Skocz do zawartości
Ivnz

Nowa myszka do grania.

Rekomendowane odpowiedzi

Dla pulpitu 800 wystarcza w zupełności. Do gier już się nie zgodzę. 1600 dpi już prędzej ... to jest prawie na styk do normalnej czułości (którą ustawia zwykły szary gracz) i do rozdzielczości typu 1680x1050.

 

co jak co ale 8cm to jak by nie patrzeć high sens :) 3cm mniej i już jest extreme ;)

 

z kolei 16cm też zalicza się jako high sens a to jest wynik dla myszki 800cpi i rozdzielczości 1680px

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zobaczyć gdzie jest większa kasa ładowana. Na turnieje gierek czy na turnieje poruszania się po pulpicie?

 

Wiekszosc grczy nigdy nic nie wygrywa, a nawet jezeli to nagrody sa symboliczne, poza moze jakims najwiekszymi turniejami typu wcg. Jakby patrzec na statystycznego gracza to srednio tylko wydaje pieniadze, przychod jest zerowy.

A sa jeszcze inni 'profesjonalni' uzytkownicy komupterow tacy jak graficy czy programisci, ktorzy praktycznie zawsze zarabiaja.

Wg mnie panuje bledny stereotyp, ze do zastosowan innych niz gry to nadaje sie kazda mysz, a uzytkoniwcy tnacy w gierki potrzebuja kosmicznej technologii w swoim sprzecie :wink: W praktyce parametry myszy moga byc w pelni wykorzystane przy pracy w srodowisku 2d, wszystko zalezy od tego ile kto uzywa sprzetu i jak szybko sie nim posluguje.

 

Granice sensitivity sa tez dosc umowne. Ktos napisze na forum ze gra na 80cm/360, to moze zaraz 25cm bedzie high sens? :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrazenia z uzytkowania qck + x8? Z tego co pisali w reckach to myszka niezbyt dobrze wspolpracuje z ta podkladka i troche mnie zdziwiles swiadomym wyborem odradzanej konfiguracji =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jak co ale 8cm to jak by nie patrzeć high sens :) 3cm mniej i już jest extreme ;)

 

Skoro większość ludzi dla Ciebie jest "high sens" - to OK . W takim razie mało kto używa "medium sens" i "low sens" wg. Twoich kategorii patrząc na użytkowników ilościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Widzisz z tego co rozmawiałem z graczami mnie się wydaje, że mało kto gra poniżej 25cm/turn (gry FPS), chociaż jakbym zrobił ankietę na boardzie mogłoby się okazać, że 50% społeczności gra poniżej 15cm, nie wiem nigdy tego nie sprawdzałem, tak samo jak nie mam w zwyczaju pytać ludzi, którzy dopiero co raczkują i nie prezentują skillem jeszcze żadnego poziomu o ich ustawienia sensitivity.

 

Wnioskuje, że masz jakieś dane w oparciu, o które możesz powiedzieć, że zawyżam statystyki :D jeśli tak to bardzo chętnie się z nimi zapoznam :]

 

Jeśli natomiast nie masz takich informacji powiedziałbym, że oceniasz sprawę subiektywnie i zaniżasz statystyki względem własnych upodobań ;]

 

Tak jak @aerial gdzieś napisał, że jeśli by się spojrzeć na scenę CS wyłącznie, mogło by wyjść, że mid sens to 40cm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zmienia ten niby "skill" ?

 

Wydaje mi się, że całkiem sporo. Chyba nie powiesz mi, że będziesz grał na ustawieniach, które doradził ci jakiś przypadkowy chłopak z serwera, który się dopiero uczy i zbiera baty od 95% osób ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że całkiem sporo. Chyba nie powiesz mi, że będziesz grał na ustawieniach, które doradził ci jakiś przypadkowy chłopak z serwera, który się dopiero uczy i zbiera baty od 95% osób ;)

 

A co ma piernik do wiatraka? Dla czego ktoś niby miałby mi radzić na jakiej grać czułości (co i tak nie ma nic wspólnego z tym o czym rozmawiamy)? Rozmawiamy na inny temat! Nie tego kto coś komuś radził tylko na temat tego ile % ludzi (WSZYSTKICH) gra na jakiej czułości.

 

Nie rozmawiamy też na temat tego jaki kto ma skill i kto ma większego :lol2: ... czy może kto grał w jakim klanie ( ... wiesz ... ten serial TV co babcie oglądają B-) )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma piernik do wiatraka? Dla czego ktoś niby miałby mi radzić na jakiej grać czułości (co i tak nie ma nic wspólnego z tym o czym rozmawiamy)? Rozmawiamy na inny temat! Nie tego kto coś komuś radził tylko na temat tego ile % ludzi (WSZYSTKICH) gra na jakiej czułości.

