Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, sprawy przyspieszyly w moim przypadku, juz dzisiaj upycham q6600 i chce zlozyc zamowienie na 2600k + P8P67 Pro tylko mam problem z pamieciami.

 

Czy w tym nowym systemie podkrecania, ktorego moja glowa jeszcze nie objela, bo wszystko tak szybko poszlo ;) beda znaczenie mialy pamieci tak jak w poprzednich generacjach prockow? Jest sens pakowac sie w Dual 2000MHz czy 1600MHz spokojnie da rade?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maximus ma chyba 8 faz na procek a UD7 24? Poczekam na jakieś zestawienie kilku płyt głównych bo i tak jeżeli operujemy w zasadzie tylko mnożnikiem (K) to tu nie powinno być ogromnych różnic między płytą za 600zł czy 1200zł. Zastanawiam się nad pamięciami czy nie ściągnąć z USA, taki zestaw 2x4gb można w fajnej cenie wyrwać. Co z płytami od DFI na 1155?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak patrząc po BIOSach widzę, że nadal tylko Gigabyte (obok DFI - ale o tych płytach można zapomnieć, może jeszcze eVGA i Foxconn coś pokaże) oferuje zmianę zmianę Vcore przez podniesienie VID. W takim razie podziękuję za MSI, Ausowi. Przez 90% procek pracuje w idle więc nie mam zamiaru męczyć go cały czas podniesionym napięciem.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Banzai

Jak juz porownywac fazy to w danej marce czyli fazy na Asusie X vs. fazy na Asusie Y, bo faza fazie nierowna o czym juz nie raz przekonalismy i takich tryliord faz z MSI nie rowna sie np. biliordowi Asusa (to tylko przyklad)

Co do mobasow to moim zdaniem UD4 bedzie najlepszym kupnem obok Pro/Evo, chyba ze ktos chce miec smakolyki jak 3-SLI, 2xGBLAN, milion portow SATA itp... ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie wlasnie czy nie zassac 2600k + P8P67 :>

 

jak widzę wiele nas łączy :lol2:

 

A ja tak patrząc po BIOSach widzę, że nadal tylko Gigabyte (obok DFI - ale o tych płytach można zapomnieć, może jeszcze eVGA i Foxconn coś pokaże) oferuje zmianę zmianę Vcore przez podniesienie VID. W takim razie podziękuję za MSI, Ausowi. Przez 90% procek pracuje w idle więc nie mam zamiaru męczyć go cały czas podniesionym napięciem.

 

offset to nawet mój asrock ma :lol2: Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nieuważnie patrzę, ale wczoraj przeglądałem manual od P67 Professional i zauważyłem tylko opcję Additional Turbo Voltage - nie wiem czy działa ona tak jak mi potrzeba.

Do Asusa manuali nie ma dostępnych, ale na skrinach z BIOSu Maximusa nic nie zauważyłem. Za to dziś szukałem trochę o P8P67 Dlx i jest CPU Offset, więc może nie będzie tak źle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak patrząc po BIOSach widzę, że nadal tylko Gigabyte (obok DFI - ale o tych płytach można zapomnieć, może jeszcze eVGA i Foxconn coś pokaże) oferuje zmianę zmianę Vcore przez podniesienie VID. W takim razie podziękuję za MSI, Ausowi. Przez 90% procek pracuje w idle więc nie mam zamiaru męczyć go cały czas podniesionym napięciem.

 

Bardzo fajna sprawa. Gdybym w tej chwili kupował płytę to musiałaby mieć tą opcję. Giga-byty mają zarówno te na 1156/1155 jak i 1366.

 

 

Za to topowy produkt ASUSA - R3E - TEGO NIE MA! :angry:

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA może AMD nas zaskoczy i wyda szybsze i tańsze procki od SB ;) Ciekawej by było chociaż..., a tak stagnacja. I fun by się pojawił z ludzi kupujących teraz SB ;).

 

wyngiel?

 

ASRock P67 Transformer: P67 Gets LGA 1156 Compatibility : Bringing LGA 1156 Up To Speed

Edytowane przez nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu piszecie że w idle procesor działa z ustawionym ręcznie vcore? ,miałem dfi ut x58 i procesor w idle automatycznie zaniżał taktowania do 1600mhz i vcore pod miernikiem 0.97v ,a vcore ustawiałem ręcznie ,to dlaczego piszecie że w P67 będzie ,procesor na niskich taktowaniach (idle) z takim samym napięciem jak ustawione w bios? jak na x58 było ,to w p67 tym bardziej ,mam msi i lookne czy to samo będzie po 9 stycznia zamówię proca i się pobawię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu piszecie że w idle procesor działa z ustawionym ręcznie vcore? ,miałem dfi ut x58 i procesor w idle automatycznie zaniżał taktowania do 1600mhz i vcore pod miernikiem 0.97v ,a vcore ustawiałem ręcznie ,to dlaczego piszecie że w P67 będzie ,procesor na niskich taktowaniach (idle) z takim samym napięciem jak ustawione w bios? jak na x58 było ,to w p67 tym bardziej ,mam msi i lookne czy to samo będzie po 9 stycznia zamówię proca i się pobawię

 

To zależy od płyty głównej i jej biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lookalem sobie i o taki komunikat

 

Na prośbę firmy INTEL procesory z serii I7/I5 2XXX zostały usunięte z oferty do dnia 09.01.2011.

W razie pytań proszę o kontakt na adres mailowy jarek@ddr2.pl

 

heh na zachodzie ludzie juz sobie kupuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez zostaly wycofane - ciekawe co bylo powodem.

A jeszcze dzisiaj mozna bylo je kupic, szczescie mial ten co zdazyl :P

 

Jak to co, Intel sie wku*** i sklepy, ktore chca z nim dobrze zyc wycofaly produkty ze swojej oferty :)

 

Najlepsze jest to, ze na overclockers mialem caly zestaw w koszyku i trzymala mnie tylko sprzedaz obecnej platformy, a jak ja sprzedalem to wyczyscili oferte :/ a juz bym sie bawil w piaskownicy w piatek ehhh :cry:

 

Dzieki, lektura obowiazkowa ! :)

 

----

 

No i plytka zapowiada sie dobrze, jezeli rzeczywiscie cena zamknie sie w 175e to trzeba sie nad nia zastanowic :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny sb w pcprojekt.pl wydają się bardzo realne.

 

tutaj wszystko sie wyjaśnia , aktualny kurs dolara ( 1 dolar amerykański = 2,94100347 złotego polskiego )

 

Micro Center | 2nd Generation Intel Core Processors

 

BEFORE $80 INSTANT IN-STORE ONLY SAVINGS

Available 01-09-11 / LIMIT ONE

ONLY / 200196

O co w tym chodzi bo nie kumam :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny w preorder są niskie ,jak tylko się pojawią chyba będą wyższe niż teraz :/ ,gadałem z kolesiem ze sklepu pcprojekt.pl i powiedział że ceny będą takie cały czas ,chyba że się zmieni cena kursu dolara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...