mieszkała para), czyli 700 zł plus rachunki, zamykali się w 950zł.

 

Oraz coś z drugiej strony.

Nowe budownictwo 20 min piechotą od Rynku, a tramwajem jakieś 5-7 min, kawalerka 27m2, miejsce parkingowe, wysoki standard, własny kocioł Junkersa do pełnej elektrycznej regulacji mieszkania (woda, kaloryfery etc.), 1800zł plus rachunki :D

 

Mieszkanie przy pl.Inwalidów - 15min do Rynku, stara kamienica, łazienka zrobiona w kuchni, jeden pokoik gdzie leżał tylko materac 200x90 i stolik, drugi pokój połączony z kuchnią i łazienką :) w sumie z 25m2 może mniej 1400zł plus rachunki które w zimie ze względu na 4m wysokości były sporo (aha parter)

 

Mieszkanie 5min od rynku przy samych plantach 150m2 za 3k, mieszkało tam w 4 pokojach 5 osób, dwie łazienki, ogromna kuchnia, spiżarnia, tylko sąsiedzi plujący się o imprezy.

 

 

Takie realia.

Także radzę przedefiniować wymagania i poszukać kogoś do dwupokojowego, daleko od centrum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! Wiecie, cudów się nie spodziewałem oczywiście ;) Ale warto popytać, bo dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy.

 

Przede wszystkim zacznę od tego, że Gumtree, Gratka itp. mam już przewertowane doszczętnie i znalazłem dużo ciekawych ofert, skontaktowałem się wstępnie z właścicielami. Znalazłem kilka mieszkań, w których wychodziły takie w/w kwoty :).

 

@Tony Soprano: Wielkie dzięki za analizę, warto pogadać z Krakusami :).

 

Jakby jednak znalazł się ktoś, kto ma jakąkolwiek ofertę, nadal proszę o kontakt, dane dostępne w pierwszym poście.

 

PS. Wystarczy mi 20m2 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mieszkam na Azorach i są to dość konkurencyjne ceny, a przy tym nie najgorszy dojazd. Niedawno oglądałem mieszkanie za 1300zł 2 pokojowe. A teraz mam duże prawie 80m2 dwupoziomowe za 2k, które zwalniamy pod koniec czerwca. 2 pokoje oddzielne tak więc jak masz jakiś znajomych możesz też coś takiego szukać :wink:

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...