Skocz do zawartości
kubolin

Jaki procesor do laptopa do internetu i filmów ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ponieważ chciał bym sobie zakupić "coś mniejszego" tzn. laptopa który będzie służyć do internetu(forum allegro interia facebook itd.)i do filmów w divix. Mam okazje za grosze wziąć laptopa bo mój znajomy sprzedaje starsze sztuki z firmy. Moje pytanie brzmi mniej więcej tak jaki minimalnie procesor aby cieszyć się w miarę komfortowym internetem myślę że 600mhz to raczej za mało ale czy 1Ghz starczy w połączeniu z min 512ram i dyskiem ssd 16Gb??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ponieważ chciał bym sobie zakupić "coś mniejszego" tzn. laptopa który będzie służyć do internetu(forum allegro interia facebook itd.)i do filmów w divix. Mam okazje za grosze wziąć laptopa bo mój znajomy sprzedaje starsze sztuki z firmy. Moje pytanie brzmi mniej więcej tak jaki minimalnie procesor aby cieszyć się w miarę komfortowym internetem myślę że 600mhz to raczej za mało ale czy 1Ghz starczy w połączeniu z min 512ram i dyskiem ssd 16Gb??

 

Obecnie strony internetowe przeladowane sa flashem, a wiec 1 Ghz moze nie wyrabiac do komfortowej pracy.

Co do filmow to powinno wystarczyc na win XP.

Na twoim miejscu rozejrzalbym sie jednak za czyms z uzywek EeePc lub np. MSI Wind.

Zaplacisz troche wiecej a bedziesz mial wiekszy komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co to znaczy tanio, bo jak powiedzmy <500zł to można rozważyć taką opcję, natomiast jak ponad, to ja by się nie pchał w stare proce ~1GHz i ogólnie używany i to sporo sprzęt, gdzie w granicach 700-800 można złapać nawet nowego netbooka 10" który do neta jest idealny a i divixy pójdą bez problemu (1005ha eee)

 

Natomiast odnośnie wyżej wymienionych lapków to w Tośkach sprawdź zawiasy, bo jest tam to dość specyficznie rozwiązane i trzeba popatrzeć czy nie ma pęknięć etc. bo może walnąć a to pociągnie dodatkowe koszty. Jednak ich plusem jest 12".

 

natomiast IBM to klasa :) tyle tylko że 14" a to w sumie jeśli chodzi o mobilność nie wiele mniej niż 15". Więc jakby była 12 od IBM to nie ma się co zastanawiać (biorąc pod uwagę jakość wykonania, bo inną sprawą są bebechy :))

 

A co to eee/msi etc. to rzeczywiście Celerony były ale w wersjach do 8,9" (możliwe że w początkowych 10" też), ale potem to już głownie atom n270 1,6Ghz przy 533 (chyba) FSB także już znośnie.

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tośki są w dobrym stanie a co do ibm to pomyliłem r32 z x32 kolega ma jeszcze x31 . Co do budżetu to chcę zejść w okolice 500 zł a za to z eeepc można mieć tylko 4g. Co myślicie o tych ibm a jak jest z wielkością pytam bo aktualnie mam pietnastkę ale ona mobilna nie jest zdecydowanie a taki laptop miał by u mnie zastosowanie w szkole i w autobusie 2 razy w tygodniu na trasie zakopane kraków. Konkretnie to chodzi mi o to żeby był wielkości mniej więcej maksymalnie kartki a4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie strony internetowe przeladowane sa flashem, a wiec 1 Ghz moze nie wyrabiac do komfortowej pracy.

Co do filmow to powinno wystarczyc na win XP.

Na twoim miejscu rozejrzalbym sie jednak za czyms z uzywek EeePc lub np. MSI Wind.

Zaplacisz troche wiecej a bedziesz mial wiekszy komfort.

 

 

bla bla bla

 

a slyszal o czyms takim jak flashblock i adblock ?

 

do divxow tych lepszych ( ac3 i 480p ) proc starczy p3 900 ( omijaj cielaki bo maja mniejsze FSB mowa )

 

512 ramu to calkiem fajna opcja

 

 

jezeli ma byc sprzet przenosny to kuknij ile to na baterii wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IBM X31 i X32 to dobry wybór jeśli po taniości szukasz. Małe, pancerne i Pentiumy M spokojnie będą dawać radę zadaniom o których mówisz. RAMu oczywiście im więcej tym lepiej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...