Skocz do zawartości
alCatraz

Portal 2

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Kurtyna opadnie na targach E3 2010 (targi zaczynają się 15 czerwca).

 

Polecane linki:

GameInformer's Portal 2 Hub

Portal 2 - Wikipedia, the free encyclopedia

 

Fakty po krótce:

  • powróci GLaDOS i Chell
  • tym razem będzie to "pełna" gra (w każdym razie na dłużej niż 1 posiedzenie)
  • multiplayer coop dla 2 graczy
  • nowy mechanizm w rozgrywce - malowanie powierzchni substancjami o różnych właściwościach (szukaj Tag: The Power of Paint)
  • kompozytor Still Alive bierze udział w projekcie

 

Ale jest jeszcze coś.

1 czerwca Valve rozesłało do kilku serwisów emaile z informacją o rzekomym "odwołaniu pokazu Portal 2 w zamian za Niespodziankę".

 

treść maila poniżej:

Dear Subject Name Here,

 

Aperture Science is pleased to inform you that we have partnered with Valve to announce the gala CANCELLATION of the June 14 Portal 2 event at the Regal Theater. The event will be replaced by a surprise. And even though the cancellation of the event certainly counts as a surprise, we are pleased to further announce that the cancellation of the event is not THE surprise. However, per International treaties regarding the definition of the word "surprise", of which both Aperture Science and Valve are signatories, the time, date and content of the actual surprise will only become available as you experience the surprise.

 

If you'd like to ask fruitless questions about the E3 Portal 2 surprise or, more fruitfully, schedule an appointment to attend a Portal 2 screening at the Valve booth during E3, please contact Valve's Special Envoy to Surprises, Doug Lombardi.

 

Thank you for [[RECORD SCRATCH!!!]]

 

PS: The surprising record scratch is also not the surprise.

 

źródło: http://pc.ign.com/articles/109/1094050p1.html

 

Dla tych co nie lubią czytać: http://www.youtube.com/watch?v=ITppAfOmKYI

 

Tłumaczenie sobie daruję, może jakiś polski serwis się ocknie i wysmaruje newsa.

 

 

Czyżby szykował się kolejny Orange Box (Epizod 3)? Valve znowu pogrywa sobie z fanami. :)

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valve oficjalnie przesunęło premierę na 2011 rok.

 

Niespodzianka na E3 będzie związana z Portal 2 - zapomnijcie o Ep3.

 

June 9, 2010 -- Aperture Science, doing business as Aperture Laboratories LLC, in partnership with Valve today announced the successful completion of an ethics-review-panel-supervised release date restructuring process. Portal 2, the sequel to the ground-breaking title that earned over 30 Game of the Year awards despite missing its original ship date, is now targeted for a 2011 release.

 

Representatives from both companies acknowledged that public safety concerns factored into the decision. They went on to say that even though Portal 2 will arrive slightly later than planned, all life on earth won't instantaneously stop as every molecule in your body explodes at the speed of light, which is what would happen should a rip ever appear in the fabric of Valve Time.

 

"Also, the game will be even better," they added, missing an historic opportunity to create the first product delay press release to mention that a product is being delayed to make it worse.

 

To ask questions about how close we all came to dying, or to ask futile questions about the previously announced E3 ***PORTAL-2-THEMED-FOR-GOD'S SAKE*** surprise or, less futilely, to schedule an appointment to attend a Portal 2 screening at the Valve booth during E3, please contact Valve's delegate to the EU's Valve Time Studies Group, Doug Lombardi.

src - Valve Delays Portal 2, Confirms E3 Surprise Is 'PORTAL-2-THEMED-FOR-GOD'S SAKE' - Shacknews - PC Games, PlayStation, Xbox 360 and Wii video game news, previews and downloads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest niespodzianka, Gabe właśnie przemawia na konferencji SONY ;)

 

Pokazali bardzo króciutki trailer, niedługo powinien pojawić się na serwisach.

 

BTW coś czuję że to właśnie wersja PS3 jest przyczyną przesunięcia daty premiery <_<.

 

 

update:

 

Fragment konferencji

 

Trailer w wysokiej jakości http://www.gametrailers.com/video/e3-2010-portal-2/101563

 

Jest i gameplay: http://www.youtube.com/watch?v=21tncGXGW3U

 

Akcja z farbą wygląda świetnie :).

