Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

A ile prockow z karta graficzna bylo dostepnych jak P55 wychodzil ?

 

od początku były zapowiedzi i3 i info że z wbudowanej grafy skorzsytamy tylko na h55 a na p55 będzie też działać ale bez gpu.

 

 

 

Ogólnie gpu przeniesiono z mostka do procka, ale tak poza tym nic się nie zmieniło.

Są chipsety obsługujące integrę i takie jej nie obsługujące...

 

Sam bym wolał procki dostępne też bez gpu ale to już niestety taka, a nie inna koncepcja intela.

 

 

 

Obserwując dostępne płyty gigabyte, msi czy asusa to na h67 też są budowane wypasione modele ;)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z choinki się urwałeś z h55 i p55 było inaczej?

 

nie wiem z czego Ty sie urwales, ale teraz sytuacja ulegla "malej" zmianie i za zintegrowana grafike i tak zaplacisz jezeli bedziesz sie przesiadal... wczesniej wbudowana obsluga zintegrowanej w procesorze karty obchodzila niewielka ilosc osob, bo dotyczyla tylko low endu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam ceny płyt głównych, to mogły by być tańsze. Od lat kupuję Asus'a, a tutaj mamy P8H67 za trochę ponad 500zł, albo P8P67 100 drożej. I jeszcze czytam na głównej, że lepiej nie będzie a raczej gorzej. Szkoda, bo cena proca jest w ok, ram tani tylko ceny płyt świrują.

 

Ceny mobasków są bardzo proporcjonalne do cen mobasów na p55 więc psioczenie dla psioczenia.Co do ceny proca, to jest właśnie mocno nie ok bo 930zł za 2500k to przynajmniej o 150zł za dużo.Ram tani bo mają totalna nadprodukcję i samsung szaleje ze swoimi chipami i ich ilościa i jakością na rynku.Ja jestem troche zły bo siedze wciach!....rzony na laptopie ze względu na wyprzedanie s.775 i czekam na sb a ich ceny co najmniej przez 1,5 miesiaca od premiery beda tylko dla frajerów,bogaczy i zapaleńców

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mierz wszystkich swoją miarą, ok?

 

Nie rozumiem?uważasz ,że ceny w pl po premierze beda zdrowe i adekwatne?bogacza stać,frajera nie stać ale go namówili a zapaleńca często nie stac ale kupuje bo jest zapaleńcem!Ukłon dla nich wszystkich bo ja jestem z tych cena/wydajnosc:)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem?uważasz ,że ceny w pl po premierze beda zdrowe i adekwatne?bogacza stać,frajera nie stać ale go namówili a zapaleńca często nie stac ale kupuje bo jest zapaleńcem!Ukłon dla nich wszystkich bo ja jestem z tych cena/wydajnosc:)

 

800-1200 zł za procka i 500- 600 zł za rozsądne mobo to trzeba być bogaczem, frajerem lub zapaleńcem? :blink:

 

:lol2:

 

 

serio masz dziwne poglądy....

 

 

Rozumiem,że dla jakiegoś nastolatka wyciągającego kase od starszych i a leniwego do jakiejś pracy to majątek ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka....

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Sandy Bridge CPUs Chill Aftermarket Cooling | Intel,Sandy Bridge,Aftermarket,Cooling,Industry,Core i7-2600K,Intel Core i5-2500K,overclocking,heatsinks,Intel Sandy Bridge CPUs Chill Aftermarket Cooling,Intels cool-running Sandy Bridge processor architecture could mean the end for aftermarket cooling manufacturers

 

The i7-2600K I worked with managed to skip past 5.2 GHz while pushing a mere 68°C. I'm sure you're wondering what cooler kept this processor running so cool, and here's the shocker: it was a 92mm Cooler Master Hyper TX3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo powrotu po urlopie do pracy, pięknie się zaczyna ten tydzień.

Sandy Bridge masakrują OC, temperaturami, wydajnością zegar w zegar i poborem prądu. Taką bym kolejność ustawił. 2500K drogi, ale chyba wart swojej ceny.

 

Dołączona grafika

Cytat z Anandtech'u

This is all you need for 4.4GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Zwykłym wersjom można zwiększyć mnożnik o 5, więc w sumie nie tak źle, jak na dużą różnicę w cenie na chwilę obecną.

 

Ogólnie procesory wymiatają. Intel nie mylił się twierdząc że to ich najlepsza konstrukcja w historii. Przede wszystkim pobór prądu i OC się wyróżniają.

 

AMD może mieć problem, póki Bullzoder tak dobrze się nie zapowiada, chyba znowu będą walczyć ilością rdzeni, co w niższych segmentach pewnie się sprawdzi

 

 

No i wiadomo czemu płyty na H67 będą dużo tańsze.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym przeczytaniu artykułu już przeszła mi przez myśl sprzedaż gratów na allegro. Potem na chłodno pomyślałem, że ten nowy i7 będzie droższy od takiego Xeona o ponad 40% więc przeliczając stosunek cena/wydajność nie wychodzi już tak fajnie. Ciekawe czy będzie jakiś Xeon na 1155 ??

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłym wersjom można zwiększyć mnożnik o 5, więc w sumie nie tak źle, jak na dużą różnicę w cenie na chwilę obecną.

 

Czyt. można zwiększyć taktowanie wersji non-K o ~500MHz?

 

Tak, a po zwiększeniu szyny będzie można wyrwać dodatkowe 150-200MHz.

 

Szkoda, że Core i3 2xxx nie będą się w ogóle kręcić z racji braku Turbo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będzie jakiś Xeon na 1155 ??

 

Pod serwery wypuszczaja chyba procesory z konsowka S. W skrocie brak wbudowanej karty graficznej, nizsze taktowanie, brak mozliwosci oc i bardzo podobna cena... Jak sie jeszcze okaze, ze o 30w mniejsze tdp jest skutkiem wylaczenia integry to bedzie to chyba wersja dla jeleni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak, a po zwiększeniu szyny będzie można wyrwać dodatkowe 150-200MHz.

 

Szkoda, że Core i3 2xxx nie będą się w ogóle kręcić z racji braku Turbo...

 

Ale ten częsciowo odblokowany mnożnik chyba nie ma związku z Turbo?

 

Bo w takim 2500 mamy zwiększenie o 1 przez Turbo przy czterech wątkach, i jeszcze o 4 jeśli podkręcimy. Przy jednym wątku 4+4, czyli wzrost o 8.

 

 

Teoretycznie procom bez Turbo powinno się dać zwiekszyć o 4.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten częsciowo odblokowany mnożnik chyba nie ma związku z Turbo?

 

No nie ma związku, nie wiem, skąd to z racji Turbo się wzięło :wink: ... Bardziej chciałem stwierdzić, że po prostu Turbo tam brak.

 

Teoretycznie procom bez Turbo powinno się dać zwiekszyć o 4.

 

No właśnie - teoretycznie... Slajdy nie wspominały nic o Core i3, a na Anandtech potwierdzili, że Core i3 się nie kręcą. Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie , ze wieksza czesc tej energetycznej oszczednosci wynika z mniejszego procesu produkcyjnegobo porownanie i3 1155 do i3 1156 az tak szokujace nie jest.

 

No dziwne gdyby miało być inaczej O_o Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...