Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

W hurtowni pojawił się w cenniku PROCESOR CORE I7 2600 3.4GHz LGA1155 BOX w cenie 1094zł brutto. Jeżeli ta cena taka będzie w styczniu to według mnie nie ma tragedii.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W hurtowni pojawił się w cenniku PROCESOR CORE I7 2600 3.4GHz LGA1155 BOX w cenie 1094zł brutto. Jeżeli ta cena taka będzie w styczniu to według mnie nie ma tragedii.

 

Heh...w hurtowni...a co dopiero detal.Ja po cichu liczyłem na 2600k w tej cenie.Hurtownie też muszą sprzedawać ,więc ceny przed premiera windują żeby zebrać jak najwięcej zamówień po takiej właśnie cenie.Bardzo jestem ciekaw jak wysoki będzie podatek od nowości i na pewno będe śledził ceny za zachodnich rynkach.

 

Edit:

 

Nie zauważyłem ze to i7- jak za i7 to faktycznie cena ok.

Ktoś już rozglądał sie za pamiątkami do SB?Czy 1600mhz wystarczą na o/c na poziomie 4.5Ghz?Na hard forum pisali ,że 1600 spokojnie starczą ale jakoś mi sie nie chce wierzyć

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SandyBridge IGP HD G2000 Review

 

2600K vs 875K

 

Just got my 2500k running last night, it's LinX stable at 4.8GHz 1.33v in bios 1.35 ~ 1.36v Gigabyte easy tune under load. Thats great for me but the best bit is it only just hits 60oc with a 15oC ambient on air!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jest też cena PROCESOR CORE I5 2500 3.3GHz LGA1155 BOX 765zł brutto. No to jednak będzie lepiej niż się spodziewałem ;) Chyba, że na razie te ceny wymyślili na pałe żeby tylko wprowadzić do systemu w co raczej wątpie.

 

Czyli trochę ponad 800zł w detalu za wersję bez K czyli nie więcej niż 900zł za wersję odblokowana to według mnie bardzo dobra propozycja ;)

 

kuziu: to cennik z polskiej hurtowni

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jest też cena PROCESOR CORE I5 2500 3.3GHz LGA1155 BOX 765zł brutto. No to jednak będzie lepiej niż się spodziewałem ;) Chyba, że na razie te ceny wymyślili na pałe żeby tylko wprowadzić do systemu w co raczej wątpie.

 

Czyli trochę ponad 800zł w detalu za wersję bez K czyli nie więcej niż 900zł za wersję odblokowana to według mnie bardzo dobra propozycja ;)

 

podaj stronkę sklepu ,gdzie patrzysz ceny procków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież kręcisz mnożnikiem więc pamięci możesz mieć każde. Pewnie takie 1333 mogą nieco ograniczać proca na 4,5GHz niż jakieś wyczynowe, ale różnica będzie w syntetykach.

 

Właśnie czytałem na rożnych forach i jedni piszą tak a inni srak i w końcu zdebilniałem. Dzieki za wytłumaczenie.To czy to bedzie 3x2gb albo 2x4gb nie ma tez znaczenia prawda?

 

podaj stronkę sklepu ,gdzie patrzysz ceny procków

 

Po co ci strona jak do stron większości hurtowni maja dostep tylko sklepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Właśnie NIE. Screen zmanipulowany, bo pokazuje już IDLE. Napięcie na procku jak łatwo zauważyć wynosiło 1,4 V.

 

Dlatego na XS w 4,5 GHz Linx stable club pokazuje się screena zrobionego PODCZAS ostatniego, dwudziestego loopa, ponieważ procek nadal pracuje i cpu-z pokazuje napięcie z obciążenia. Ten screen za to jest zmanipulowany, bo teraz połowa ludzi, którzy mają problem z czytaniem ze zrozumieniem pomyśli "o rany, 4,9 GHz przy 1V BIORE BIORE" :mur:

Edytowane przez chaos`theory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie NIE. Screen zmanipulowany, bo pokazuje już IDLE. BIORE" :mur:

 

Screen nie jest manipulowany, po prostu włączone są mechanizmy oszczędzania prądu ;)

 

 

Prawda niestety takaż e do 4.5 ghz potrzeba ok 1.2-1.25v a potem to już leci ;)

 

 

Na co dzień nie katował bym procka wyższym napięciem bo to jednak 32 nano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Screen nie jest manipulowany, po prostu włączone są mechanizmy oszczędzania prądu ;)

 

Właśnie dlatego jest zmanipulowany. Konkretnie wyjaśnił to Michaelius.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po cichu licze na 4,0@1,1 ;)

