Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra zmieniłem zamówienie na te V2.0 bo różnica w cenie była mała.

 

Kumpel ma 2000 v1 i v2- v2 kręcą się lepiej i potrzebują mniej papu.

Nie wiem co siedzi w twoich- może hynix(gdzie widziałem testy adaty 2x4gb)?

 

W psc większy radiator jak najbardziej się przydaje, bo pamięci się trochę grzeją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak może działać "dual channel" przy 3 kościach ? To kłóci się z definicją "dual", czyli albo 2 kości, albo 2 pary po 2.

 

Tomcat w jakich zastosowaniach przy codziennym użytkowaniu jest przepaść, żeby na prawdę było warto kupować szybsze pamięci ? Bo jeśli mowa tylko o syntetykach to faktycznie dopłacają tylko maniacy cyferek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak może działać "dual channel" przy 3 kościach ? To kłóci się z definicją "dual", czyli albo 2 kości, albo 2 pary po 2.

 

Tomcat w jakich zastosowaniach przy codziennym użytkowaniu jest przepaść, żeby na prawdę było warto kupować szybsze pamięci ? Bo jeśli mowa tylko o syntetykach to faktycznie dopłacają tylko maniacy cyferek.

 

w codziennych zastosowaniach to 1600 cl8 1t jest optymalne cena/koszta ;)

 

 

Tylko wiesz to kiedy było forum tweak- tutaj trzeba kręcić :lol2:

 

 

 

Dual chanel potrzebuje mieć obsadzone oba kanały - przy 3 kościach też tak jest ;)

 

Jak pisałem na lga 775 i na 1156 dual działa na 3 modułach- sprawdzone w praktyce, zarówno soft to potwierdza jak i wyniki syntetyków

Jak jest w sandy nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak może działać "dual channel" przy 3 kościach ? To kłóci się z definicją "dual", czyli albo 2 kości, albo 2 pary po 2.

 

Dual symetryczny czyli np. 2x2GB i Dual asymetryczny, np. 3x2GB. To rozwiązanie Intela zostało wprowadzone w chipsetach P35 pod S775, więc już parę ładnych latek ma. W Dualu asymetrycznym dwie pamięci działają w zwykłym Dualu, a doczepiona pamięć działa osobno w Singlu, czyli w skrócie: 128-bit + 64-bit.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czyli "pełnego" duala nie ma. :]

 

Tomcat, tak jak napisałeś jak był tweak to się kręciło, żeby zyskać wydajność, obecne platformy na "default" są tak wydajne, że mi się już nie chce. :]

Jedynie undervolting w celu zminimalizowania hałasu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak może chipset wpływać na OC na tej platformie?

 

I skąd mnożnik 55, nie miał być niższy?

 

EDIT.

 

Widze, że jednak 57

 

A o tym coś wiadomo?

 

"Intel Sandy Bridge E Processors are to come with an unlocked base clock. There are also rumors about a Z68 Chipset that came with what was referred to as “Performance Over Clocking” support."

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ,póki co płyty główne z wersją .09 lepiej kręcą procki ,bo z .08 był problem z mnożnikami ,nie wiem jak to będzie wyglądać z premierą ,ale ja mam msi p67 gd65 i się martwię że moja ma .08 bo tylko takie były widoczne w necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty na Z68 pojawią się dopiero w Q2 2011. To będzie raczej sprzęt do bicia rekordów, aniżeli mający uzasadnienie w domowym zastosowaniu. Cena oczywiście będzie premium.

 

https://shop.vv-computer.de/shop/browse/3952-Intel-Sockel-1155

 

 

----

 

 

Kolo zarzucił wynikami OC na 2500K

 

XtremeSystems Forums - View Single Post - GIGABYTE P67A UD5 + 2600k ....new platform, lot of fun

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam ceny płyt głównych, to mogły by być tańsze. Od lat kupuję Asus'a, a tutaj mamy P8H67 za trochę ponad 500zł, albo P8P67 100 drożej. I jeszcze czytam na głównej, że lepiej nie będzie a raczej gorzej. Szkoda, bo cena proca jest w ok, ram tani tylko ceny płyt świrują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam ceny płyt głównych, to mogły by być tańsze. Od lat kupuję Asus'a, a tutaj mamy P8H67 za trochę ponad 500zł, albo P8P67 100 drożej. I jeszcze czytam na głównej, że lepiej nie będzie a raczej gorzej. Szkoda, bo cena proca jest w ok, ram tani tylko ceny płyt świrują.

 

dziwna polityke cenowa maja, plyta za 400 zl jakos moze obslugiwac grafike, a ta za 600 juz nie :/ a bez tego ja przynajmniej nie kupuje... aczkolwiek patrzac na roznice cen za zaoszczedzona kase mozemy sobie dokupic osobna karte graficzna kiedy bedzie potrzebna... Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...