Skocz do zawartości
alCatraz

Portal 2

Rekomendowane odpowiedzi

Grę skończyłem. Przejście zajęło mi nieco ponad 5 godzin łącznie. Miałem jeden moment gdzie musiałem sie posilić YT W zasadzie wszystko dobrze robiłem tylko nie do końca tak jak trzeba. Reszta poszła bez większych problemów. Czy łatwiejsza od Portala 1 ? Ciężko ocenić. Portala 1 w zasadzie przeszedłem bez większych problemów no i był zdecydowanie krótszy.

Nowe rozwiązania się sprawdziły i to z nimi miałem jeden większy problem. Mowa o "żelach" ;) Oczywiście nie zabrakło do samego końca dobrego humoru. Końcówka wskazuje, że to już koniec, ale może i będzie 3 część. Creditsy imo słabsze niż w Portal 1, ale scena z wieżyczkami jak się jechało windą była zacna ;)

Ogólnie to jedna z lepszych gier jakie grałem od w sumie dość dawna. Oby więcej takich gier no i Valve niech że się weźmie za Half Life do jasnej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...tu jest Source? To dlaczego ja mam (sygnat.) 23-40FPS :(( Możliwe że przekręciłem za mocno proca i dlatego wydajność poleciała? Afterburner pokazuje cały czas 95-100% wykorzystania GPU.

 

Największy problem z FPS miałem w levelu gdzie: mini spoiler

 

 

 

 

była szklana skrzynia a w niej klocek którego wybijało się niebieskim żelem. Kiedy szkło pękało zarejestrowałm 5 klatek/s. ...

 

 

 

 

Szkło troche obciąża fizykę, ale tak czy inaczej coś ci słabo chodzi. Nie wiem w jakiej rozdzielczości grasz ale na configu z sygnatury w 1680x1050, wszystko co się dało na max i chodzi nieprzyzwoicie płynnie.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz co napisał Kwasior. DOKŁADNIE. Zmniejsz AA na x4 i powinno pomóc. To zabija skutecznie ilosć klatek i GPU w tym momencie jest mocniej obciążone. Ja na przykład mam 30-40 % obciążone i 4 rdzenie również po 30-40%. Havoc ma dość dobrą kartę ale przy full detalcch z AA i fizyką w tle może troszkę zwalniać. U mnie chodzi cały czas płynnie, ale z tą kostką za szybą miałem lekki drop do 50 FPS. Tak więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CoOp w moich oczach zbiera dwojakie recenzje. Daje niesamowitą ilość funu, koncept 4 portali na raz, milion skomplikowanych twierdzeń rozbitych stwierdzeniem "Rado, ale z nas głąby, patrz jakie to proste."

Niestety jeśli chodzi o objętość czasową to poniżej oczekiwań. Ktoś mówił, że powinno być drugie tyle co single player. Moim zdaniem połowa tego. W całej grze nie uświadczyłem tych "kanałów powietrznych", które pojawiły się na którymś tam trailerze. Nie wydaje mi się, żebym je przeoczył.

Ocena nieco zjedzie bo do 8.5/10, ale nadal tytuł do którego wrócę kiedyś tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

<p>Zanim przejdę do dalszej części recenzji, muszę wyznać z autentyczną skruchą, że pierwszą odsłonę Portal przegapiłem. Wiem; to niedopuszczalne i haniebne zaniechanie, szczególnie w przypadku recenzenta wcale niemałego serwisu internetowego, ale ogarnięcie absolutnie wszystkich wychodzących gier oraz modów jest zwyczajnie niemożliwe. Nazwa wprawdzie była mi znana, założenia rozgrywki również, aczkolwiek osobiście nigdy z tym tworem nie obcowałem. Dobra, teraz w ramach pokuty zakładam worek po ziemniakach, zdejmuję buty i wyruszam na pielgrzymkę do siedzimy Vavle, odpowiedzialnej za Portal. Studio mające na sumieniu hity pokroju Half Life oraz Left 4 Dead, dodało właśnie do swojego portfolio kolejny świetny produkt. Osoby które podobnie jak niżej podpisany niefortunnie minęły się z pierwszym Portalem, czeka naprawdę spora niespodzianka. Natomiast starzy wyjadacze otrzymają dokładnie to, czego oczekiwali czyli więcej pomysłowych, zakręconych oraz oryginalnych łamigłówek do rozwiązania. W swojej wąskiej kategorii Portal 2 wyznacza standardy na najbliższe lata, zaś każdy kto czasami lubi ruszyć łepetyną zamiast tylko pacyfikować hordy przeciwników, bawić będzie się przednio. Gotowi żeby wskoczyć w Portal?</p>