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ten filmik miejscami wygląda genialnie. w końcu ta gra "żyje". Raczej to będzie obowiązkowa pozycja, choć osobiście raczej poczekam na jakąś obniżkę.

 

EDIT.

 

:D

 

http://www.youtube.com/watch?v=w5I3VnCHWsU&feature=player_embedded

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Portal2 ma umożliwić granie w co-op między PC i PS3. Dodatkowo kupując gre na PS3 będę mógł ją również pobrać przez Steam na PC. I teraz pytanie: czy do grania w co-op na PS3 i PC będzie potrzebna druga kopia gry (drugie konto) czy wystarczy jedna płytka? Pytam, bo na konsoli mogą grać dwie osoby jednocześnie (split), ale czy ta "podwójna" rozgrywka będzie również obowiązywać na dwóch różnych platformach jednocześnie? I druga sprawa: czy będzie możliwość grania przez sieć lokalną albo jakiś rodzaj system linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Takich efektów na Source engine jeszcze nie widziałem ale przydałaby się jakaś bardziej efektowna gra do ich zaprezentowania ;) Jakiś epizod 3 czy coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o te efekty z fizyką ? To jest do zrobienie na Source. Wątpię, by specjalnie dla Portal 2 robili osobny silnik czy korzystali nagle z innego. Po paru modyfikacjach idzie z tego silnika bardzo sporo wykrzesać. Wystarczy zagrać w Half Life 2 z modem Cinematic Mod 10.94 i zrozumieć o co mi chodzi. A o EP3 na razie nic nie słychać konkretnego. Nie wiadomo kiedy wyjdzie i czy w ogóle nad nim pracują lub zaczęli w ogóle coś robić. Chodzą pogłoski, że to może być kontynuacja od Half-Life 3 i nowego silnika. Chociaż Valve na razie nie narzeka na zyski z obecnych gier jak L4D. Więc wolno mu to wszystko idzie. Portal 2 w Kwietniu i pewnie skupią się na tym i na L4D2, a potem może coś wspomną o HL3. Myślę, że w tym roku uzyskamy tylko wstępne plany. No chyba,że Valce zaskoczy nas jakąś zapowiedzią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Chodzi Ci o te efekty z fizyką ? To jest do zrobienie na Source. Wątpię, by specjalnie dla Portal 2 robili osobny silnik czy korzystali nagle z innego. Po paru modyfikacjach idzie z tego silnika bardzo sporo wykrzesać. Wystarczy zagrać w Half Life 2 z modem Cinematic Mod 10.94 i zrozumieć o co mi chodzi. A o EP3 na razie nic nie słychać konkretnego. Nie wiadomo kiedy wyjdzie i czy w ogóle nad nim pracują lub zaczęli w ogóle coś robić. Chodzą pogłoski, że to może być kontynuacja od Half-Life 3 i nowego silnika. Chociaż Valve na razie nie narzeka na zyski z obecnych gier jak L4D. Więc wolno mu to wszystko idzie. Portal 2 w Kwietniu i pewnie skupią się na tym i na L4D2, a potem może coś wspomną o HL3. Myślę, że w tym roku uzyskamy tylko wstępne plany. No chyba,że Valce zaskoczy nas jakąś zapowiedzią.

 

Wiem, że to Source ale jeszcze nie widziałem żadnej gry tak ładnie wyglądającej jak to co na tym trailerze Portal 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak względnie długo. Chociaż znając życie to znajdą się tu tacy co w 4 godziny przejdą ;) Jak cena będzie przystępna to czemu nie. Ale jak walną ze 130 zł to jednak poczekam. troszkę lub upoluje key'a z Alle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Szkoda, że ma być taka krótka... gdzieś czytałem, że 6-8h.

 

To już standard w tych czasach ;) Z resztą Portal 1 był o wiele krótszy ale ten podawany czas i tak rzadko trafia w to jak długo gram więc na to nie patrzę ;)

 

OT: Właśnie się zabrałem za HL2+EP1+EP2. I mam pytanie w którym momencie zagrać w Lost Coast? Po HL2? Są tam jakieś wątki fabularne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W Lost Coast nic nie ma, jeden króciutki level, to bardziej demo graficzne, bo jeden z pierwszych HDR-ów, do tego jeden z najładniejszych jakie widziałem. A uplasowane to jest między EP1 i EP2.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...