Skocz do zawartości
Sysak

Zagwozdka z dawaniem kwiatów dziewczynie

Rekomendowane odpowiedzi

Krótkie pytanie, bo nikt w domu nie jest mistrzem ą, ę i savoir vivre'u a na google nie mogę znaleźć porady: Kupiłem dziewczynie róże otulone dookoła przezroczystą folią. Czy jak daje kwiaty, to folia powinna zostać, czy mam ją ściągnąć?

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Mnie uczono, że się ściąga chyba że to taka ozdobna ; ]

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ona pewnie też nie jest, a nawet jeśli to nie pożre Cię żywcem za ofoliowane (lub nie) kwiaty.

Zwykle widuję, że kwiaty daje się bez folii, z łodygami zawiniętymi w folię aluminiową albo ozdobny materiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jak dasz z folią, o ile w miarę dobrze ona wygląda (folia, nie dziewczyna :D).

A folia jest po to, żeby było łatwiej nieść. Kolce ssają.

 

Najlepiej daj fotę tych kwiatów :)

 

PS. Fotkę dziewczyny też możesz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam kandydaturę na temat roku ! :D

 

Poważnie, bez przesady, nie popadaj aż w taką skrajną perfekcję, mi by do głowy nie przyszło zastanawiać się, czy dać z folia czy bez (co nie znaczy, że za mało się staram/nie zależy mi/nie jestem pomysłowy).

 

Yyy ja bym dał bez, folia z założenia ma pełnić funkcję ochronną, bo średnia to ozdoba.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

My mamy gdzieś folię ale kobiety potrafią się przez takie rzeczy pokłócić :D Jeszcze gorzej jak się da nie odpowiedniego kwiatka w złym kolorze, to niszczy związki i małżeństwa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze slysze zeby przed wreczeniem kwiatow wyjmowac je z foli :blink:

 

http://polskiekwiaty.com/sv.php

 

Jeżeli kwiaty są zawinięte w papier, należy je odwinąć przed wręczeniem. Możemy to zrobić w przedpokoju, a papier zwinąć i pozostawić na szafce. Nie musimy rozpakowywać bukietów owiniętych w dekoracyjną folię lub ozdobną siatkę, jeżeli stanowią one elementy aranżacji bukietu.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, jak już ktoś wyżej wspomniał, folia jest elementem ochronnym, chyba, że jest ozdobna. Spotykając się z dziewczyną w parku/knajpie/gdziekolwiek poza domem, wręczam jej kwiaty w folii, natomiast żonce w domu daję bez, niech tnie paluchy ;d <joke>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Według mnie dużo ważniejszy jest właściwy sposób wręczania kwiatka a nie sama folia.

 

 

 

 

Swoją drogą takie tematy rządzą2

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Krótkie pytanie, bo nikt w domu nie jest mistrzem ą, ę i savoir vivre'u a na google nie mogę znaleźć porady: Kupiłem dziewczynie róże otulone dookoła przezroczystą folią. Czy jak daje kwiaty, to folia powinna zostać, czy mam ją ściągnąć?

 

Mam gdzieś w domu taką książkę "ABC dobrego wychowania" (wydana chyba w latach 80-tych, jeszcze za PRLu) - i z tego co pamiętam to tam były takie sprawy właśnie opisane, więc jeżeli dajesz kobiecie kwiaty to bez folii.A ta folia nazywa się celofan :) ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, no właśnie kufa! trywialna rzecz, ale zagwozdka jest i jednak to poważna sprawa, bo zapraszam ją na tradycyjne "Senior prom" czyli bal na zakończenie liceum, o którym wszystkie dziewczyny marzą od 5-latki, sikają na myśl o tym i ogólnie jest to druga najważniejsza rzecz, po ślubie, więc jak już to robie, to zrobię z klasą albo zginę. :lol:

 

Oto fotka:

(ciach!)

 

Kwiatom mi się nie chciało robić. Wypierdzieliłem tą folię w kosmos jednak i już. :P

Dzięki za pomoc, idę działać. życzcie mi udanej imprezy! ;-)

Edytowane przez ULLISSES
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to jeszcze mała dziewczynka, ile ma z 18 lat, na pewno nie zwraca aż takiej uwagi na szczegóły, dla niej ważniejszy jest sam gest a nie rozkminianie "ej ten dupek dał mi kwiatki w folii nie dam mu dzisiaj....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

buziaka"

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie to zamknijcie lol. Kwiaty daje się bez celofanu. Ale jest młoda, więc pewnie nawet nie wie. Najwyżej obgada Cie z koleżankami za Twoimi plecami. A tak na poważne to liczy się gest. Kobiety uwielbiają dostawać kwiaty. Kup jej 3 róże zawiń ładnie łodygi jakimś ładnym papierkiem lub po prostu folią aluminiową, ale lepiej jakimś białym papierem (tylko nie śniadaniowym).Zresztą w kwiaciarni Ci z pewnością lepiej doradzą ;)

 

 

A tak całkiem poważnie to temat roku :lol: i buahahaha.

 

p.s ale i tak dam plusika, bo poprawiłeś mi humor, po tym jakże parszywym dniu, a jeszcze się nie skończył. Ehh.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobiety uwielbiają dostawać kwiaty.

 

Kup jej 3 róże

 

Uwielbiają ale co najmniej >10 ;)

 

A tak na serio śmiechłem ;) No i nikt z Was wspomniał żeby kwiaty dawać kwiatostanem do góry, bo byłem świadkiem jak przyszedł wypachniony, "odszczelony" gość na randkę z dziewoją ;) i dał jej kwiaty w folii oraz łodyżkami do góry, tak jak je bidak przyniósł :D ale że siedziałem stolik obok to musiałem iść do toalety żeby się wyśmiać, bo nie wypadało mu robić przykrości.

 

BTW. A wybrankę na prom oceniam na 5, good luck man, jak się jej spodobało to pewnie było "miło" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha i pomyslec ze w ostatnia srode mialem szkolenie z Etykiety i savoir-vivre z asystentem posla na sejm u ktorego dobre wychowanie to poniekad wymaganie w pracy. Na bazie wyniesionej wiedzy jasno i stanowczo stwierdzam - kwiaty wrecza sie w liczbie nieparzystej (chyba ze jest ich tak duzo ze liczbe trudno ocenic), kwiatem do gory (lodyga do dolu) zawsze bez folii czy papieru. Bez znaczenia sa tutaj "specjalne folie dekoracyjne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Haha i pomyslec ze w ostatnia srode mialem szkolenie z Etykiety i savoir-vivre z asystentem posla na sejm u ktorego dobre wychowanie to poniekad wymaganie w pracy. Na bazie wyniesionej wiedzy jasno i stanowczo stwierdzam - kwiaty wrecza sie w liczbie nieparzystej (chyba ze jest ich tak duzo ze liczbe trudno ocenic), kwiatem do gory (lodyga do dolu) zawsze bez folii czy papieru. Bez znaczenia sa tutaj "specjalne folie dekoracyjne".

 

A można znać imię tego pana ;> Bo ja przeżyłem coś podobnego ;)

PS. jak sie robi spoilery?

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotkę usunąłem, bo nie widziałem pisemnej zgody tej dziewczyny na wstawienie jej fotki na forum. Ogarnij się chłopie trochę - mimo że to Ośla, to nadal nie NK.

 

Temat zaś uznaję za rozwiązany i zamykam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...