Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Na techreporcie pojawił się ciekawy test 4 mobasów na P67:

 

Sandy Bridge motherboards from Asus, Gigabyte, Intel, and MSI - The Tech Report - Page 1

 

czyli jednak asus, msi straszny badziew kiepsko proca prowadzi a i wyposażenie cienkie (zresztą po przejściach z p35 neo2 fir mam dość msi ich psujących się płyt i kiepskiego serwisu), czekam na konkretne testy asrocka, biostara (w nim pokładam najwieksze nadzieje) i foxconna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a co sadzicie o i5 2400 ? Mnoznik o 4 w gore, szyna na 103,104 i mamy bazowe 3600+ turbo czyli te 3,8 powinien chodzic moze nawet z jakims undervoltingiem. Pytanie czy wieksza czestotliwosc bedzie odczuwalna w graniu.

 

Tylko że 2500K, przynajmniej według ESC, kosztuje 100 zł drożej... Jak ktoś ma małe ambicje OC lub wręcz zadłuża się, dopłacając do LGA1155, to czemu nie. Core i5 2400@3,7-3,8GHz + Turbo będzie te 5% wydajniejszy niż wyżyłowany Core i5 750@4GHz, a i mocy dwa razy mniej będzie pobierał, czyli wystarczy jakiś Fortron 400W GHN do niego (no chyba, że planujemy mieć GTXa 480/580).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak asus, msi straszny badziew kiepsko proca prowadzi a i wyposażenie cienkie (zresztą po przejściach z p35 neo2 fir mam dość msi ich psujących się płyt i kiepskiego serwisu), czekam na konkretne testy asrocka, biostara (w nim pokładam najwieksze nadzieje) i foxconna

 

Zgadzam się, że jak na razie asus wypada najlepiej. Pozostaje czekać na testy płyt innych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze plytki na matx beda pozbawione mozliwosci o/c proca - jak dobrze wyczytalem, sam jakis czas temu przesiadlem sie na ten standard.

 

Btw, kucyk porzuciles konsole i wrociles do grania na pc ? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msi prowadzi źle proca? ,nie wiem skąd masz to info ,na każdej recenzji tego mabasa ,nie odstaje od gigabyte czy asusa

 

Intel P67 3-Way Motherboard Roundup - Page 11 - Overclocking

 

no i co nie widzisz tam 70mhz różnicy przy tym samym napięciu, byc może sprzedam zestaw 1366 i zapodam sobie cos takiego tylko 1 kostke 4gb ramu dokupię i 16gb na jakiś czas mi starczy, na intela i jakies procki dla ludu w 32nm dla 1366 nie ma co liczyć, zakupie procka 2500k za 800zł + mobo za 1000zł i mam wypasiony zestaw, do tego z hr-02 którego posiadam przy odpowiednim obiegu powietrza bedzie pracował pasywnie, zakupiłem również thermalright spitfire na gtx480 czekam na vrm g2 na sekcje karty i składam power&silent, ze sprzedażą procka i płytki nie bede miał jakis wielkich problemów, generalnie 1366 to była utopia, drogie i kompletnie nierozwojowe (intel zlał kompletnie użytkowników tej platformy), dla tych którzy zastanawiają się między 2500k a 2600k to raczej 2500k, hyperthreading praktycznie w większości zastosowań nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuziu kupił msi i teraz będzie bronił :lol2:

 

Gorzej- pisze,że jest z niej bardzo zadowolony , ale przecież nie ma proca i nawet jej nie odpalił :blink: :lol2:

 

 

Ja tam nic do niej nie mam, ale laminat koloru kału + 6 faz vs 12 w gb i asusie za podobną kasę.

Jak dla mnie w obecnej cenie nie robi szału, bo niczym się nie wyróżnia na +.

 

 

Co do o/c to tak naprawdę każda mobo na p67 jak nie będzie miała skopanego biosu zapewni podobne o/c tego samego proca.

Zdecydowane więcej zależy od trafienia dobrej sztuki procka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytajcie artykuł o fazach w msi p67 ,msi nie bronię ,po prostu napisałem że trzyma poziom ,za taką cene wiadomo nie można się spodziewać "super-motherboard" w środę powinienem mieć już procka ,i zobaczymy czy jest tak źle ,zawsze mogę sprzedać i dołożyć do evga lub asus

 

http://www.hardwaresecrets.com/article/MSI-P67A-GD65-Motherboard/1142/6

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie biostar też się nieźle prezentuje Intel New Generation Performance-i7 2600K with BIOSTAR TP67XE (5.1GHz) Test - XtremeSystems Forums tylko pewnie z dostępnościa w naszym kraju będzie problem

 

Proc Rev D1, czyli test nic nie mówi bo z dotychczasowego info wynika że kupimy D2 a z tym już tak ładnie nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak jest.Widział ktoś gdzies moze screeny z biosu tego biostara?Evga bedzie w ogóle dostępna w Pl?Najopytmalniej i najsolidniej to chyba jednak Asus wypada.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc Rev D1, czyli test nic nie mówi bo z dotychczasowego info wynika że kupimy D2 a z tym już tak ładnie nie jest...

 

Ale skoro płyta potrafi wytrzymać takie taktowanie przy niemałym napięciu, gdzie pobór mocy znacznie poszedł w górę to świadczy jak najlepiej o płycie.

 

Czyli jednak jest.Widział ktoś gdzies moze screeny z biosu tego biostara?

 

Ja widziałem. Czy wy ludzie czytacie zawsze tylko ostatni post na stronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro płyta potrafi wytrzymać takie taktowanie przy niemałym napięciu, gdzie pobór mocy znacznie poszedł w górę to świadczy jak najlepiej o płycie.

 

Ale jak ma się twoja odpowiedź do mojego postu. Nie obchodzi mnie jak będzie się kręcić D1 na tej płycie (były juz wcześniej linki do testów na innych mb też na 5ghz)

a jak będzie się na niej kręcić sklepowy egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie na darmo wstawili 2x 8pin EPS. Ten Biostar wydaje się mieć strasznie mocną sekcję zasilania.

 

Biostar nie ma czasem analogowej? Cyfrówka zajmuje mniej miejsca a jest mocniejsza i stabilniejsza

 

 

W bachkompie to ja bym nei kupował bo to chyba gorsze od ram netu ;)

 

 

Co do ud4 to gdzie jest w normalnym jakimś w miarę znanym sklepie po 605zł?

 

 

 

W normalnych sklepach ud4 i p8p67 po są w podobnej cenie- okolice 620-630zł.

 

Asus ma sporo bajerów i bt, gb jakoś bardziej budzi zaufanei mimo braku uefi

 

 

Jak dla mnie to apbo gołego p8p67 za 500zł albo jak ma być sli to ud4 ;) za te 620-630 zł

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ma się twoja odpowiedź do mojego postu. Nie obchodzi mnie jak będzie się kręcić D1 na tej płycie (były juz wcześniej linki do testów na innych mb też na 5ghz)

a jak będzie się na niej kręcić sklepowy egzemplarz.

 

Ale tu nie chodzi o proca tylko o sekcję zasilania. Zakładając, że D2 nie zbliży się do takiego wyniku jak D1 to na pewno nie będzie pobierać z gniazda więcej papu. Napięcie przy tych 5,1Ghz zapodali na biostarze ponad 1,468V i skoro dało rady to rzecz jasna podoła w mniej wymagających warunkach. O to mi chodziło.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...