Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Ale beda wersje z odblokowanymi mnoznikami. Zreszta poki co nie ma tych procesorow wiec za wczesnie gadac jak to bedzie wygladac w praktyce.

 

 

Tylko wiesz ile taki proc bedzie kosztował ? Znajac intela nie mało bo to bedzie półka HIGH END......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Kwazora- najprawdopodobniej opłacalność nikła. W porównaniu do AMD i5 wersje bez "K" są już 100% droższe. "K" podbija cenę, miejmy na uwadze ze teraz intel wie że można kręcić BCLK, a jak się nie będzie dało to może ten fakt wykorzystać i podbić jeszcze bardziej cenę procków z odblokowanym, mnożnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Przeczytaliście artykuł? Bo mam wrażenie, że nie... No chyba, że wasza argumentacja opiera się na teorii spiskowej, że Intel mówi co innego, a robi co innego i dowali wysokie ceny, tylko że teoria spiskowa ma to do siebie, że jest mało merytoryczna...

 

A jeśli nie przeczytaliście, lub przeczytaliście, ale niedokładnie - fragment artykułu:

 

If all stays the same, the Core i7 2600K will take the place of the Core i7 950, currently priced at $562. The 2600 will fit somewhere around the 680 and 875K ($342) and the 2500K will replace the i5 760/655K ($205 - $216).

Słowa jeśli wszystko zostanie tak, jak jest dotyczą mapy drogowej, dokładnie tej:

 

Dołączona grafika

 

Co do braku LGA2011 na mapie drogowej:

 

The further out you go in a roadmap the lower your accuracy becomes, so I wouldn’t worry too much about us not seeing LGA-2011 on there yet.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten I7 990X to będzie jeszcze na starej 1366 czy już na nowej podstawce?

 

Na S1366.

 

W ogóle warto w tej chwili zmieniać 775 na 1366 czy czekać za sb?

 

Pewnie dobrze by było poczekać te 4-5 miesięcy na SB... Kwestia, jak bardzo zależy Ci na zmianach :wink: .

 

Tak namieszali że znowu nic nie wiadomo. :lol:

 

Trochę tak. Warto zauważyć, że jeśli wciąż będą w sprzedaży CPU pod S775, to w momencie wyjścia SB Intel będzie miał w ofercie procesory pod 4 podstawki... :mur: W kolejnych kwartałach mają zniknąć S1156 i S775, ale niesmak pozostaje. Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi zależy na wydajności w grach i wydajności zegar w zegar, żeby zmieniając z 775 odczuć skok mocy. Faktycznie chyba poczekam, w końcu 4 jajka x 3.7GHz jakoś pociągnie w gierkach. :razz:

Czy są jeszcze jakieś linki z informacjami o SB czy tylko to co zostało już poruszone w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Q9650 powinien dawać radę, nie narzekaj :wink: .

 

Z najświeższych niusów - LINK. Ale nie ma tam żadnych nowych informacji. Więcej raczej nie ma oprócz tego, co jest w temacie.

 

Zdjęcie rdzeni - porównanie do Core i7 9xx, Core i3/i5.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też już zgłupiałem. Doradźcie panowie czy aby na pewno dobrze robię ładując się teraz w i7. SB zegar w zegar będzie szybszy o te 10-15% tylko, że zablokowali podkręcanie a do wersji K pewnie będzie trzeba sporo dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wychodzi na to, że teraz to najgorszy moment na zmiany platformy. :)

 

Intel za kilka miesięcy wypuści SB, zobaczymy co z tym OC będzie. Może ceny wersji K nie będą aż tak wyżyłowane, ale żeby się o tym przekonać, trzeba niestety poczekać. Szkoda by było teraz zmienić, a za 6 mieszków się okaże że jednak SB jest sporo lepsze.

AMD też ma wprowadzić Buldożera, choć raczej nie spodziewam się, że będzie wydajniejszy od procków Intela, ale może namieszać trochę z cenami.

