Skocz do zawartości
marcin_groen

Mały problem, jak rozbudować układ.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem ostatnio zwodować mojego gtx480 a dokładnie dodać kolejny blok do mojego istniejącego układu.

 

W tej chwili układ wygląda tak:

CPU - Swiftech Apoge GTZ / GPU - EK-FC GTX480 Acetal Nickel / Rez - EK Water REZ250 / Pompa - Swiftech MXP350 / Chłodnica - Black Water Advanced 123.

 

Kolejnośc montażu jest identyczna jak opisałem, dodatkowo pomiędzy procesorem a grafiką jest podłączony fabryczny blok wodny z płyty głównej.

 

Po dołączeniu "ciepłego" gtx-a grafika miodzio z 97 stopni zrobiło się raptem 67 przy obciążeniu ale za to o kilkanaście stopni podskoczyła temperatura procesora (i920@4ghz).

 

Myślę o dołożeniu dodatkowej chłodnicy, ta którą mam jest wewnątrz komputera co dodatkowo podgrzewa środek budy. Myślę o jakieś przyzwoitej 3x140 lub 2x140 wystarczy? Druga sprawa to w którym miejscu wpiąć ją w układ? No i czy pompka da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego skoro myślisz o wyrzuceniu chłodnicy z budy to proponuję:

 

Phobya G-Changer 360 ver. 1.2 Black :: ..:: Angela.pl ::..

 

robisz shroud z wentyla i np. 3x slipstream i po kłopocie ;) imho beznadziejnie to wygląda, dobrze jest mieć budę typu fulltower do rozbudowanych układów lc :)

 

Pozdrawiam, Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...