Jump to content
Megabit

HD4650 i GT220

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Koledze spaliła się karta graficzna, GeForce 8400GS i poprosił mnie, bym poszukał mu czegoś taniego, podobnego. Kapitał do 200zł. Poszperałem nieco w ESC.pl i Agito i w tym przedziale znalazłem Radeona HD4650 i GeForce'a GT220. Niestety nieco ponad budżet. Fakt, były tańsze karty, ale słabsze od tych wymienionych. Dlatego szukałem dalej. Na Allegro znalazłem takie oto aukcje GT 220 i HD4650 - pomimo niższej ceny aż o ~50zł pomyślałem, że to świetna okazja, ale chwile potem moje podejrzenia wzbudził brak firmowych naklejek na chłodzeniach. Zupełnie nic, czyste - żaden Asus, HIS czy inny Gainward.

Dlatego też chciałem szukać dalej. Przypomniałem sobie o jeszcze jednym sklepie jakim jest morele.net. Poszukałem tych dwóch kart i o dziwo morele też posiada Radeona w tak niskiej cenie! Niestety tylko Radeona. Są dwie wersje, z czego jedna występuje w trzech wariacjach: #1 64bit, #2 64bit, #3 64bit i #1 128bit.

Czy opłaca się brać HD4650 jako następce GF 8400GS? Może jest coś innego w tym przedziale, równie godnego uwagi? Jeżeli zaś padnie na Radeona, to zapewne brać 128-bitową wersje?

Uważam, że podzespoły jakie posiada (Mobo M2N-X i CPU 64 X2 4000+) będą i tak ograniczać pełne możliwości karty graficznej, ale te podzespoły również znajdą swoich następców - w nieco późniejszym czasie - teraz głownie chodzi o grafikę.

Pozdrawiam.

8600GT DDR3 ( lepsze niż 7900GS ) - parę sztuk na allegro łazi w cenach od 120 - 150 zł , nawet jest za 180 zł jakaś .

Powinno być ok , szybsza niż 8600GT , ale do HD4650 / GT220 trochę będzie jej brakować mocy .

HD4650 to słabszy brat HD4670 - a więc karty o wydajności 9600GT .

A 9600GT jest ~ 2x wydajniejsza niż 8600GT .

Albo polować na 8800GT / 9600GSO 384/768 MB .

z 8800GT jest kilka sztuk - aukcje z 5 , z czego 4 nie sprawdzone karty , z opcją kup teraz trochę więcej - ale ceny od 250 zł .

Z 9600GSO są 2 sztuki z 768 MB VRAM ( wydajniejsze niż 9600GT ) - jedna za 220 zł ( kup teraz ) , druga za 160 zł ( aukcja ) , obydwa firmy Palit .

• Upvote 1

reyden: Absolutnie się z Tobą zgadzam, że wydając 200 PLN można kupić dużo lepszą kartę - wspomniane przez Ciebie propozycje są bardzo sensowne. Może mój post napisałem nieco enigmatycznie, ale chodziło mi po prostu o to, że szukając czegoś o wydajności trochę lepszej niż 8400GS można spokojnie zapłacić 2x mniej.

pozdrawiam

Model DDR2 64-bit na pewno odpada, wydajność będzie "zabijana" przez niską przepustowość pamięci. Nawet takie słabe 8400GS czy HD4350 są ograniczane przez pamięci, a co dopiero Radek z 320SP... Generalnie oferty z Allegro dość ciekawe. Karty zapewne przeznaczone na rynek OEM i zdemontowane z zestawów (to akurat wprost wynika z opisów). Wyglądają na solidnie wykonane, chłodzenie wręcz lepsze od modeli przeznaczonych na rynek detaliczny. Na moje oko pochodzą z fabryk PCPartnera.