Skocz do zawartości
borsuk_1

CB dla ubogich

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup CB radia i anteny do samochodu, ale moje fundusze są bardzo ograniczone. Możecie coś doradzić?

Jeśli chodzi o antenę to mam już upatrzonego Hustlera IC-100, ponoć bardzo dobry stosunek jakość/cena. Co do radia to naczytałem się na innych forach, że nie warto kupować Alana i Cobry. Ostatnio poszedł na allegro używany Uniden 510ka za 170. Jak się wypowiecie na temat Xlife'ów, TTI i Sunkera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten temat juz byl przerabiany.. ale nie pamietam dokladnie... powiem tylko tyle zebys sobie hustlera darowal.. mi sie rozlecial po roku uzywania... bardzo slaby magnes... antena mi spadla kilkakrotnie z dachu dostawczaka... a wiadomo ze tym sie szybko jechac nie da

Co do radyjka to posiadam TTI880... to radyjko podobno lubi dlugie anteny... ja mam sirio omege metrowa i radyjko odbiera ladnie... wiadomo ze nie jest to nie wiadomo jaki president... ale swoja funkcje spelnia na ocene dobra... w warszawie i tak sie nie da mocno rozkrecic radyjka przy takiej ilosci zaklocen... minusem takze jest rozmiar... zajmuje prawie tyle co zwykle radio samochodowe... wbudowany glosnik jest stosunkowo kiepski.. strasznie niskie tony slychac.. ludzie wymieniaja ten glosnik na glosnik noki od jakiegos zestawu glosnomowiacego.. aczkolwiek ja sie przyzwyczailem. Radyjko dziala u mnie 4 albo 5 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniden to już prawie legenda, więc wiem o czym mowa, problem w tym, żeby dostać go choćby używanego w dobrych pieniądzach. Sirio też tanie nie jest. Mi raczej chodziło o zestaw budżetowy używany sporadycznie raczej do dowiadywania się o korkach, możliwych objazdach lub porozumiewania z kolegą jadącym za mną, bo uważam, że jeśli ktoś kupuj CB tylko po to, by dowiedzieć się gdzie jest prowadzony pomiar wiatru to niech lepiej jeździ przepisowo i oszczędzi zdrowie swoje i innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nie polecał TTI, strasznie szumi, beznadziejny głośnik, ASC do bani, często nie da się zrozumieć innych mobilków. Po przygodzie z TTI kupiłem Alana 109, radyjko posiada reczna regulacje rf-gain i squelch także w mieście można sobie szybko skręcić i uniknąć szumów z czym TTI nie radziło sobie za dobrze, inni słyszą mnie głośno wyraźnie. Ogólnie radyjko godne uwagi szczególnie w tej cenie, dziwi mnie dlaczego nikt go nie poleca. Za zaoszczędzone pieniądze możesz kupić lepszą antenę np. Sirio AS 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz to ja już nic nie wiem... Na innych forach specjalizujących się w CB wszyscy mówią, żeby nie brać Alana, bo to "szumofon"... Cenowo jest jak najbardziej ok z tego co patrzę... No i tu dylematy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tym wspaniałym "ekspertom" na forach kupiłem to padło TTI, na szczęście szybko zrozumiałem swój błąd. Większość tych właśnie kozaków nigdy pewnie w akcji nie widzieli Alana 109 chciałbym przypomnieć że Alan a właściwie Midland ma długą tradycję w tworzeniu radyjek, te super eksperty na każde tańsze radio powiedzą szumofon bo według ich toku myślenia drożej=lepiej i tak o to w ich opinii TTI jest lepsze bo droższe niż Alan, a sami używają radyjek z wyższej półki za kilkaset złotych...

 

Oczywiście radyjko ma też minusy jak np. brak jakichkolwiek filtrów, o ASC nie wspominam bo to dopiero poprawnie działa w radiach 400zł>

 

Ogólnie za niską cenę otrzymujemy "gołe" ręczne radio, bez zbędnych bajerów dzięki temu też nie ma co się psuć. Największym plusem tego radia dla mnie jest właśnie ręczna regulacja blokady szumów oraz czułości RF-GAIN, ostatnio z ciekawości rozkręciłem squelch oraz rf-gain na max. i prawdopodobnie dzięki propagacji usłyszałem mobilków z pomorza gdzie sam mieszkam na drugim końcu Polski. Jak dla mnie to radio za taką absurdalną cenę jest bezkonkurencyjne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hustler to bardzo kiepski wybór, po jakimś czasie i tak będziesz musiał ją zmienić ponieważ sama się rozleci... Z tego Sunkera powinieneś być zadowolony, znajomy ma coś podobnego i nawet ładnie mu to chodzi jednak wymagała poświęcenie ładnej chwili do wystrojenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniden to już prawie legenda, więc wiem o czym mowa, problem w tym, żeby dostać go choćby używanego w dobrych pieniądzach.

