Skocz do zawartości
tomaszkogut

Chłodzenie karty graficznej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym się was poradzić odnośnie zmiany chłodzenia na mojej karcie graficznej Asus EAH4870.

Zamierzam je zmienić nie w celu podkręcania karty, ale znacznego zredukowania hałasu przez nią generowanego. Chodzi mi więc o jakiś duży radiotor ewentualnie z cichym wiatrakiem.

Moje obecne chłodzenie można zobaczyć na zdjęciu: LINK.

Jak już pisałem karty nie będę podkręcał więc widoczne na zdjęciu chłodzenie pamięci może pozostać takie jakie jest, natomiast radiator na GPU musi zrobić miejsce dla tego chłodzenia pamięci.

Co do miejsca w obudowie to nie używam niczego na PCI, więc tak jak pisałem, zależy mi na wielkości radiatora.

 

Moglibyście coś poradzić? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem podane wyżej chłodzenie oraz cooler do niego (LINK1, LINK2), ale niestety po zamontowaniu mam pewien problem z temperaturami. Oto dane przed i po (oba screeny w idle po długiej pracy komputera). Nie wiecie co może być problemem? Może jeszcze raz zamontuje radiator używając swojej pasty Arctic Silver zamiast tej która fabrycznie była na radiatorze?

 

 

edit (może komuś przeglądającemu temat przyda się rozwiązanie problemu): W Asus HD4870 żeby poprawnie zamontować to chłodzenie na jednej z kości pamięci ram nie można tego małego radiatorka zamontować na samym środku kości bo wtedy blokuje jedną z rurek cieplnych przez co radiator nie dociska z jednego boku do rdzenia GPU i w tym miejscu się przegrzewa.

Edytowane przez tomaszkogut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem z accelero. Mi pomogło doklejenie "tulejek" z przezroczystego plastiku które są pomiędzy mocowaniem a płytą. Wcześniej po prostu chłodzenie nie było odpowiednio dociśnięte. Nie wiem czy to ma znaczenie ale moja karta nie ma IHS'a, może dlatego tak słabo dociskało. Pastę możesz i tak wymienić, na pewno AS będzie lepsza od tego co jest standardowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...