Skocz do zawartości
Megabit

HD4650 i GT220

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Koledze spaliła się karta graficzna, GeForce 8400GS i poprosił mnie, bym poszukał mu czegoś taniego, podobnego. Kapitał do 200zł. Poszperałem nieco w ESC.pl i Agito i w tym przedziale znalazłem Radeona HD4650 i GeForce'a GT220. Niestety nieco ponad budżet. Fakt, były tańsze karty, ale słabsze od tych wymienionych. Dlatego szukałem dalej. Na Allegro znalazłem takie oto aukcje GT 220 i HD4650 - pomimo niższej ceny aż o ~50zł pomyślałem, że to świetna okazja, ale chwile potem moje podejrzenia wzbudził brak firmowych naklejek na chłodzeniach. Zupełnie nic, czyste - żaden Asus, HIS czy inny Gainward.

Dlatego też chciałem szukać dalej. Przypomniałem sobie o jeszcze jednym sklepie jakim jest morele.net. Poszukałem tych dwóch kart i o dziwo morele też posiada Radeona w tak niskiej cenie! Niestety tylko Radeona. Są dwie wersje, z czego jedna występuje w trzech wariacjach: #1 64bit, #2 64bit, #3 64bit i #1 128bit.

 

Czy opłaca się brać HD4650 jako następce GF 8400GS? Może jest coś innego w tym przedziale, równie godnego uwagi? Jeżeli zaś padnie na Radeona, to zapewne brać 128-bitową wersje?

 

Uważam, że podzespoły jakie posiada (Mobo M2N-X i CPU 64 X2 4000+) będą i tak ograniczać pełne możliwości karty graficznej, ale te podzespoły również znajdą swoich następców - w nieco późniejszym czasie - teraz głownie chodzi o grafikę.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600GT DDR3 ( lepsze niż 7900GS ) - parę sztuk na allegro łazi w cenach od 120 - 150 zł , nawet jest za 180 zł jakaś .

 

Powinno być ok , szybsza niż 8600GT , ale do HD4650 / GT220 trochę będzie jej brakować mocy .

 

HD4650 to słabszy brat HD4670 - a więc karty o wydajności 9600GT .

 

A 9600GT jest ~ 2x wydajniejsza niż 8600GT .

 

Albo polować na 8800GT / 9600GSO 384/768 MB .

 

z 8800GT jest kilka sztuk - aukcje z 5 , z czego 4 nie sprawdzone karty , z opcją kup teraz trochę więcej - ale ceny od 250 zł .

 

Z 9600GSO są 2 sztuki z 768 MB VRAM ( wydajniejsze niż 9600GT ) - jedna za 220 zł ( kup teraz ) , druga za 160 zł ( aukcja ) , obydwa firmy Palit .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reyden: Absolutnie się z Tobą zgadzam, że wydając 200 PLN można kupić dużo lepszą kartę - wspomniane przez Ciebie propozycje są bardzo sensowne. Może mój post napisałem nieco enigmatycznie, ale chodziło mi po prostu o to, że szukając czegoś o wydajności trochę lepszej niż 8400GS można spokojnie zapłacić 2x mniej.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model DDR2 64-bit na pewno odpada, wydajność będzie "zabijana" przez niską przepustowość pamięci. Nawet takie słabe 8400GS czy HD4350 są ograniczane przez pamięci, a co dopiero Radek z 320SP... Generalnie oferty z Allegro dość ciekawe. Karty zapewne przeznaczone na rynek OEM i zdemontowane z zestawów (to akurat wprost wynika z opisów). Wyglądają na solidnie wykonane, chłodzenie wręcz lepsze od modeli przeznaczonych na rynek detaliczny. Na moje oko pochodzą z fabryk PCPartnera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...