Skocz do zawartości
Ivnz

Nowa myszka do grania.

Rekomendowane odpowiedzi

Zawiodła mnie firma Razer. Najpierw robią problemy z zareklamowaniem deathadder-a następnie dwie sztuki pod rząd orochi mają jakąś wadę konstrukcji (kursor ucieka). Chyba czas poszukać czegoś innego. Ikarim odpada bo za duża. Co możecie polecić do 240zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WMO, AK-47

 

długo by się rozpisywać, napisze tylko że z pośród ok. 30 myszek które używałem te dwie wydają się być najlepsze pod względem kształtu jak i sensora

 

trzeba mieć jednak na uwadze że jedna ma 400 a druga 800cpi więc graczom high-sens mogą nie odpowiadać

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejszy sidewinder, x5 dokładnie miał problemy z jakością plastiku z jakiego został wykonany oraz ślizgaczy. Czy ktoś korzystał z x8?

Co do G500 to przez jakiś czas użytkowałem g518 i jakoś mnie nie zachwyciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g9x, lub g9, jezeli nie jestes low sens i nie obchodzi cie predykcja to w zasadzie nie ma roznicy (poza cena oczywiscie). Jakosc wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie, najlepszy ksztalt do claw gripa jaki powstal moim zdaniem.

 

Sensor jest ten sam co w g500, dziala idealnie zarowno na icemacie jak i na goliathus control (poza oczywiscie minimalna akceleracja na low sens co jest znanym problemem ktory dotyczy tez np xai). Z tym ze raczej nie wyobrazam sobie uzywania tej myszy do low sens, jest dosc ciezka, kiepsko sie ja podnosi. Claw grip jest stworzony do high sens.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba jednak nie do konca ten sam sensor... niby ponad 2k dpi wiecej ma imperator. Kilka recek przeczytalem i jedyne na co ludzie narzekali to odskakiwanie kursora przy opuszczaniu myszy, co zostalo naprawione nowszym firmwarem... 

 

update: poszperalem troche i faktycznie znalazlme kilka niezbyt dobrych opinii. Jednemu kolesiowi na qpad heaton sie zacinala, a to chyba ta sama podkladka co qpad ct... moimi ostatnimi 2ma myszkami byly mx500 i razor diamondback i z zadna nigdy nie mialem problemow. Nie wyobrazam sobie zebym teraz mial sie z czyms uzerac - jak cos to strace na przesylce i bedzie trzeba skorzystac z 10 dni na zwrot towaru...

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie tez wymienilem myszke wybor padl na Mionix naos 5000 i podkladke Minix alioth 320 i sluchawki Mionix Keid 20 jezeli dysponujesz kwota 240pln moze warto byloby dolozyc 30 pln i kupic Qpad 5K Pro (promocja normalnie kosztuje 289)

 

Mysz laserowa Qpad 5K Pro :: Yooki.pl

 

albo CM Storm Sentinel Advance 249PLN

 

Mysz CM Storm Sentinel Advance - czarna :: Yooki.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie. Z firmy Razer zdecydowanie zrezygnuję. Miałem już ich 3 myszki i trzy myszki do wymiany. Ostatnio kupiłem sidewindera x6 pojawił się problem z spacją lecz wymienili na nową bez szemrania. Dlatego na razie moja decyzja pada na sidewidnera x8.

 

@UP

Przejrzę wszystkie twoje propozycje w końcu mam jeszcze trochę czasu.

 

BTW: Ja posiadam podkładkę Qck steelseries large, słuchawki steelseries siberia.

Edytowane przez Ivnz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że ludzie po prostu lubią się pakować w kłopoty inaczej by się nudzili

 

- wszystkie nowe myszki mają problemy z trakcją

 

- są tylko 4 sensory, które można kupić bez problemu i da się na nich grać bez kombinowania czy codziennego czyszczenia padu (IntelliEye 400cpi, ADNS-3060 800cpi, ADNS-3080 1600cpi, ADNS-3668 1800cpi)

 

- myszki profilowane nie nadają się do gry w szybkie FPS ponieważ usztywniają nadgarstek i utrudniają tym samym poruszanie się i flip-shoty, wybierając myszkę profilowaną wybiera się bardziej stabilne celowanie ale kosztem flip-shotów i poruszania się

 

