Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tu nie chodzi o proca tylko o sekcję zasilania. Zakładając, że D2 nie zbliży się do takiego wyniku jak D1 to na pewno nie będzie pobierać z gniazda więcej papu. Napięcie przy tych 5,1Ghz zapodali na biostarze ponad 1,468V i skoro dało rady to rzecz jasna podoła w mniej wymagających warunkach. O to mi chodziło.

 

taki test to o d potłuc.

Jak nie przetestował koleś tego samego proca na innych płytach to ciężko coś powiedzieć.

Może to super selekt i na gb czy asusie leci tyle samo albo nawet więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego ze nie ma żadnego porównania to przecież już tyle testów w necie jest, że można wywnioskować że przy wynikach oc rev D2 do wyciągniecia ostastnich soków z proca wytarczy pewnie jakiś Asrock Pro3 za 400 zł - ładowanie się z w jakiś Biostary, Asusy i GB po 600 w górę będzie mieć tylko sens przy SLI czy dużej ilości dysków/innych napędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sandy bridge OC Guide - XtremeSystems Forums

Sporo ciekawych informacji.

 

Ciekawe... VCCIO (1,05V) nie było na Intelu DP67BG, a VCCSA (0,95V) było, tam nazwane System Agent Voltage. Właśnie podniesienie tego napięcia pozwoliło mi uzyskać stabilne wyniki w LinX na obu procesorach. BTW jeden ze screenów, jakie zrobiłem (2600K 4,9GHz):

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCCSA - się ustawia w zależności od sztuki procesora ,VCCIO - inaczej VTT / na auto wszystko powinno śmigać ,chyba że się mocno kręci ,np: 1600mhz ~ 2133mhz

 

czemu taka czcionka tłusta :P ?

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuziu

 

Przecież piszę, że się z tym nie zgadzam, u mnie w praktyce to wyglądało inaczej. Pamięci były ustawione ciągle tak samo, nie zmieniałem ich. Raz pamiętam kręciłem 2600K ponownie, ustawiłem wszystko na 4,9GHz, ale zapomniałem zmienić napięcia System Agent/VCCIO/VTT i przy wejściu do systemu miałem BSoDa...

 

Z tą czcionką to jakiś bug jest... Oho, ktoś [Rikki] chyba naprawił, już jest OK.

 

Dorzucam jeszcze 2500K 4,8GHz:

 

Dołączona grafika

 

OCCT to tylko dla pokazania zegarów :wink: . Oba kręcone na 9500GT jak widać po HWMonitor, bo GTX 480 był jeszcze w drodze. Już tu gdzieś chyba pisałem, ale żałuję, że płyta miała tak zauważalny vdroop - gdyby nie to, to proce zapewne wyciągnęłyby przynajmniej te magiczne 5GHz.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam do poniedziałku i łykam podstawowego Asusa P8p67 i 2600K.

BTW ile teraz może być warty na allegro i5 750 @4GHz z 2 letnią gwara jeszcze?

 

Spokojnie 500+. Probowalem ostatni tydzien kupic 1156 lub 1366 w sensownej cenie , ale ceny byly z innej galaktyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(8GB w dwóch kościach) i oby chodziły na standardowym napięciu 1,5V.

 

Zakladajac ze mowimy o 1600 RipjawsX 4GBx2 odpowiednio CL8/9 1.5V, CL7 1.6V

G.SKILL-Products

G.SKILL-Products

G.SKILL-Products

Byle ceny były niskie na te pamięci (8GB w dwóch kościach)

 

Niestety dystrybutorem G.Skill na Polske jest Reaktor, i z autopsji/historii dostepnosc to czysta loteria, a prices unknown.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ogladalem na YT unboxing asusa P8P67 deluxe i to co mi sie rzucilo w oczy:

Dołączona grafika

 

Jakim cudem to może wspierac cokolwiek z 'quad' w nazwie majac 2 sloty PCIE, i brak nforce 200? oO

 

jesli sugeruja w ten sposob uzycie swojego wynalazku 4 in 1 PCIE extra pcb to good luck

zdaje sie ze dopiero P8P67 WS REVOLUTION ma nforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw z msi + 2600k na 5.1ghz ,płytka za taką cene wymiata :D

 

Jak zobaczę,ze na tym procku inne mobasy tyle nie zrobią to ok.

Na razie za co ludzie się nei zabiorą to robi ponad 5 ghz - byle dobra sztuka procka- czy to asus p8p67 pro czy msi czy gb ud4, 5 , 7, czy biostar.

Nawet as-rocki za 400zł wyglądają całkiem ok.

 

Podejrzewam,zę jak by nie zablokowali o/c w h67 to i mobo za 250 zrobiło by 5 ghz do testu ;)

 

Jakim cudem to może wspierac cokolwiek z 'quad' w nazwie majac 2 sloty PCIE, i brak nforce 200? oO

 

 

napisali o quad gpu- czyli bierzesz np 2 x radeon 5970 lub 2x gtx 295 i działa quad gpu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...