Skocz do zawartości
killua

MOBO pod E8600 @4.3 z sli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce zmienic grafe i pojdzie chyba 2x480 sli a co za tym idzie potrzebuje wymienić płytę bo teraz mam ASUS P5Q Deluxe . Chce plytke która pozwoli mi spokojnie zachować conajmniej 4.3 a moze nawet wiecej a jednoczesnie pozwoli na sli nvidi.

 

Teraz mam Raid 0 czy po zmianie plyty nie bedzie problemów z startem ?

 

Sprzęt na tą chwilę w sygnaturce ale wkrótce zmiana karty + wodowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie planuje dodatkowego ogrzewania bo będzie woda i to dosyć porządna.

 

Nie mam teraz kasy na nowe mobo i proc a poza tym jesl chodzi o gry to widziałem różne testy różnych procesorów i praktycznie w docelowej rozdzielczosci czyli 1920/1080 procesor prawie zupełnie nie miał znaczenia( jesli tylko byl dwurdzeniowy) wrecz w niektorych byl duzo lepszy bo rzadko ktory 4xcore jest powyzej 4Ghz a moj E8600 ma isc na 4.5.

 

Testy na których opieram moj osąd :

 

Zdecyduj, ile rdzeni powinien mieć tw�j procesor?. Testy: Gry - Resident Evil 5. Benchmark.pl

Core i7 980X - kr�l wydajności już jest. Podsumowanie. Benchmark.pl

 

Jesli ktos zatem ma inne testy w wysokiej rozdzielczosci to prosze jakies linki to moze poczekam popracuje i jednak zmienie ;)

 

różnica w wysokiej rozdzielczości pare klatek wg mnie niewarta 2000 za jakis czas pewnie sie przesiade ale to jak 980X stanieje do sensownych wartośći.

 

Co do tego co robie z moja kaska :) wcale jej nie mam supernadmiarowo ale LC + 2 karty troche jej uszczupla i poki co nie stac mnie jeszcze na odpwiedni proc i porządną płytę pod to. czyli +2000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wymieniam wlasnie czesc sprzetu co jest zwiazane z przejsciem na chlodzenie cieczą. Chcę wziąc 2x480 w sli co jest sporym wydatiem polaczonym z PSU razem prawie 6000 . Ciecz +1500 razem 7500. zostaje brak kasy na wymiane plyty i proca na i920 (ok 2000)

 

Komputer TYLKO DO GIER, benchmarki mnie nie interesuja zupełnie, reszta na ta chwile mi wystarcza.

 

Jesl chodzi o gry to widziałem różne testy różnych procesorów i praktycznie w docelowej rozdzielczosci czyli 1920/1080 procesor prawie zupełnie nie miał znaczenia( jesli tylko byl dwurdzeniowy) wrecz w niektorych byl duzo lepszy bo rzadko ktory 4xcore jest powyzej 4Ghz a moj E8600 ma isc na 4.5.

 

Niektore Testy na których opieram moj osąd :

 

Core i7 980X - kr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że w 1920x1200 proc nie będzie miał znaczenia to akurat się mylisz, na przykładzie testu co podałeś masz test graficzny bez wykorzystania przeciwników. W SLI różnica się jeszcze bardziej uwidacznia bo grafy obciążają jeszcze bardziej procesor. Tu masz test normalnie zrobiony sytuacja po OC bedzie identyczna jak na DF porównując do i7 KLIK

A na upartego to płyty nie trzeba wymieniać mimo że oficjalnie SLI nie ma bezproblemowo się uruchamia instalując SLI łatkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym jesl chodzi o gry to widziałem różne testy różnych procesorów i praktycznie w docelowej rozdzielczosci czyli 1920/1080 procesor prawie zupełnie nie miał znaczenia( jesli tylko byl dwurdzeniowy) wrecz w niektorych byl duzo lepszy bo rzadko ktory 4xcore jest powyzej 4Ghz a moj E8600 ma isc na 4.5.

 

No fajnie, ale w większości takich artykułów testy w rozdzielczości FullHD są niemiarodajne. Jeśli wyniki są spłaszczone to znaczy, że testowano kartę graficzną, a nie procesor... Wiele zależy od miejsca testowego. Wniosek, że procesor nie ma znaczenia w wysokich rozdzielczościach jest zatem błędny.

 

Tu masz ciekawy test w Anno 1404 - LINK. Przy SLI różnice między procesorami byłby jeszcze większe.

 

różnica w wysokiej rozdzielczości pare klatek wg mnie niewarta 2000 za jakis czas pewnie sie przesiade ale to jak 980X stanieje do sensownych wartośći.

 

...? Czemu od razu celujesz w i7 980X? Ledwo i7 930 ze swoim HT jest wykorzystywany, a Ty od razu chciałbyś na 6c/12t... Bez sensu.

 

O wiele lepszym rozwiązaniem byłoby przejście na S1156/S1366 (konkretnie na X3450/i7 930) i kupno jednego GTX 480. Zwłaszcza, że za sprzedaż swoich gratów odzyskasz połowę wydanej kwoty.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wypowiedzi wszystkim , stwierdziłem że doskręcam jeszcze 20000 długopisów i jednak się przesiądę na i7 :)

Zestaw w pełni skompletowany na płytce EVGA Classified troszkę czasu i się złoży wszystko do kupy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...