 

Osobiście nie jestem zwolennikiem "czekania za nowym", bo tak można całe życie przeczekać i nic nie kupić, ale w tym wypadku jednak wstrzemięźliwość może popłacić, zwłaszcza że aż tak słabego proca nie mam. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie czytając takie zapowiedzi się odechciewa :) http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Intel_Sandy_Bridge_-_szczegoly_techniczne-30898.html Chyba jednak poczekam te 3-4m a do tego czasu przemęczę się na moim staruszku.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś kto nie będzie używał zintegrowanego GPU (np. dla mnie) ciekawsze wydają się modele serwerowe. Np. zamiast konsumenckiego i5 2400 mamy E3-1220 (to samo taktowanie, więcej cache o 2 MB, brak GPU, TDP80W - głównie efekt braku GPU) - ciekaw jestem tylko różnicy w cenie pomiędzy tymi procesorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W drugiej połowie 2011, bliżej końca, ale nie będzie desktopowych quadów na ten socket, jedynie serwerowe, ale być może cena i dostępność będą ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To w takim razie dziwne, czyli 1366 będzie nadal królować na rynku proców (mowa modelu o 990x).

 

1366 to niszowy segment, Intelowi nie ma sensu spieszyć się z zastąpieniem go, zwłaszcza że sześć rdzenie w 32 nm już tam jest. Poza tym następca będzie sie troche różnił więc muszą mieć więcej czasu. AMD zresztą też nic lepszego nie ma, więc Intel może spokojnie ciągnąć kase na tym co jest. Za rok Bulldozer, więc trzeba będzie czymś nowym powalczyć, bo osiem rdzeni AMD jakąs moc będzie mieć, nawet jeśli zegar w zegar dalej będzie wolniej.

 

1156 prędzej zasługuje na refresh, bo quady są tylko w 45 nm, a Clarkdale to dość mocne kastraty, o w sumie nie za specjalnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rok ma niby być Ivy Bridge 22nm.

 

Może też być taka sytuacja jak z obecnymi procesorami 32nm ... czyli do dostania w jakichś bardzo drogich 6 rdzeniówkach i ... nie bardzo interesujęcych dwurdzeniówkach. Intel kombinuje jak koń pod górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja bym na to nie liczył. Intel stopniowo rozciąga swoje tick-tock. A skoro za rok ma się pojawić Sandy Bridge na S2011, to czarno widze pojawienie sie Ivy Bridge na S1155 w tym samym czasie.

 

Być może Intel chce testować nowy proces i architekture w procesorach z niższej i średniej półki (Gulftown też pojawił się po Clarkdale), możliwe więc jest, że Ivy Bridge na S1155 pojawi się w pierwszej połowie 2012, a na S2011 pod koniec roku 2012 (analogicznie jak Sandy Bridge).

 

 

Jest jeszcze jedna mozliwość - proces 22 nm będzie szedł tak samo sprawnie jak 32 nm, więc Sandy Bridge na S2011 może od razu zostać zastąpiony przez Ivy Bridge, podobnie jak to było z anulowanymi dwurdzeniowcami Havendale (Nehalem) w 45 nm.

 

Ogólnie Intel zamotał z tymi dwiema platformami.

 

EDIT.

 

Ale jaja - http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1356

 

Czyli S2011 to następca S1567 dla serwerów, a high-end desktop dostanie S1356. Nowa platforma a mniej pinów. Po co, też blokada BCLK?

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie ma to jak mieszać w oznaczeniach i dwurdzeniowca ustawić wyżej niż naniższego quada, brawa Intel.

 

A ten 2300 nie dobrze wróży, bo najniższy model raczej bardzo tani nie będzie. Mam nadzieje, że 2500K nie przekroczy 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć że i5 650 (610zł) miało być zastąpione (wg. tabeli) przez i5 2400 (i tak wątpiłem ale...) - LOL ... nawet wolniejszy i5 2300 jest dużo droższy (~133% ceny i5 650). Wygląda na to że będzie trzeba poczekać pół roku jeszcze na AMD i ich 4-rdzeniowe CPU w 32 nm.

 

ps. cena i5 2300 jest najbardziej przesadzona - całkowicie nieopłacalny zakup ... już lepiej kupić i5 2400, który kosztuje niewiele więcej a jest ponad 10% wyżej taktowany

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A co sie przejmować cenami jakiegoś skandynawskiego sklepu, skoro proce są dwa miesiace od premiery (5 stycznia nie będą jeszcze w sklepach). W tej tabelce to każdy proc poza 2500K jest bez sensu. Raczej zdecydowanie się rozciągną te ceny, ale 2500K pewnie zostanie na podobnym poziomie. Mimo wszystko to w limicie jaki chciałem, czyli do 1000 zł.

 

Może z czasem potanieją, mnie sie już na szczęście nie pali ze złożeniem kompa do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...