 

MSI P67A-GD65 Sandy bridge mobo preview

 

Dla 4 ghz czekasz na sandy bridge? ;) to juz lepiej zaoszczedzic troche imho i i sciagnac sprawdzony sprzet od kogos kto bedzie sie przesiadal :P Ja tam licze na jak najwiecej na maksymalnym bezpiecznym napieciu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 2600 w detalu :

 

DDR2.PL :Gskill,EVGA,Intel,Asus,Corsair - Intel Core i7 2600 3,40GHz LGA 1155

 

http://www.kombo.krakow.pl/Procesory,Procesory_Intel_Core_i7,KBPROINTCI70014.htm

 

jak na razie wersja "zablokowana"

Edytowane przez 99tomcat
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla 4 ghz czekasz na sandy bridge? ;) to juz lepiej zaoszczedzic troche imho i i sciagnac sprawdzony sprzet od kogos kto bedzie sie przesiadal :P Ja tam licze na jak najwiecej na maksymalnym bezpiecznym napieciu :D

 

 

Tylko , ze dla SB to bedzie lekkie OC z minimalnie podniesionym zuzyciem energii a dla i5 750 to juz bedzie granica wyzylowania. Myślę , że spokojnie będzie 50W mniej wtedy.

 

Mam teraz wizję tzw. cichego potwora

 

X6 -> 2500K

bude na jakis maly fajny mATX

wentylatory zmienic na odpowiednio skrecone

2x640 GB 7200 -> trzytalerzowe 2 TB 5900rpm w Scythe Quiet Drive

GTX 470 dostanie accelero albo pojdzie na allegro w zaleznosci od cen na 570tki/wydajnosci 560tki

 

W sumie tylko zasilacz troche z 4 liter bo HX750 bralem pod ewentualne SLI a do lepszy bylby X-650 do tego co zamierzam , ale trudno.

 

A potem chyba przyjdzie umrzec z nudow bo nie bedzie co zmieniac w kompie :D

 

PS. A mozliwosc zrobienie 4,5-4,6 w ramach potrzeby tez nikomu nie zaszkodzila, ale na codzien mi tyle zbedne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROCESOR CORE I5 2500 3.3GHz LGA1155 BOX

A tu mamy cene i5-2500.W takim razie wersja 2500k powinna kosztować na starcie w okolicach 900zł Druga sprawa to ceny po dostawie towaru do sklepów-często(dla reklamy) sklepy podają ceny towaru w niższej cenie aby zanotować odpowiednia liczbę odwiedzin z wszystkich możliwych cenowarek , co może oznaczać(małe prawdopodobieństwo ale jednak) , że np zamówienie wersji i5-2500k po pierwszej przedstawionej cenie moze okazać się strzałem w 10, bo gdy procki faktycznie trafia na pułki, to cena skoczy o dobre 100zł.Tak było przecież od zawsze a zamówienie równa sie zobowiązaniu sprzedawcy do sprzedaży w cenie zamówienia-straci kilkaset złotych dochodu na takich zamowieniach ale zyska grono potencjalnych nabywców, no i rozreklamuje sklep za grosze.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

2500 i 2600 to chyba bezsensowne procki. 2300/2400 jeszcze mogą się sprzedać jak ktoś chce quada a ma dość ograniczony budżet, ale wyższe modele z blokadą to pomyłka. Mowa oczywiście o naszym rynku, gdzie % overclockerów jest raczej duży. Zablokowane proce pewnie głównie będą w gotowych zestawach schodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500 i 2600 to chyba bezsensowne procki. 2300/2400 jeszcze mogą się sprzedać jak ktoś chce quada a ma dość ograniczony budżet, ale wyższe modele z blokadą to pomyłka. Mowa oczywiście o naszym rynku, gdzie % overclockerów jest raczej duży. Zablokowane proce pewnie głównie będą w gotowych zestawach schodzić.

 

jak na low/midend to cena z kosmosu

% tzw. ołeklokerów w PL to może 1 promil, większość tylko czyta i komentuje ;)

 

No właśnie ja też zastanawiam sie nad ich racja bytu, bo nawet jak jakis dzieciak nie ma pojęcia o o/c, to jak naczyta sie lolek , że ten z "KY" na końcu to wypas a ten bez "KY" to wstyd hańba i srom , to i tak wytarga rękaw rodzicom żeby mu kupili tego z "KY" na końcu.Różnica w cenie musi więc byc taka żeby spowodować , że każdy sie zastanowi "dopłacać czy nie dopłacac?"-czyli wersje 2500k,2600k będa po prostu drogie.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...