- pakowanie nadmiaru elektroniki, światełek, wyświetlaczy lcd i ola boga ciężarków znacząco podnosi wagę myszki co wpływa negatywnie na kontrolę jaką mamy nad myszką, jak widzę te świecące zabawki, tak zabawki bo inaczej się tego nazwać nie da, to dochodzę do wniosku, że ktoś wykombinował sobie, to że głównym targetem tych produktów są dzieci a nie faktycznie gracze z wyższej półki, którzy stanową mały odsetek graczy co oznacza mniejsze dochody jeśli faktycznie adresowali by te produkty dla pro-gaming i z punktu czysto marketingowego jest to dobre posuniecie co z resztą dokładnie potwierdzają wypowiedzi ludzi w tym temacie

 

- niezależnie co bym nie napisał i tak 90% ludzi to zignoruje twierdząc, że zna się lepiej ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna w dziesiejszych czasach mowic o intellieye ze jest calkowicie bezproblemowe. 400dpi to jest duzy problem, nie wszyscy uzywaja low sensa, nie kazdy lubi zamiatac po 20cm po podkladce wielkosci wycieraczki zeby poruszac sie kursorem po pulpicie :wink: No i wreszcie nawet w grach, wyznacznikiem myszy "dla graczy" nie musi byc koniecznie mysz np do cs, gdzie wlasnie duzo ludzi stosuje ektremalny low sens. A co z rtsami, co z fpsami high/mid sens? To jest czesto wlasnie blednie uznawane za jedyny sluszny benchmark sensorow. Dlatego mysz kupuje sie pod swoje wymagania. Moze sie okazac ze idealnie spelni swoje zadanie mysz ktora jest uznawana za kompletnie bezuzyteczna przez wiekszosc 'specjalistow'. Srodowiska typu esreality czy gotfrag sa np zdominowane glownie przez graczy counterstrikea. Jak sie popatrzy na to czego uzywaja np gracze stacrafta to sa kompletnie inne myszy (i nie jest to jedynie kwestia ksztaltu).

 

Co do swiatelek i ciezarkow to sie zgadzam. Glownym targetem wszelkiego "sprzetu dla graczy" jest dzieciarnia, i na tym sa najwieksze pieniadze. Nie ma raczej szans zeby w najblizszym czasie wyszedl produkt niszowy przeznaczony wylacznie dla waskiej grupy odbiorcow ktorzy wiedza dokladnie czego chca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial,

 

Pisząc bezproblemowe pisałem o tym, że myszka chodzi idealnie nie biorąc pod uwagę preferencji gracza co do sensitivity. Jeśli masz brudną podkładkę nawet DA się gubi a WMO wciąż działa poprawnie.

 

ADNS-9500 czyli spora większość nowych myszek ma ogromne problemy ze strukturą podkładek jak i kurzem, drobne ziarenko i myszka się zacina, na sensorach razera 3.5G dzieją się całkiem podobne rzeczy. Nigdy nie słyszałem jeszcze żeby mx518, fatality1010, WMO, IE 3.0, ak-47 czy Ikari Optical się kiedykolwiek zacięła dziwnie zachowywała itd. itp.

 

Dodatkowo naprawdę świetny sensor ADNS-3060 jest dostępny w kilku różnych kształtach od a4techa za bardzo małe pieniądze (wszystkie gryzonie które na pudełku mają napisane 2000dpi to sensor ADNS-3060), 800cpi wystarczy do high/mid sens a sensor gniecie wszytko co jest na rynku, jedyny jego minus to predykcja, a z kolei jedyna myszka bez predykcji i z dużą ilością cpi to DeathAdder ADNS-3668 1800cpi, reszta to ADNS-9500 lub 3.5G które jednak są dość problematyczne (negatywna i pozytywna akceleracja na przemian, zacinają się, źle działają na większości podkładek, bardzo czułe na kurz). Czy nie lepiej wybrać ADNS-3060 (800cpi) lub 3080(1600cpi)? wprawdzie mają predykcję ale niczego innego nie można im zarzucić działają perfekcyjnie zawsze i wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ADNS-9500, to moge sie wypowiedziec na temat icemata, goliathusa control i jakiejs zwyklej szmacianki (moznaby to porownac z qck), na wszystkich trzech dziala idealnie, nie zauwazylem zadnej podatnosci na zabrudzenia itp. (nie liczac akceletacji o ktorej mowisz) Nie widze zadnych drgan, przeklaman, mysz porusza sie dokladnie co do piksela. Moze czesc tych opinii jest spowodowana jakas starsza wersja firmware, bo bylo cos takiego (logitech forums), "pixel walk", ale to wyeliminowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial

 

z topicu do którego link tu zapodałeś ;)

 

just picked up my G9x the other day from Best Buy and I'm having this jitter problem also. Downloaded the firmware flash app and I have the latest firmware 1.1 (wouldn't let me update), checked Setpoint and it shows 58.18 as well..... Is this problem still plaguing the mouse? Help... It acts like the mouse stops working for a sec in the x-axis then I shake it to get it going again.