 

Nie rozmawiamy też na temat tego jaki kto ma skill i kto ma większego :lol2: ... czy może kto grał w jakim klanie ( ... wiesz ... ten serial TV co babcie oglądają B-) )

 

Jeśli będziesz zaliczał moją mamę i tatę do grona graczy to statystycznie wyjdzie mogiła ;)

 

Więc jeśli już ustaliliśmy, że należałoby się patrzeć na ludzi którzy jednak potrafią grać. Zmienia to kompletnie postać rzeczy, no chyba, że wracamy do lamusa i będziemy się pytać dzieci z Etiopii na jakim sensitivity grają ;P chyba zdajesz sobie sprawę z idiotyzmu takiego pomysłu? :]

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz zaliczał moją mamę i tatę do grona graczy to statystycznie wyjdzie mogiła ;)

 

Jeśli grają i ustawiają jakąś wygodną czułość to zaliczam ich do grona graczy (okazyjnych bo okazyjnych ale graczy, którzy są po przeciwnej stronie maniaków grających 24/7). Jeśli Twoi rodzice nie grają to nie ma o czym rozmawiać. Co do Etiopii to analogicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja stara gra i mówi, że WMO rządzi. Prawie mi awanturę zrobiła, jak jej zabrałem i dałem inną mysz :D Powtórzę raz jeszcze; Xai nie nadaje się do grania - jest za ciężka w stosunku do kształtu, ma bardzo twardy klik, akcelerację pozytywną i negatywną, gubi się na zakurzonej powierzchni. Odnośnie sensa, jak zaczynałem przygodę z fragowaniem, sensitivity miałem na poziomie 5-7 (Q3). Teraz gram na 1-2.3 (Q3 i CS, 400 DPI). IMHO na wysokiej czułości osiągnięcie przyzwoitej precyzji jest niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grają i ustawiają jakąś wygodną czułość to zaliczam ich do grona graczy (okazyjnych bo okazyjnych ale graczy, którzy są po przeciwnej stronie maniaków grających 24/7). Jeśli Twoi rodzice nie grają to nie ma o czym rozmawiać. Co do Etiopii to analogicznie.

 

Przeczytaj wypowiedz Marcina, pytanie się każdego człowieka, który odpalił grę i przeszedł single player albo jest wstanie włączyć grę online i pograć (gdzie strzela swoim w plecy i uważa to za dobrą zabawę) nie ma najmniejszego sensu.

 

To tak jakbyś mówił, że statystyczny kierowca naprawia samochód sam w związku z czym odzwierciedla to prawidłową konserwację samochodów.

 

Wyobrażasz sobie sytuację kiedy ludzie niemający bladego pojęcia co samochód ma pod maską biorą się za naprawianie swojego auta? A potem ktoś wysnuje twierdzenie, że jest to prawidłowa kolej rzeczy?

 

Włączanie ludzi, którzy nie potrafią grać do statystyki gdzie chodzi właśnie o grę i umiejętności z nią związane to jest tak jakbyś pytał się mojej mamy jaka drużyna NBA jest obecnie najlepsza, i twierdził że to odzwierciedla rzeczywistość.

 

Równie dobrze mógłbyś do statystyki włączyć krowy z pastwisk gdzie gospodarstwo posiada komputer ;)

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy sa jakies dobre nastepczynie MX 518, ktore mialby 1600-1800 dpi , 1000 Hz, bez akcelaracji poza niemal niedostepnym DA 1800 ?

 

Chcialem Ikari Optical , ale z tego co widze ona sie konczy na 800 dpi a 1600 interpolowane. Czy jest sens obawiac sie sensorow laserowych jesli bedzie to chodzic po Steelseries S&S?

 

Hmm czy Ikari Laser ma jakies dyskwalifikujace ja wady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A DA to myszy bardzo awaryjne. Można sobie w necie zobaczyć jak dużo osób szuka pisze na forach "co zrobić z podwójnie klikającym DA", mikrostyki sa bardzo słabej jakości, osobiście mam zużyte obydwa, po nieco ponad roku. Pewnie można oddać na gwarancje, ale sam lutowałem kabel kiedyś..

 

Co do rozdzielczości: nie wiem co jest dziwnego w używaniu dpi 2000 na pulpicie. Sam używam tak od zakupu DA i przy następnej myszy będę celował w jeszcze większą, bo teraz muszę używać aklceleracji programowej. Wszystko to kwestia przyzwyczajeń i rozdzielczości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozdzielczości: nie wiem co jest dziwnego w używaniu dpi 2000 na pulpicie. Sam używam tak od zakupu DA i przy następnej myszy będę celował w jeszcze większą, bo teraz muszę używać aklceleracji programowej. Wszystko to kwestia przyzwyczajeń i rozdzielczości :)

 

Bardzo wysokiej czułości używasz. Jeśli musisz używać programowej interpolacji (przy myszy 2000 dpi) to faktycznie jest sens kupić mysz z jeszcze większą rozdziałką.

 

ps. tak z ciekawości - ile cm podkładki potrzebujesz na przejechanie pulpitu w szerz? (rozdzielczość masz 1920?)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...