Skocz do zawartości
R33

Doczytujące się tekstury w grach.

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że się wbije to tego tematu ale mam ten samo problem co kolega R33.(Doczytywanie tekstur w grach)

We wszystkich grach i tych starszych i tych najnowszych, ale od zakupu kompa tego nie miałem, dopiero po paru miesiącach takie coś się pojawiło. Oddać go do serwisu ?

Sprzęt:

Typ procesora: QuadCore Intel Core i7 920, 2833 MHz (21 x 135)

system : Vista 32 bit

Zasilacz FSP FSP500-60GLN(80) 500W 80+ APFC ATX

Płyta główna: MSI X58 Platinum

Pamięć: DDRAM 3 1024mb 1333MHz, DDRAM 3 1024mb 1333MHz, DDRAM 3 1024mb 1333MHz

Model dysku : Hitach 1TB 32mb SATA2 7200rpm

Karta graficzna: MSI N260GTX-T2D896-OC gtx 260 896mb (najnowsze sterowniki)

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez i7quad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zagłębiania się zbytnio w temat, przyczynami Waszcyh problemów są lub mogą być:

- system operacyjny oraz (co za tym idzie) beznadziejne sterowniki do dość nowych kart

- zaśmiecenie systemu operacyjnego zbędnymi aplikacjami i dodatkami

- słaby zasilacz

- przegrzewający się sprzęt

- zbyt wysokie ustawienia jakości obrazu w stosunku do konfiguracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam takie problem z tym doczytywaniem tektury są nie wyraźne takie jak tu:

GTA SA Imageshack - gtasamp20100707153802.png

AC 2 Imageshack - 20100422181948.jpg

 

Mam ten problem GTA 4, SA, AC2, Wiedźmin. Wcześniej nie miałem żadnego problemu z doczytywaniem tekstur i tego nie miałem w tych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R33 ma dość słaby wynik w 3dMarku, bo ja na podkręconym procesorze mam 14634pkt, a mam słabsza grafikę i procesor (ogólnie cała konfiguracja słabsza).

Wg mnie powinno być minimum około 16tyś pkt.

 

Jeszcze można za pomocą GPU-Z zrobić logi podczas wymagającej gry i zobaczyć w jakim stopniu jest obciążona karta graficzna i będzie wiadomo czy blokują ją coś innego jak będzie tylko pracowała na 70% w najgorszych momentach.

Edytowane przez marcin.mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile AC2 nie znam, o tyle GTASA widziałem i wg mnie masz źle ustawioną grafikę. Poproszę screena z menu ustawień.

 

Druga opcja to profile sterowników. Stery NV mają oddzielne ustawienia inne dla niemal każdej bardziej popularnej gry ( takie coś ). Być może w nowszych sterownikach (ja mam dość stare) jest więcej ustawień, a w śród nich poziom/zasięg detali otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile AC2 nie znam, o tyle GTASA widziałem i wg mnie masz źle ustawioną grafikę. Poproszę screena z menu ustawień.

 

Druga opcja to profile sterowników. Stery NV mają oddzielne ustawienia inne dla niemal każdej bardziej popularnej gry ( takie coś ). Być może w nowszych sterownikach (ja mam dość stare) jest więcej ustawień, a w śród nich poziom/zasięg detali otoczenia.

 

Zdjęcie z ustawień SA; Imageshack - gtasa20100707214104.png

A może to stery coś zepsuły pamiętam że na jakiś sterach wszystko dobrze chodziło. Tylko nie wiem jaka to była wersja ale jakaś 1.. . A ty jaką masz wersje sterów ? A co mam zrobić w tym profilu sterowników ?

Nie mam zasięgu detali otoczenia jakieś Filtrowanie tekstur - jakość.

Znasz jakoś wersje sterowników w której jest zasięg detali proszę podać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, litości. Ustawienia są po polsku, a Ty nawet ich nie rozumiesz. Jak myślisz, za co odpowiada tajemniczo brzmiąca opcja "dystans rysowania"?

 

Nie wiem, jaki masz monitor, ale proponuję zmniejszyć rozdzielczość w grze, zmniejszyć poziom efektów i przesunąć dystans rysowania maksymalnie w prawo (na max).

 

Jak haczy i przycina, można spróbować wyłączyć ogranicznik klatek i rozdzielczość do góry albo włączyć anty-aliasing (nigdy nie używałem, więc nie wiem która opcja lepsza).

 

Ja mam 178.13, ale moja karta to 6150SE, więc Tobie to nic nie daje - karty dzieli przepaść.

 

I jeszcze jedno: Screeny z ustawień w pozostałych grach poproszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, litości. Ustawienia są po polsku, a Ty nawet ich nie rozumiesz. Jak myślisz, za co odpowiada tajemniczo brzmiąca opcja "dystans rysowania"?

 

Nie wiem, jaki masz monitor, ale proponuję zmniejszyć rozdzielczość w grze, zmniejszyć poziom efektów i przesunąć dystans rysowania maksymalnie w prawo (na max).

