Skocz do zawartości
kondi24

Modernizacja PC do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Obecnie posiadam:

Intel c2d e8400 (Scythe Mugen)

Asus P5Q-E P45

4GB OCZ Titanum EPP 800Mhz

Sapphire Radeon 5850 1GB

Corsair 520HXEU-520W

 

Ostatnio kupiłem tego właśnie Radeona 5850 no i myśle, że wypadałoby coś pozmieniać, bo procesor chyba ogranicza możliwości tej karty. Chciałbym żebyście mi doradzili, ponieważ mam chyba takie możliwości:

 

1)podkręcanie e8400 ponad 4GHz- tu jest trochę problem bo chyba ograniczają mnie pamięci(mylę się?)

2)wymiana samego procesora na q9550, ale to chyba odpada, bo po co ładować się w starą platformę, a tanie te procesory wcale nie są. Oczywiście mogę nie mieć racji.

3)

AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3

ASRock 770 Extreme3

G-Skill 2x2GB 1600MHZ ECO

4)

AMD Phenom II X6 1055T

ASRock 770 Extreme3

G-Skill 2x2GB 1600MHZ ECO

5)

Intel Core i5 750

Asus P7P55D-E

G-Skill 2x2GB 1600MHZ ECO

 

No i to chyba tyle możliwości. Ta ostatnia z Intelem to już na prawdę wtedy gdy było by warto, bo mówiąc szczerze to dla mnie za dużo kasy. No i pamięci..te co wybrałem chyba dużo lepsze od 2x OCZ 2GB 1333MHZ Low Voltage. Wydaje mi się, że te OCZ mogłyby mnie ograniczać w OC. Komputer tak jak w opisie do grania w najnowsze gry na TV FullHD w możliwie jak najwyższych detalach...no i oczywiście filmy HD muzyka..no ale to już chyba bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) nie ma co cisnac

2) moznaby rozwazac q9400 chociaz w grach na 1-2 watki to bedzie downgrade

3) patrz wyzej tylko tutaj ta przyjemnosc cie kosztuje 1300 zeta na oko

4) j.w +250 zeta, proc lepszy conajwyzej w wielordzeniowym renderingu

5) jedyne sensowne rozwiazanie , jak zejdziesz z plyta do gigabyte'a P55-usb3 czy asusa P5P55D

Asus P7P55D Intel P55 - Płyty główne - Asus P7P55D Intel P55 od 459.00zł

to wyjdzie cena ciut wyzsza niz zestaw z phenomem X6 tylko proc lepszy do wszystkiego poza zabawami w boinc czy 6 watkowym softem

 

jak dla mnie tylko 2 i 5 ma jakis sens przy czym i jedno i drugie juz sie nie da zupgradowac bo w 2011 intel zmienia podstawki

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyli ten PII x4 odpada. On niby taki kiepski jest? No i AM3 jest bardziej przyszłościowe..bo jak mówisz intel zmienia podstawki, a AMD jak narazie nie. Podobno tego Phenoma jak się podkręci to jest szybszy od standardowego i5, a jest to bardzo łatwe dzięki odblokowanemu mnożnikowi. Serio jest sens ładować tyle kasy w i5??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dobrą płytę i dobre chłodzenie więc kręć tego E8400 - ja też mam pamięci 800mhz i robią spokojnie 950. Poluzuj timingi, zwiększ trochę napięcie i powinno być dobrze. Jak zrobisz 4Ghz to ten proc nie ma prawa ograniczać Radka. Jeśli potrzebne Ci 4 rdzenie to bierz Q9550 - i tak Cie taniej wyniesie jak zmiana platformy, a będzie wydajniejszy od PII X4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wymiana na PII 955 jest trochę bez sensu, w grach pisanych pod 1-2 rdzenie odczuje tylko spadek, ogólnie Q9550 bez wątpienia będzie szybszy. Na stock są sobie równe, jednak zegar w zegar różnica jest już spora.

Moim zdaniem wszystkie teksty o przyszłościowości AM3 są mocno przesadzone, czy wyjdą na tą podstawkę jakieś ciekawe proce jest wątpliwe, a obecne X6 nadają się do wszystkiego oprócz gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyli ten PII x4 odpada. On niby taki kiepski jest? No i AM3 jest bardziej przyszłościowe..bo jak mówisz intel zmienia podstawki, a AMD jak narazie nie. Podobno tego Phenoma jak się podkręci to jest szybszy od standardowego i5, a jest to bardzo łatwe dzięki odblokowanemu mnożnikowi. Serio jest sens ładować tyle kasy w i5??

 

Kiepski nie jest bedzie nawet ciut lepszy od q9400 kosztem wymiany dodatkowo mobo i ramu.

Natomiast podkrecony Phenom nawet nie ma startu do podkreconego i5 750.

 

Acha tylko jakbys chcial isc w i5 to sprawdz czy masz pod niego mocowanie w Mugenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tak dobrym sprzetem jaki posiadasz nie ma najmniejszego sensu przesiadac sie na i5 lub pII.

Masz bardzo dobra plyte i masz tylko 2 wyjscia :

albo krecisz tego e8400 do ok 4GHz

albo q9550 i tez krecisz , wydajnosc w grach ma podobna do i5 a przesiadka duzo tansza...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem byłoby polowanie na Q9550, trafiają się czasem okazje - śledź zwłaszcza forumowe giełdy.

 

Inną alternatywą, jeśli brakuje Ci aktualnie kasy na i5 750, jest i3 530 - to w sumie taki 3-rdzeniowy E8400, niezła przejściówka pomiędzy E8400 a i5 750. Radziłbym też kombinowanie ze zmianą chłodzenia np. na Zalmana CNPS10X Flex + wentyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wielu czynników... Jeśli masz płytę na chipsecie P45/X48/X38, a Twój Q6600 jest wykręcony na 3,4GHz lub mniej i trafiłbyś na niezłą okazję... to tak, opłaca się. Jeśli dysponujesz płytą na P35 to raczej nie, bo 3,8GHz to max, jakie wyciągniesz na tym chipsecie na Q9550 - wtedy radziłbym zbierać na nową platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wielu czynników... Jeśli masz płytę na chipsecie P45/X48/X38, a Twój Q6600 jest wykręcony na 3,4GHz lub mniej i trafiłbyś na niezłą okazję... to tak, opłaca się. Jeśli dysponujesz płytą na P35 to raczej nie, bo 3,8GHz to max, jakie wyciągniesz na tym chipsecie na Q9550 - wtedy radziłbym zbierać na nową platformę.

 

 

A to czemu?? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A temu: :wink:

 

bo 3,8GHz to max, jakie wyciągniesz na tym chipsecie na Q9550.

 

A najczęstszy wynik, jaki widzę, to 3,7GHz... Podkręć swojego i zaprezentuj wyniki, to może obalisz ten stereotyp :wink: . Masz dobrą płytę, więc kto wie... Nie widziałem wyników Q9550 na tej DFI.

 

@kondi24

Cena dość dobra - ani rewelacyjna okazja, ani standardowa kwota. Ogólnie dobrze zrobiłeś, tylko pamiętaj o solidnym OC :wink: .

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...