Skocz do zawartości
alCatraz

Portal 2

Rekomendowane odpowiedzi

Wątpię by tyle trwało przejście. Valve ma tendencję do robienia krótkich gier. I co dziwne strasznie długo im to zajmuje. Nie wiem czy silnik Source jest taki trudny czy co, ale robienie epizodów do HL2 zajęło trosze czasu, a ich przejście to nawet nie połowa czasu podstawki. Na portal 2 też troszkę czekaliśmy. Osobiście staram się nie oglądać za dużo filmików, by nie psuć sobie zabawy. Zwłaszcza w tak efektownej grze jak Portal, gdzie jak widać po filmikach troszkę się zmieniło i doszło kilka ciekawych rozwiązań. Czekam z niecierpliwością i obstawiam, że gra będzie miała co najmniej tak dobry poziom jak jedynka. I do tego klimat też niezły. Szkoda tylko, że o 3 epizodzie do HL2 nic nie słychać. Valve mnie mocno zawiodło jakiś czas temu. Jakby im nie zależalo, albo nie mieli pomysłu na jego wydanie. A wątek przecież się nie zakończył. Na razie jednak skupiam się na Portal 2 i tą grę kupuję w ciemno na Steamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do premiery Portal 2 coraz bliżej, więc Valve stwierdziło, że to najwyższa pora, by potwierdzić DLC do tej produkcji.

 

To już standard – gry jeszcze nie ma na sklepowych półkach, a twórcy dużo wcześniej zapowiadają liczne DLC. Valve nie jest wyjątkiem i już potwierdza, że Portal 2 po premierze wspierany będzie dodatkami.

 

Jakimi? Tego jeszcze nie wiadomo, wszystko wyjaśni się w ciągu dwóch tygodni od premiery gry. Chet Faliszek zapytany, czy będą to nowe poziomy i tym podobne bonusy, odpowiedział tylko:

Zobaczymy.

 

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Valve wykaże się kreatywnością i DLC warte będzie zakupu. Bo obecnie w moich oczach twórcy tracą. OK, rozumiem, że inaczej się nie da i dodatki po prostu być muszą, ale czy nie można zapowiadać ich już po premierze gry, a nie przed? Niby niewielka to różnica, ale jednak wolę nie wiedzieć, że coś, co pojawi się już po wydaniu tytułu, mogło spokojnie znaleźć się w pudełku.

Premiera Portal 2 22 kwietnia.

•• Valve potwierdza DLC do Portal 2 | => Gamezilla.pl

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to da jeżeli np. 100 osób nie kupi DLC, a pozostałe kilka tysięcy tak?

Otóż efektu nie będzie, bo żeby DLC przestało być opłacalne dla producenta(zresztą fajny pomysł te DLC, raz na jakiś czas zamiast jeden duży to wcisną kilka mniejszych aktualizacji i maszynka biznesowa się kręci) to przez kilka LAT ludzie musieliby zaprzestać ich nabywania.

 

 

Portal 2 to będzie pewnie świetna gra.

Jeżeli ta gra będzie podobna do trailerów to będzie hit(będzie dużo humoru ;])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

DLC mogą być bardzo fajne, ale jak na razie jest to dość rzadkie. Wg mnie idealnymi dodatkami są epizody do GTA IV. Chyba najdroższe DLC jakie były, ale warte każdego z dwudziestu dolarów (nie mówiąc już o przecenach). Undead Nightmare do RDR też też sporo zaoferował za 10 dolców, wcześniejsze dodatki już nie specjalnie, ale był też darmowy co-op pack.

 

Vietnam do Bad Company 2 kosztował 15 dolców, a ile grania przecież. A ile darmowych map packów nam dali (co z tego że same przerobione mapy, za darmowe narzekać nie wolno, a sporo z nich było super).

 

Dodatki to jest świetny pomysł, debilizmem jest niestety to w jaką stronę większość devów z nimi poszła. Większość wydaje je wyłącznie po to żeby zarobić na zawartości która była już gotowa w momencie premiery i powinna sie znaleźć w finalnym produkcie.

Druga idea zarobienia to dawanie Day 1 DLC w nowych kopiach gier, aby zachęcić do kupowania właśnie takich. To akurat wg mnie w pełni zrozumiałe, i nawet moge powiedzieć że popieram. Online passy też są sprytnym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera drugiej odsłona Portala coraz bliżej – aby odpowiednio się na nią przygotować, można już pobrać pliki gry na Steamie, aby tuż po premierze zacząć rozgrywkę...

 

 

Jeśli zamówiliście już Portala 2 na Steamie, możecie go pobrać na swój dysk i po prostu czekać. Jeśli nie zakupiliście go jeszcze, być może warto rozważyć ofertę Steama – w prezencie dostajemy pierwszą odsłonę serii, a jeśli mamy ją już w naszej bibliotece, możemy podarować ją znajomemu. Grę można też zakupić w dwupaku – wychodzi nieco taniej.

 

Peestrójkowcy i tak otrzymają swoje kopie na PC bądź komputery Apple za darmo. Farciarze!

•• Portal 2 można już pobrać na Steamie | => Gamezilla.pl

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=MfvJQiZ8eS4&feature=player_embedded

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=EQ53slmyu6I

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jedynka to takie coś w stylu "indie games" - nie za długa, niezbyt skomplikowana, bez fajerwerków, ale za to bardzo oryginalna i wciągająca, i chętnie się ją powtarza. Dwójka natomiast zapowiada się na prawde świetnie i efektownie.

 

Cena jednak wg mnie przesadzona mocno jak zwykle, zresztą retail też drogi. Ja osobiście czekam na jakieś promocje za pare miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tego szaleństwa związanego z tą grą. Jedynkę ostatnio przeszedłem i jakoś nie zrobiła na mnie ogromnego wrażenia. Chociaż piosenka była fajna. Na zagranicznych forach mało się nie pospuszczają w gacie. Zaczyna mnie to denerwować.

 

PS. ciastko to kłamstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest dla konkretnych odbiorców. Nie każdemu się to może podobać. Mnie na przykład w ogóle nie podszedł taki S.T.A.L.K.E.R czy nawet GTA 4, a szał na punkcie tych gier do dziś trwa. Są gusta i guściki i choćby nie wiem jak gra była miodna dla innych dla mnie jest taka sobie.

 

A muzyczka jest faktycznie niezła. W Portal 2 nie zabraknie też dobrego humoru co widać na trailerach. Ja tam raczej jestem spokojny, bo i tak na razie nie mam w co sobie pograć. Nie przepadam, za RPG'ami więc Wiedźminowi podziękuję. Pozostaje jedynie Duke Nukem Forever, a co potem ? No cóż zobaczymy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...