Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy co znalazłeś bo z przesyłka wyjdzie na pewno te 650zł, a za tyle to chyba idzie w PL coś kupic.Czekam na jakies info o dosepności tych niby dedykowanych G.Skill RipjawsX bo to mogą być fajne memki.

 

Dopiero teraz sie skapnąłem ze w esc.pl nie da sie złozyć zamówienia na 2500k po przdstawionej na stronie cenie, a ja od wczoraj rozkminiałem czy zamawiać :lol2: .Moim zdaniem nie ma niestety co liczyć na cene 800zł...minimum to pewnie 860zł.

 

Co do procka 2500k to właśnie tam wczoraj złożyłem zamówienie 819zł wraz z przesyłka kurierską :) możliwe że jak ktoś zamówi to poprawiają błędy o dostępności i napisali na czerwono "W Trakcie Dostawy" ,ale teraz tak spoglądam ,na ich stronkę to można już zamawiać ,przynajmniej jest opcja "Do Koszyk" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bezsensem jest trzymanie pliku strony, który w ogóle dzisiaj się nie przydaje chyba, że ktoś ma "szczęście" korzystać z programu wymagającego tego ustrojstwa. W dobie tak dużych kości RAM jest to po prostu niepotrzebne.

 

Nie jest bezsensem. Np. właśnie GTA IV takowego pliku wymaga jeśli mamy tylko 4 GiB RAM. U mnie gra szybko się wieszała bez swapa, a po jego włączeniu zaczynała mulić po paru(nastu) minutach. Gra słabo napisana, ale nie zmienia faktu że wymaga więcej pamięci.

 

 

 

Na chwile obecną szkoda nie kupić 2x4 GiB. Dzięki nowym kościom o podwojonej pojemności zestaw można kupić dokłądnie za tyle ile jeszcze nie dawno 2x2 GiB.

 

A 200$ to nie wiem jakim sposobem jest dobra cena za 8 GiB. Chyba że za jakieś 1800 czy 2000 MHz, ale trzeba być chorym żeby takie pamięci kupić. Tysiąc razy lepiej dołożyć do grafy czy czegokolwiek innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna gra nie zapełni 4 GB, najwiecej do civilizacja nowa wali po pamieci lekko ponad 2.4 innych gier brak.

To mnie najbardziej rozbawiło

by gra nie korzystała z pamięci wirtualnej/rzeźbiła na twardym

to odczujesz na jakimś 10GB dysku z przed xxx wieków.

Wymień mi te programy co zapchają 6GB, nawet intensywne obrabianie grafiki nie wpływa tak bardzo na szybkość jak porządne CPU. Od przybytku glowa nie boli ale nie popadajmy w paranoje

Gra nie ale chyba nie samymi grami człowiek żyje :) Dodatkowy ram można wykorzystać jako ram dysk lub jako cache dla dysków (fancy cache) co jest bardzo przydatnym rozwiązaniem i póki co całkiem darmowym w wersji testowej.

 

Niech każdy kupi płytę pod własne oczekiwania. OC nie jest jedynym kryterium, choć ważnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procka 2500k to właśnie tam wczoraj złożyłem zamówienie 819zł wraz z przesyłka kurierską :) możliwe że jak ktoś zamówi to poprawiają błędy o dostępności i napisali na czerwono "W Trakcie Dostawy" ,ale teraz tak spoglądam ,na ich stronkę to można już zamawiać ,przynajmniej jest opcja "Do Koszyk" :D

 

A faktycznie:) Też zamówiłem przed sekundą choc nie mam płyty :lol2: .Zobaczymy jak beda wyglądać ceny po poniedziałku....jesli poleca na łeb ,to chyba skorzystam z prawa do zwrotu :wink:

 

P.S Przy okazji wyświetliła mi sie historia zamówien z ESC.Ostatni mój zakup to Gigabyte 6800GS za.....789zł :lol2:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest bezsensem. Np. właśnie GTA IV takowego pliku wymaga jeśli mamy tylko 4 GiB RAM. U mnie gra szybko się wieszała bez swapa, a po jego włączeniu zaczynała mulić po paru(nastu) minutach. Gra słabo napisana, ale nie zmienia faktu że wymaga więcej pamięci.

 

 

Przeszedłem GTA IV na 4 giga RAM bez włączonego swapa. Ale na xp-ku, który zużywa mniej RAM-u niż vista/seven.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A GTA IV ma wersję x64 ? Bo jeśli to 32-bit, to proces i tak nie jest w stanie zaalokować więcej niż 2GB pamięci.

 

Exe niby jest 32-bitowe, ale na okładce jest informacja "optimized for 64-bit", i coś w tym jest. Nie wiem jak to działa, ale u mnie z 1.2 GiB po starcie systemu gra zapełniała calutką pamięć, i to bardzo szybko, oczywiście w Full HD na wysokich detalach. Jak grałem na 9600 GT na niższych detalach to całkowite użycie pamięci było 2.5-3 GiB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

How to Overclock the Intel Core i5-2500K | bit-tech.net

 

I jeszcze z XS:

 

980X (32nm) chip has a maximum voltage of 1.375V

975 (45nm S1366) has a maximum voltage of 1.375V

880 (45nm S1156) has a maximum voltage of 1.400V

 

This means at most the safest voltage on SB will be 1.400V, but most likely well below that. I would wager 1.350V. This is why all these 1.45-1.50V 5.2ghz overclocks are only for e-peen.

