Skocz do zawartości
hzAAAA

PLAY Online zerwanie umowy?Konsenkwencje?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to co w temacie, Mam z Playem podpisana umowe na 18 miesiecy, od tamtego roku 12.10.2009, zostało mi jeszcze z 9-10miesięcy do końca umowy, ale chciałem ją zerwać z powodu braku zasięgu w mojej miejscowości... Nie wiecie ile wynosi kara za zerwanie umowy? i jak cała procedura się odbywa??? Niby trzeba wysłać pismo do ich firmy z prośbą o zerwanie i tyle.. no ale ta kara... nie wiecie w jaki sposób jest ona naliczana??

 

z góry dzięki za pomoc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tam nic napisane odnośnie zerwania umowy...... tylko ewentualnego przedłużenia/zakończenia umowy według jej długości(ja 18miechow).... BYŁEM w biurze powiedzieli tylko o piśmie, które trzeba własnoręcznie napisać bo niby nie maja już od 2 miechów gotowych, DZWONIŁEM do nich , to babka powiedziała ze takie pisma powinni mieć w biurze :D ... i powiedziała o karze, czego mi w biurze nie powiedzieli.... , wysokości tej kary tez nie znam....., bo kobieta która ze mną rozmawiała nie potrafi tego oszacować , bo po jej głosie i sposobie rozmawiania ze mną, mogę wywnioskować że nie jest najinteligentniejszą osobą na świecie którą mogli przyjąć na to stanowisko.... i DLATEGO założyłem ten temat tutaj na forum,GDYŻ może miał ktoś już z czymś takim do czynienia, więc komentarz typu przeczytaj umowę, zadzwoń, pójdź do biura lekko mnie poirytował wręcz lekko zdenerwował :)

 

więc jeśli ktoś posiada jakieś info, odnośnie tego tematu to proszę o odpowiedź

 

głównie interesuje mnie WYSOKOŚĆ KARY, którą musiał bym ewentualnie zapłacić.....

Edytowane przez hzAAAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jest o karze umownej, na którą się zgodziłeś (sądząc po czasie zawarcia umowy jest to 1500 PLN).

2. Zmiany w prawie: http://itbiznes.pl/art37528.html

3. Wyobraź sobie, że nie jesteś jedynym takim przypadkiem na świecie: klik

4. Papierek możesz napisać sam - do napisania tego posta nie potrzebowałeś gotowego druku z biura, prawda?

5. Dzwonisz do BOK i pytasz. Jak baba czegoś nie wie, to prosisz o połączenie z kimś, kto wie lub z jej przełożonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tej kwocie 1500zł już gdzieś czytałem ale z tego co pamiętam to ta kwota odnosi się do osób które np. mają tam telefon, są w sieci Play itp , z INTERNETEM jest chyba* inaczej...Jak spytałem o wysokość tej kary, to babka powiedziała ze NIE WIE, jak jeszcze raz spytałem to powiedziała jest tak jakby INDYWIDUALNIE naliczana, zależy od umowy, na innym forum zaś ktoś mi napisał ze kwotę(kwota umowy) która mam podane na umowie trzeba jakoś podzielić przez czas który mi pozostał do końca umowy, na umowie mam coś koło 500zł,. Pójdę chyba jeszcze raz, a jak nie to zadzwonię again do tych pacanów, w sumie to napisałem e-mail do nich wczoraj , to dziś godzinę temu przyszło mi potwierdzenie że otrzymali wiadomość i niby mają na nią odpowiedzieć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W umowie powinna być wpisana wartość kary umownej. Wg powyższych linków, dzielisz kwotę na ilość miesięcy w umowie. Następnie mnożysz przez ilość miesięcy do końca. Czyli przykładowo:

Masz wpisane 500 PLN i umowa na 18 miesięcy. Zrywasz 9 miesięcy przed końcem. Wychodzi więc:

500 / 18 * 9 = 250 PLN

Nie wiem, jaki masz abonament, ale przelicz czy nie lepiej go zostawić i mieć drugie dojście do Netu, niż rezygnować i płacić im za nic.

 

A z BOK nie ma się co patyczkować - są po to, aby udzielać informacji. "Nie wiem" to nie jest odpowiedź, której oczekujesz. Niech babka dzwoni do centrali, do prezesa czy kogo tam chce - ma Ci udzielić tej informacji i koniec - masz prawo znać odpowiedź na to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o o o właśnie o to mi chodziło, dzisiaj właśnie cały dzień się nad tym zastanawiam, ale pójdę jeszcze raz lub zadzwonię zęby wiedzieć na 100% jak to by było w moim przypadku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej zasięg był, czy używałeś w innym miejscu? Jeśli było wcześniej ok to napisz do nich maila a ktoś przyjedzie i sprawdzi sytuację. Jeśli potwierdzą to co mówisz to powinni odstąpić od umowy. Tam też są ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale to jest Play Online, przenośny itd. Brak zasięgu w jakimś tam miejscu oni mają i słusznie zrestą w nosie ;-) Nie działa na ulicy słonecznej, to się przeprowadź na ul. Burą gdzie działa. Możesz tego w całym kraju używać, więc po prostu wyrazy współczucia, zostaje Ci zerwać karnie. Ja tam sobie wziałem, nie działało oddałem w ciagu tygodnia. Od tego miałem okres testowania i o takowy zawsze trzeba się upominać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...