Skocz do zawartości
IntelDualCore

Rozdzielenie internetu UPC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam internet UPC Fiber Power oto jego dane:

 

Prędkość pobierania danych: do 8 Mb/s (8192 kb/s)

Prędkość wysyłania danych: do 1 Mb/s

Liczba komputerów możliwych do podłączenia: 3

Liczba publicznych adresów IP: 1

 

chciałbym podłączyć do niego jeszcze jeden komputer, nie wiem czy za pomocą switha czy routera

niech ktoś wytłumaczy mi jakie rozwiązanie będzie najlepsze

z tego co widać wyżej to upc pozwala na podłączenie do 3 komputerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem czy za pomocą switha czy routera

niech ktoś wytłumaczy mi jakie rozwiązanie będzie najlepsze

 

Nie ma tu najlepszego bo jest jedyne - router. Switche nie służą do dzielenia sygnału internetu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wiekszosc routerow dziala od razu po podlaczeniu. Logujesz sie na niego z domyslnym user/password (jest w instrukcji) i oczywiscie zmieniasz haslo dostepu do routera.

W UPC nie trzeba klonowac adresu MAC, wystarczy wylaczyc modem z zasilania, podlaczyc do niego router (RJ45 na modemie - WAN w routerze) i wlaczyc zasilanie. Modem zapomina poprzedni MAC adres.

W routerze trzeba wlaczyc zabezpieczenie WiFi zeby sasiad nie korzystal. Najlepiej ustawic tryb WPA2 PSK AES (i wpisac tam haslo do wifi).

 

Jak bedziesz mial jakies problemy to moge Ci pomoc majac przed oczyma emulator tego routera.

Edytowane przez Marynarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dzisiaj dotarł do mnie router TP link TL-R402M i w związku z tym mam pytanie, czy możliwe będzie tak skonfigurowanie komputerów, abym mógł przy pomocy jednego z nich połączyć się z drugim w celu wymiany plików ? czy możliwe jest też "udostępnienie" drukarki podłączonej do 1 komputera, tak aby można było drukować też z 2 komputera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak.

Jeżeli na komputerach włączysz udostępnienie plików i drukarek powinny się one widzieć (również drukarkę). Potem wystarczy, że udostępnisz folder/dysk na którymś z komputerów..

 

Więcej info: http://www.google.pl/search?rlz=1C1GGGE_plPL382PL382&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=udost%C4%99pnianie+plik%C3%B3w

http://banita.pl/~pysiu/drukarka/udo%20drukarki.html

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

router podłączony, adresy IP skonfigurowane , internet na 2 komputerach jest ,

teraz mam kilka pytań:

 

z komputera 1 mogę połączyć się z komputerem 2 (chodzi o udostępniony folder na komputerze 2)

 

- co mam zrobić (jak poustawiać wszystkie grupy robocze, domeny itp.)żebym z komputera 2 mógł drukować gdy drukarka podłączona jest do komputera 1 ? chodzi mi o bardzo dokładny i szczegółowy opis ;)

aha, ze swojego komputera wpisując w Uruchom swoje IP mam dostęp do udostępnionych drukarek

 

-dlaczego nie mogę używać pulpitu zdalnego ? (nie chce się połączyć z komputerem, i przy próbie szukania komputera i przy próbie wpisania IP )

Edytowane przez IntelDualCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp1 start>ustwaienia>drukarki i faksy [nazwa drukarki] prawoklik>udostępnianie >udostępnij tę drukarkę >ok

komp2 start>ustawienia>drukarki i faksy>dodaj drukarkę>drukarka sieciowa> wpisz [nazwę drukarki]>zapodaj sterowniki jeśli będzie potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na komputerze 1 XP Home, na 2 XP Professional

 

jeżeli chodzi o pingowanie to po wpisaniu do wiersza poleceń " ping i IP " drugiego komputera nie ma łączności "upłynął czas połączenia"

 

pomoc, Albi_On nic nie da , dawno to wszystko próbowałem, komputer 2 nie znajduje żadnej drukarki i nie da się z niego połączyć do komputera 1,

 

właśnie teraz zauważyłem że nie da się również połączyć z 2 komputerem , a jakąś godzine temu się dało

 

jak byście mi mogli napisać jak powinny wyglądać grupy robocze, domeny itp. na 1 i 2 komputerze to bym więcej z tego zrozumiał

 

W TEJ CHWILI KAŻDY KOMPUTER W SWOJEJ GRUPIE ROBOCZEJ WIDZI TYLKO SIEBIE

A KAŻDY Z KOMPUTERÓW MA TAKĄ SAMĄ GRUPĘ ROBOCZĄ

Edytowane przez IntelDualCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie te grupy robocze bo to nie ma znaczenia.

Masz ewidentnie coś nie tak z działaniem sieci lan. Albo programy typu firewall blokują dostęp do komputerów albo masz poinstalowane jakieś inne paskudztwo.

Podstawową sprawą jest ping, jeżeli on nie dochodzi w jedną czy w drugą to będziesz miał problem z połączeniem komputerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...