 

Think about it...1.45V is already way out of spec for a 45nm chip, nevermind 32nm

ASRock Bioses with Override PLL option are incoming.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie? Też sie zastanawiałem jak dla SB może być bezpiecznym napięcie w przedziale 1.45-1.55.Trzeba o tym mówić bo pozabijamy wszystkie proce w pierwszym tygodniu od przyjazdu do kraju:)

 

Edit:Kuziu@ przedział "Fun" miażdzy:))

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to właśnie w broszurce MSI wyżej dobrze określili napięcia dla SB. Artykuł z bit-tech jak dla mnie tabloidowy, oparty o szczątkowe doświadczenia z nowymi procesorami. Jak zwykle maksymalne/rozsądne napięcia będzie określać chłodzenie i temperatury na nim osiągnięte, a także skalowanie taktowania z napięciem - kiedy do osiągnięcia 100MHz więcej będzie w pewnym momencie potrzebna większa ilość napięcia niż w przypadku poprzedniego taktowania. Ogólnie polecam zamiast faszerować się takimi spekulacjami poczekać na praktyczne doświadczenia użytkowników for, oni określą konkretne granice :) .

 

Co do H67 też mam nadzieję, że producenci płyt jakoś obejdą problem braku OC. Niektóre modele na tym chipsecie wyglądają nazbyt rozbudowane jak na płyty nie do podkręcania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Overclocking H67. What do you think? - AnandTech Forums

 

Czyzby byla nadzieja na overclocking z mobosami na H67 ?

 

To ja sie jeszcze wstrzymam z kupnem mobasa:) Ale z tego co tam pisza,z przykładów które podaja ,to faktycznie wygląda to na całkiem prawdopodobny scenariusz.

 

Intel Sandy Bridge review | Processors | Reviews | PC Pro

 

dplatten got there first, but I was going to ask the same thing - as I understand from other write-ups, it is only possible to overclock sandy bridge CPUs on motherboards based on the P67 chipset. But these don't allow the on-board graphics to work.

 

This appears to contradict the review "...with all four cores running at more than 4GHz. With no discrete graphics card, it was whisper-quiet too"

 

Has pcpro discovered options to overclock and have on-board graphics that nobody else knows about?

 

Hi chaps - thanks for the questions about overclocking. I'm out of the office today but will check my notes tomorrow and get back to you with an answer.

 

By DarienGS on 6 Jan 2011

 

 

 

Read more: Intel Sandy Bridge review | Processors | Reviews | PC Pro Intel Sandy Bridge review | Processors | Reviews | PC Pro

 

 

 

 

 

Read more: Intel Sandy Bridge review | Processors | Reviews | PC Pro Intel Sandy Bridge review | Processors | Reviews | PC Pro

No to czekamy na odpowiedz tego Dariena:)

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie polecam zamiast faszerować się takimi spekulacjami poczekać na praktyczne doświadczenia użytkowników for, oni określą konkretne granice :) .

 

Z wolfdale tez mowili zeby patrzec na temperatury ;) a pozniej czesc prockow zaczela wymagac wiekszych napiec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zamówiłem na mieście

i5 2500k - 820zł

msi p67a gd65 - 660 zł - tylko taka był dostępna do odbioru w poniedziałek, Asus P8P67 w hurtowni obsługującej sklep był tylko wirtualnie a fizycznie może będzie w połowie tygodnia, AsRocków nie ma i nie będzie.

Transcend 2x2GB 2000mhz cl9 - 256 zł

Teoretycznie w poniedziałek wieczorem wszystko powinienem mieć u siebie w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wolfdale tez mowili zeby patrzec na temperatury ;) a pozniej czesc prockow zaczela wymagac wiekszych napiec :D

 

Dlatego napisałem temperatury i skalowanie :wink: . Wolfdale tylko udowadnia, że i tak wszystko wychodzi po długiej praktyce :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I juz sie zaczyna placz o napiecia. Jak ma pasc, to padnie i na stock. Aby zdegradowac, czy ubic proca napieciem to trzeba sie naprawde mocno postarac. Przypomina mi sie tutaj teoria qpi/vtt do vdimm, ktora w zyciu nijak zastosowania nie miala.

 

@ Turrican na hwbot masz najnowszy bios do niej z pll fixem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi sie tutaj teoria qpi/vtt do vdimm, ktora w zyciu nijak zastosowania nie miala.

 

Też dobry przykład. BTW ta teoria siała niezły zamęt na forach jeszcze co najmniej rok po premierze S1366...

 

Głównym argumentem panów z bit-tech jest bo przecież Gulftown/Clarkdale 32nm to był 1,35-1,375V maks, to tu też tak powinno być :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Asrock Pro3 wygląda ciekawie.

Może do gier lepszy będzie zestaw 2600k + ten Asrock niż może 2500k i p8p67?

Zestaw z i7 wyjdzie drożej o 200zł a to już nie tak dużo...

 

tylko pro3 ma analogową sekcje- kwestia ceny. Jak spadnie jeszcze trochę tak do 360-370zł to można pomyśleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pro3 ma analogową sekcje- kwestia ceny. Jak spadnie jeszcze trochę tak do 360-370zł to można pomyśleć

 

A po co cyfrowa ? Aby znowu ktos ubil uklad i pisal na forum, ze mobo prawie od nowosci, nie dziala, a on chcial tylko przesmarowac :lol:

 

Z doswiadczenia biore analogowa, cyfrowa lubi cwierkac pod obciazeniem i to znacznie bardziej, niz analog. Dodatkowo latwiej znalezc moda do zasilania cpu @ analog, niz cyfra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...