A jaki problem dostać nówkę za ok 250zł? ;) Nawet mój kumpel handluje. Legalne w końcu, zresztą chyba każdy już zna od podszewki temat legalności i nielegalności unidena więc nie ma co gadać i wymyślać problemów. Brać i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem finansowy ;]

Alan 109 + Sirio AS 100 to dobry wybór? Ewentualnie jaka tańsza antenka? Mylę się mówiąc, że różne anteny różnie spisują się z różnymi radiami mimo dobrego dostrojenia?

Edytowane przez borsuk_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze Panstwa.. moze ktos z Was ogarnie temat bo szcerze nie jestem w temacie ostatnio... poszukiwane radyjko z antena za max 400 zl... mozecie polecic cos? o prezesie tommym asc troche poczytalem ale troche to ubogie.. chodz wiem ze nie ma co sie spodziewac po takich pieniadzach. Dodam ze to nie dla mnie a jako prezent ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dalej jak tydzień temu kupiłem unidena 520 za 214zł, w zasadzie jest to president harry bez znaczka i w cenie prawie o połowę niższej, na antene 170zł wystarczy np sirio jakieś, w zestawie z sirio megawatt 4000 koleś przy strojeniu stwierdził, że zestaw nie do zaje#$%^ allegro :)

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nad tym sie zastanawialem... takze nad yasan pro120... bardzo pochlebne opinie zbiera.. ale nie moge go nigdzie dorwac w warszawie... po glowie jeszcze chodzil mi president tommy... ale to zbyt ubogie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dalej jak tydzień temu kupiłem unidena 520 za 214zł, w zasadzie jest to president harry bez znaczka i w cenie prawie o połowę niższej, na antene 170zł wystarczy np sirio jakieś, w zestawie z sirio megawatt 4000 koleś przy strojeniu stwierdził, że zestaw nie do zaje#$%^ allegro :)

 

President Harry II ma jeszcze modulację FM, co jeśli dobrze pamiętam jest używane tylko na krótkie dystanse, na przykład w konwojach przeciskających się przez miasto. Poza tym nie pamiętam innego zastosowania.

 

Unidena 520 mam, polecam, Piotr Fronczewski. Do tego bezczelnych rozmiarów (140 cm) antena Lemm na uchwycie przykręconym do klapy bagażnika i słyszalność w obie strony jest przyzwoita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten M-Tech to rzeczywiście jest w środku Uniden? Bo tak się zastanawiałem ostatnio (było do wyrwania ~180) czy nie wziąć.

 

Panel przedni jest identyczny, instrukcja obsługi praktycznie ta sama jak harry, nawet dane techniczne były te same, co do środka podejrzewam, że wsio jest to samo, choć radia z racji nowości nie rozbierałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w koncu kupiony m-tech + po krotkich negocjacjach sirio omega... za lacznie.. 400 zl... miala byc ml-145 ale za dlugie to na miasto... Mysle ze cena baaardzo przyzwoita jak za taki komplet.. i antene ktora kosztuje +- 200 zl ;) Co do tego jak to sie sprawuje powiem dopeiro pewnie gdzies za 2 tyg...

Moge polecic pama z firmy dema na lodygowej 20... sympatyczny czlowiek i ogarnia troche temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do Sirio ML-145, z tego co wiem, wiele sklepów sprzedaje podróbki. Tutaj jest dokładnie wszystko opisane. Dodam, że oryginał ma regulację promiennika w zakresie 2cm, podróbka - 10cm. Ja niedawno kupiłem oryginał od tego sprzedawcy. Mimo tego, że na fotkach widnieją podróby, sprzedaje oryginały :mrgreen: . Szkoda tylko, że wysyła zwinięte baciki, nie chce wysyłać dłuższej paczki. Antenkę miałem chyba niecały tydzień, zajumali mi ją sprzed pracy. Po kradzieży kupiłem MLkę tutaj i niestety trafiłem na podróbę. Na szczęście sprzedawca nie robił problemów, antenkę odesłałem z powrotem. Tak więc strzeżcie się podróbek (których jest na prawdę sporo) i kradzieji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć 100 zł i kupuj śmiało Yosan 120 pro + antenę yosan as 100. Mam taki zestaw i jestem bardzo zadowolony. Radio ma dobre filtry przeciwzakłóceniowe, co może się przydać, bo auto może siać. Zasięg jest całkiem ok, co prawda nie sprawdzałem dokładnie, ale 10 - 12 km jest całkiem możliwe do osiągnięcia, a przy dobrych wiatrach nawet więcej (dzięki propagacji można sobie posłuchać np Włochów czasem :), ale to w każdym radyjku). Przy dobrze ustawionym sq i rf gain w radiu słychać tylko to co potrzeba, bez trzasków, szmerów i innych denerwujących rzeczy. Za taką cenę warto kupić to radyjko, bo pewnie gdyby miało naklejkę president kosztowało by znacznie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...