Skocz do zawartości
gacus24

Jakie polecilibyście letnie kapcie do mojego auta?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was :)

 

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Scenica 1.9 DCI. Jestem zmuszony w bardzo niedalekiej przyszłości zmienić w nim kapcie letnie. Obecnie są zainstalowane oponki w rozmiarze 185\65R15T, chciałbym jednak założyć kapcie 195,reszta taka sama. Które oponki byście mi polecili? Cena powiedzmy do 1200zł za komplet. I jeszcze jedno pytanko do właścicieli tego pojazdu. Czy do tego auta mogę założyć zimówki 175\65R15? Producent chyba zakazuje zakładania mniejszego rozmiaru od 185?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was :)

 

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Scenica 1.9 DCI. Jestem zmuszony w bardzo niedalekiej przyszłości zmienić w nim kapcie letnie. Obecnie są zainstalowane oponki w rozmiarze 185\65R15T, chciałbym jednak założyć kapcie 195,reszta taka sama. Które oponki byście mi polecili? Cena powiedzmy do 1200zł za komplet. I jeszcze jedno pytanko do właścicieli tego pojazdu. Czy do tego auta mogę założyć zimówki 175\65R15? Producent chyba zakazuje zakładania mniejszego rozmiaru od 185?

 

 

Zdajesz sobie sprawę, że zmieniając szerokość opony, powinieneś zmienić też profil? powinny być 195/60 i 175/70, jeżeli wyjściowym (fabrycznym) rozmiarem jest 185/65. Przy 195/65 i 175/65 średnika koła zmienia Ci się o 13mm , a wskazania spidometra o 2.1% (raz w górę, raz w dół). Tyle, że 195/65 są tańsze od 195/60 o jakieś 50-70zł za sztukę, a 13mm to niedużo (ja mam obecnie z przodu 36mm mniejsze)

 

Nie wiem, na ile to aktualne, ale jakiś czas temu dobry stosunek jakość/cena miały Dunlop SP Sport Fastresponse i Vredestein Sportrac 3 (mieścisz się w limicie), ale Ty niekoniecznie będziesz patrzył na te same walory, co ja. Bo ja szukałem opony o dobrej przyczepności tak na suchym, jak i mokrym i twardych ściankach bocznych (małe ugięcie na zakrętach), bo jeżdżę dość szybko i przed zakrętem zwalniam, jak muszę (czytaj: ktoś jedzie przede mną i w odróżnieniu ode mnie nie lubi zakrętów), ale jest to kosztem ścieralności - oba modele mają wysoką. Więc najpierw odpowiedz sobie na pytanie czego oczekujesz od opony, a później jej szukaj. 

 

Co do zimówek na 175: przy masie samochodu ~1500kg i jego wysokości ~165cm to i 185 wydaje mi się wąskie... ja bym nie zmieniał.

 

PS. Ja zawsze rozkładam to tak, żeby nie zmieniać kompletu na raz, mniej boli finansowo wymieniać po 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie- animejunkie ma rację. Co do opon długowiecznych to Micheliny, eeewentualnie Fulda. Dużo wieksze przebiegi wytrzymują, jednak okupione jest to nieco słabszą przyczepnością na mokrym...

 

Natomiast mimo wszystko proponowałbym wymieniać 4 na raz. Moze i bardziej boli ale tak jest bezpieczniej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze na Toyo Proxes T1R w 195/50/R15 i sa po prostu rewelacyjne. Najlepsze opony na jakich jezdzilem. Sa ciche (zdecydowanie przy wiekszych predkosciach slychac opor powietrza i "ryk" silnika), bardzo dobrze trzymaja w zakretach (zadnych uslizgow czy piszczenia), zadnego zwiekszonego spalania (choc zmniejszonego tez nie). Idealne na deszcz i wode - w kaluze wchodza jak noz w maslo. Jedyny feler to ze troszke szybko sie scieraja.. Nie wiem niestety jak inne produkty firmy Toyo ale Proxes T1R polecam zdecydowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie jest wcale taka super ;)

 

W tym rozmiarze w cenie ~215zł sztuka to Uniroyal RainExpert (indeks prędkości do 210km/h, r. produkcji: koniec 2009r);

~280zł/sztuka to Continental ContiPremiumContact 2 lub GoodYear Efficient Grip;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii każda fabryka winna robić produkt w tej samej jakości;

 

Choć dla komfortu psychicznego wolałbym mieć (i mam) 4x oponę z tej samej fabryki;

(O czym zawsze można w uwagach do zamówienia napisać, tj ten sam kraj i zbliżona/ta sama data produkcji);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o to że dajmy na to opony oryginalne produkowane są w Finlandii, czy jeśli zostanie wyprodukowana np w Holandii to może to oznaczać że jest gorsza? Zauważyłem też że opony nieoryginalne są tańsze i to sporo. Czyżby zatem naprawdę były gorsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdy to będzie fabryka tego samego koncernu lub podwykonawca to raczej nie będzie różnic w jakości chyba że ktoś coś zawinił , linia jest źle ustawiona albo coś innego to faktycznie może być różnica w jakości .

 

Co innego jak to będzie podróbka/zamiennik to spadek jakości z reguły będzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...