<p class="rteright"><b>Autor:</b> Caleb - Sebastian Oktaba</p>

 

RECENZJA PORTAL 2 - PUREPC Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście AA pomogło. Na X2 jest już okey, ok 70FPS. Widzę że z roku na rok nic się nie zmienia i aby się wygładzaniem cieszyć trzeba mieć stale high-endowy config :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weż Caleb i nadrób te straty. Portala 1 przejdziesz w jedno popołudnie. Chociaż po 2jce może być ciężko się wciągnąć.

"Serjo" :wink:

Edytowane przez Stolar
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zagraniem wziąłem się za jedynkę - wcześniej miałem dość mgliste pojęcie na ten temat, bo zasiadłem tylko na chwilę u kolegi.

Pierwszy Portal wywarł na mnie pozytywne wrażenie, szybko się grało, było bardzo przyjemnie i w sumie nie wiem, dlaczego przed tą grą 'broniłem się' dobre dwa lata.

Portal 2 jest jeszcze lepszy. Koncept skakania przez portale i większość rzeczy, które pojawiają się w Aperture Labs już znamy, co nie zmienia faktu, że fabularnie jest inaczej, bogaciej, później następuje spore urozmaicenie (nie tylko testowanie i testowanie). Pojawia się też kilka nowych zabawek, które pomagają nam w dojściu do celu, chociażby wspomniane super żele :D.

O ile w pierwszej części GLaDOS była dobrze wykreowana, tak teraz jest po prostu super. Wheatley również jest niczego sobie, zwłaszcza później ;).

Rzeczywiście AA pomogło. Na X2 jest już okey, ok 70FPS. Widzę że z roku na rok nic się nie zmienia i aby się wygładzaniem cieszyć trzeba mieć stale high-endowy config :(

 

Doprawdy? Mój sprzęt wcale nie jest high-endowy ani wybitny (Q8300@3.33GHz/2x2GB_D9@889MHz/HD4850_1GB), na dodatek praktycznie w ogóle nie gram. Portal 2 działał naprawdę sprawnie przy maksymalnych detalach (AA x8, Anizo x16, VSync Triple Buffered, Multicore Rendering Enabled, Shader Detail: Very High, reszta na high [max]) przy 1920x1080. Framerate praktycznie cały czas 60 FPS, maksymalny drop wyniósł może 5 FPS. Nie miałem cały czas włączonego pomiaru FPSów, aczkolwiek nie zauważyłem żadnych ścin ani potężnych skoków framerate'u :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, zmniejszenie AA pomogło, ale też mnie dziwi że tak ciężko o nie na moim configu. Coś jest nie tak, jak będzie czas to się potestuje ustawienia OC i driverów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemna gra. Dowód na to, że na prosty patent to dobry patent. Moim zdaniem łatwiejsza niż jedynka, teraz tylko raz musiałem zerknąć na YT i to też tylko dlatego, że jak się potem okazało jeden żel rozmazywał się inaczej niż pozostałe i stąd moja frustracja. Fabuła wciąga i zaskakuje, a poziom humoru i odzywki obydwu SI po prostu co chwilę powodują uśmiech na twarzy. Końcowy filmik i piosenka też na plus. Ogólnie kawał dobrej gry. Single oceniam na 8, bo jednak nie jest to żadna rewolucja, a tylko kilka nowych pomysłów. Co-op pewnie doda jedno oczko do góry. Zdecydowanie warto zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...