 

Jak haczy i przycina, można spróbować wyłączyć ogranicznik klatek i rozdzielczość do góry albo włączyć anty-aliasing (nigdy nie używałem, więc nie wiem która opcja lepsza).

 

Ja mam 178.13, ale moja karta to 6150SE, więc Tobie to nic nie daje - karty dzieli przepaść.

 

I jeszcze jedno: Screeny z ustawień w pozostałych grach poproszę.

 

Nadal to samo w Gta SA nic nie pomogło. Daje scenery w AC 2 i GTA IV.

Imageshack - asscrd220100708003551.png

Imageshack - gtaiv20100708004000.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GTA4 masz "View Distance" oraz "Detail Distance". Zwiększ obydwa do 100, a przynajmniej pierwsze.

Ewentualnie czytaj tutaj:

GTASite.pl :: Problem z Texture Quality i View Distance

Optymalne karty graficzne do GTA IV. Jakość grafiki, efekty, wydajność.. Grafika: Render Quality, View Distance, Detail Distance. Benchmark.pl

EFLC ilość FPS • Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City - Forum GTAPOLSKA.pl - Najwyższej jakości spolszczenie GTA IV

Forum ˇ GTAthegame ˇ Grand Theft Auto, GTA IV, GTA San Andreas, download, kody...

 

 

W AC2 nie ogarniam, bo nie znam gry. Coś tego mało tutaj. Jak bym miał strzelać, to włączyć "mutisampling" oraz zwiększyć jakość otoczenia, tekstur lub cieniowania (o ile da się którąś zwiększyć).

 

Odnośnie GTA:SA to powinno działać. Albo nie zapisuje ustawień (w przypadku W7 brak uprawnień), albo jakiś dodatek powoduje start z określonymi ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GTA4 masz "View Distance" oraz "Detail Distance". Zwiększ obydwa do 100, a przynajmniej pierwsze.

Ewentualnie czytaj tutaj:

GTASite.pl :: Problem z Texture Quality i View Distance

Optymalne karty graficzne do GTA IV. Jakość grafiki, efekty, wydajność.. Grafika: Render Quality, View Distance, Detail Distance. Benchmark.pl

EFLC ilość FPS • Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City - Forum GTAPOLSKA.pl - Najwyższej jakości spolszczenie GTA IV

Forum ˇ GTAthegame ˇ Grand Theft Auto, GTA IV, GTA San Andreas, download, kody...

 

 

W AC2 nie ogarniam, bo nie znam gry. Coś tego mało tutaj. Jak bym miał strzelać, to włączyć "mutisampling" oraz zwiększyć jakość otoczenia, tekstur lub cieniowania (o ile da się którąś zwiększyć).

 

Odnośnie GTA:SA to powinno działać. Albo nie zapisuje ustawień (w przypadku W7 brak uprawnień), albo jakiś dodatek powoduje start z określonymi ustawieniami.

 

A może to zależy od dysku mam 1Tb i dużo śmieci. Chyba zrobie reinstal systemu wszystko od nowa wgram (rok temu robiłem reinstal wszystko pięknie działało.

A tu nakręciłem filmiki z doczytywaniem tekstur/obiektów . GTA IV , SA, AC2. Jest średnia jakość.

AC 2 :

GTA IV:

GTA SA:

Edytowane przez i7quad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie instalowałem.

 

Usuwasz sterownik przez panel sterowania , następnie ściągasz Driver Cleaner i usuwasz pozostałości po sterownikach. Później sciagasz z TĄD sterowniki i je instalujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jako ciekawostka.

 

Nie wiem na jakiej platformie prezentowali tutaj Two Worlds, ale też jest widoczne doczytywanie się tekstur (no chyba, że to wersja beta i będą chcieli to wyeliminować).

http://tvgry.pl/?ID=1101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem to nie jest wina dysku twardego w końcu to z niego wszystko leci do karty i do ramu. Mój dysk tak dziwnie "pierdzi" nie ciągle ale nieraz przestaje na 30sekund do 1;30 sekund i znowu "pierdzi" zaglądałem do środka i to coś w środku dysku ,nic się nie ociera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź S.M.A.R.T i potraktuj dysk HD Tech. Podaj wyniki, a najlepiej wklej zrzuty ekranu. Aczkolwiek doczytywanie tekstur występuje również u mnie w praktycznie wszystkich grach na silniku Unreal 3.0 oraz w Crysis Warhead. Przyczyną mogą być tu kiepskie sterowniki. W przypadku jeszcze nowszych kart może być z tym gorzej. Raczej wykluczałbym walnięte GPU czy pamięć. Może to też być zasilacz, ale raczej nie objawiało by się to w ten sposób.

 

 

Co do "pierdzenia' dysku to zależy z jaką częstotliwością. Jak są to dość odczuwalne takie jakby metaliczne dźwięki to można się zastanawiać czy z dyskiem coś jest nie tak. W innym wypadku jest to po prostu normalna praca Twojego dysku. Po prostu jest tak głośny.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...