 

w następnym poście sugerują mu żeby przeczyścił sensor z kurzu ;)

 

 

kolega po fachu napisał mi, że wrócił do IE 3.0 bo go denerwowało to że musiał cały czas czyścić sensor z kurzu na swojej XAI, dodatkowo XAI według niego ma gorszy feeling jak IE

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ie 3.0 to ciezki crap, mialem go i prawde mowiac - nie polecam. wiadomo, ze jezeli jestes super, uber 1337 graczem w csa, to inna sprawa. ostatnio miewalem (w cs 1.6) tajemnicze przeskoki scrola, przez co padalem, bo zamiast np strzelic z awp, wyskakiwal noz .. ;/ o bocznych butonach nawet nie wspominam. zaluje tylko, ze zamiast DA kupilem tego intelka, ktory moze i sensor ma n1 do csa ale codzienne uzytkowanie to meka .. jezeli mialbym polecic komus spoko myche z dobra, uniwersalna optyka, to wybor pewnie padlby na mx 518.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800cpi wystarczy do high/mid sens

 

Dla pulpitu 800 wystarcza w zupełności. Do gier już się nie zgodzę. 1600 dpi już prędzej ... to jest prawie na styk do normalnej czułości (którą ustawia zwykły szary gracz) i do rozdzielczości typu 1680x1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aux - ja moge mowic za siebie, gwarantuje ze ten update 100% rozwiazuje problem, kursor porusza sie dokladnie co do piksela bez przeklaman. Nie mam tez problemu z czyszczeniem, tzn nie musze czyscic sensora (icemat + 1800dpi). Moze ma na to wplyw uzywanie icemata, nie gromadzi sie w nim kurz tak jak w szmaciance. Generalnie jestem bardzo zadowlony z tego polaczenia, po dlugim czasie wreszcie zrozumialem jak trzeba uzywac tej podkladki - high sens. Ma praktycznie brak tarcia statycznego (w porownaniu do tych wszystkich plastikowych szybkich podkladek, typu steelpad sp, hd ect, nie wspominajac o szmatach), nie czuc najmniejszego szarpniecia przy przesunieciu myszy np o 1mm z pozycji nieruchomej.

 

Kyle 800 dpi dla pulpitu? A jak masz full hd i 800 bez interpolacji porusza sie zdecydowanie za wolno? Niekotrzy lubia miec caly pulpit zawarty w 3x3cm podkladki :wink: wtedy 800 dpi jest wartoscia zdecydowanie za niska.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle 800 dpi dla pulpitu? A jak masz full hd i 800 bez interpolacji porusza sie zdecydowanie za wolno? Niekotrzy lubia miec caly pulpit zawarty w 3x3cm podkladki :wink: wtedy 800 dpi jest wartoscia zdecydowanie za niska.

 

Miałem na myśli przeciętną czułość, oczywiście są tacy którzy wymagają wyższej czułości ... w ten czas 800 dpi będzie mało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie ostatnio spotkalem pare osob ktore uzywaly kosmicznie wysokiego sensa (osoby nie interesujace sie tematyka myszy/podkladek). Takich ludzi jest znacznie wiecej niz mogloby sie wydawac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie ostatnio spotkalem pare osob ktore uzywaly kosmicznie wysokiego sensa (osoby nie interesujace sie tematyka myszy/podkladek). Takich ludzi jest znacznie wiecej niz mogloby sie wydawac.

 

A nie było to może tak, że mieli ustawioną czułość na domyślną, kupili mysz 1600 dpi i uważali że ten kursor musi tak szybko mknąć? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, raczej mieli niskie dpi, interpolacje na maxa, i poruszali sie po pulpicie/programach szybciej niz ich sprzet byl w stanie nadazyc. To bylo skill wycwiczony przez lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...