Skocz do zawartości
Puchacz1

XAMPP 1.7.3 - problem z portem 80

Rekomendowane odpowiedzi

uruchamia mi się tylko mysql, apache nie wywala żadnego błędu oprócz "Apache service is not started". Wiem gdzie leży problem jednak nie jestem w stanie sobie z nim poradzić. Wydaje mi się, że port 80 używany jest przez proces o numerze PID 4. Jest nim więc proces SYSTEM[na to wskazują komendy]. To by się zgadzało, dlaczego apache się z nim gryzie. Jeżeli zmienię w pliku konf. apacha porty na 8080 to owszem, apache działa ale nie ma połączyć się z takimi usługami jak baza danych czy inne. Słowem, nic nie mogę.Jedynie wejść sobie na stronę główną przez localhost:8080 i wszystko.

 

Nie wiem już co robić i co zmienić. Może powinienem zmienić temu procesowi port którego używa, tylko jak?

Sys - win7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz log od Apacha w jednym z podkatalogów. Poza tym netstat -ab i zobacz co konkretnie chodzi na 80.

 

"apache działa ale nie ma połączyć się z takimi usługami jak baza danych" - nie rozumiem, co nie chce się połączyć?

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m4r - zaznaczona/odznaczona, nie ma znaczenia zawsze nie działa.

 

Protokół Adres lokalny Obcy adres Stan

TCP 0.0.0.0:80 komp:0 NASŁUCHIWANIE

nie można uzyskać informacji o własności.

 

Aquarium - jeżeli zmienię port na np. 8080 to po wpisaniu localhost mam białą stronę. Dopiero gdy wpiszę localhost:8080 wszystko działa poprawnie jednak mnie się po prostu tak nie chce.

Edytowane przez Puchacz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firewall wyłączony/włączony - nie ma znaczenia.

 

log:

 

(OS 10013)Została podjęta próba uzyskania dostępu do gniazda w sposób zabroniony przez przypisane do niego uprawnienia dostępu. : make_sock: could not bind to address [::]:80

(OS 10013)Została podjęta próba uzyskania dostępu do gniazda w sposób zabroniony przez przypisane do niego uprawnienia dostępu. : make_sock: could not bind to address 0.0.0.0:80

 

tylko chciałem zauważyć, że uruchamiam program jako administrator.

Edytowane przez Puchacz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... pomoc apache friends pisze coś takiego:

 

  • You have started more then one HTTP Server (IIS, Sambar, ZEUS and so on). Only one Server can use port 80. This error message indicate the problem:

    "(OS 10048)... make_sock: could not bind to adress 0.0.0.0:80

    no listening sockets available, shutting down"

  • You have other software, such as the Internet Telephone "Skype" which also blocks the port 80. If the problem is "Skype", you can:

    Go in Skype to Actions --> Options --> Connection --> remove the check mark at "use port 80 for an alternate port" and restart Skype. Now it should work.

  • You have a firewall which blocks the Apache port. Not all firewalls are compatible with Apache, and sometimes deactivating the firewall is not enough and you must deinstall it. This error message indicates a firewall:

    "(OS 10038)Socket operation on non-socket: make_sock: for address 0.0.0.0:80,

    apr_socket_opt_set: (SO_KEEPALIVE)

    Also if Apache can start, but your browser can't connect to it.

  • The same as with firewalls can happens with some virus scanners.
  • You have XP Professional without service pack 1. You must have at least SP1 for XAMPP.
  • You have a Windows 95 with an old winsock or your winsock is broken. In this case you can download and install the Winsock2 Update at Microsoft. Apache needs at least the Winsock 2.
  • Your Winsocks 2 is changed from some program (e.v. virus) and now Apache can't start. In this case you can try a repair with the WinSock XP Fix.
Przejrzyj wszystko, może skype masz, albo (jak z logu wynika) coś z wieloma instancjami? Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wyłączyć Skype! Sprawdź też, czy nie masz IIS lub innego serwera nasłuciach!ącego na :80 zainstalowanego (w Panel Sterowania/Narzędzia Administratorskie/Usługi można włączać np. IIS)

Edytowane przez Uirapuru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę w ustawieniach Apache jest wybór domyślnego portu czyli ustawiasz 8080 na domyślny i automatycznie będzie uzupełniało adres:8080 a żeby wejść po adres:80 będzie trzeba wpisać w pasku adresu. Poszukaj dokładnie bo na pewno taka opcja była bo miałem kiedyś podobne problemy :)

 

Ostatecznie możesz przetestować czy porty są odblokowane Polecam: Mój odnośnik Jak dotąd mnie nie zawiódł ;P

 

Mam nadzieję że to ci jakoś pomoże :wink: Trzymam Kciuki

 

Jeżeli zmienię w pliku konf. apacha porty na 8080 to owszem, apache działa ale nie ma połączyć się z takimi usługami jak baza danych czy inne

Jesli zmienisz tylko jedno ustawienie/nie wszystkie to będziesz musiał pozmieniać linki do wszystkich na Adres:8080 wtedy dopiero zadziała (w tym tez bazy danych)

 

^^ Jest 04:38 ale myślę że jeszcze wiem co pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...