Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

No nieźle mając w perspektywie, że tyle samo zrobisz na sb i powietrzu. :]

Kupić jacht i szpanować to rozumiem, ale sprzęt komputerowy dostępny dla mas ? Nigga plis, zejdź na ziemię. :]

Może na kimś zrobisz wrażenie ta elitarnością, ale tutaj jest forum komputerowe także get a life.

Sorka za ot, ale po prostu jak czytam taki rzeczy to nie wiem, czy śmiać się czy płakać.

 

To podobna "elitarność" jak pisałeś w temacie o steam, że grasz tylko w multi a single są dla debili. ehh..

 

Skoro taki dostępny dla mas to czemu nie widzę, że wszyscy nagle mają super wypas i7 @ 12312312412 GHz ? I mówi to posiadacz i5?

Nie musisz odpowiadać. Błąd w założeniu. Sprzęt w którym za samego procka musisz wybulić ponad 1000 zł nigdy nie będzie dostępny dla mas. I jak widać nie jest.

 

EOT totalny lmao.

 

Bo nie każdy fapuje się przed monitorem na myśl, że posiada procesor za tysiąc złotych - łoooł.

I nie każdemu potrzeba takiej mocy przerobowej. Mogę jeszcze podać kilka powodów, ale z onanistami sprzętowymi nie ma gadki.

 

OK. Znajdź więc chłodzonego pasywnie powietrzem SB @ 5 GHz. Nie udało się? Fail, bo masz CO NAJMNIEJ jeden wentyl @ 1000 rpm, podczas gdy ja nie słyszę niczego :)

 

Oczywiście chodziło o porównanie z Twoim procesorem.

 

Poza tym wszyscy wiedzą jaka jest różnica między i5 a i7 w codziennym użytkowaniu a o takim tutaj przecież rozmawiamy także dla mnie dopłacanie do wyższego modelu - żeby mieć, żeby ludzie zazdrościli to... nie mam już 10 lat. :]

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć jakie? Osobiście myślałem nad NH-D14 ale planuję puścić wentyl/e na bardzo niskich obrotach, więc ostatnio pomyślałem nad hr02 plus jakiś wentyl na 500-600rpm :wink: Jak są jakieś ciekawsze alternatywy to chętnie poczytam :) pzdr

 

A np. Zalman Performa + cos cichego. Dlugo sam sie zastanawialem nad jakims chlodzeniem dla x'a i padlo na to wlasnie. Oc lepsze niz na Mugen II, mniejsze rozmiary i cichy wentyl w zestawie.

 

Nie bede czekał. 2600K wypada lepiej w markach jiz 980. A ja lubie marki.

 

Ta szczegolnie w Vantage i 06 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz sie skapnąłem ze w esc.pl nie da sie złozyć zamówienia na 2500k po przdstawionej na stronie cenie, a ja od wczoraj rozkminiałem czy zamawiać :lol2: .Moim zdaniem nie ma niestety co liczyć na cene 800zł...minimum to pewnie 860zł.

 

Eee na razie jest goraczka - masz sklep oczywiscie proc niedostepny ale cena jest 780 zl Intel Core i5-2500K, 4x 3.30GHz, box (BX80623I52500K) Por

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klepłem zamówionko, A co będzie to się zobaczy.

 

Odpisał ten typ od ASrocka H67?Szukam po necie info o o/c na H67 i wygląda to tak jak by nikt w testach nawet nie próbowal, tylko wszyscy uznali za pewnik , ze sie nie da i nawet nie sprawdzili :angry: Bywało też , że nie mieli jak bo na testy dostawali wersje bez "k". Do końca tygodnia powinno wypłynąć więcej testów i może sie wszystko wyjaśni bo juz siedze miesiac bez kompa i szlak mnie trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś $$$ i chęć kupienia proca za ponad 1K, czemu nie. Żyjemy w wolnym świecie.

 

Nie chodzi o to by nie kupować a o to by się z tym nie obnosić.

 

Poza tym wszystko jest dla ludzi.

 

EDIT

Na overclockers 1155 wróciło do oferty. Coś NDA szybciej puściło :)

Na hardwareversand.de też się dzisiaj pojawiło.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile w tym prawdy:

 

Based on a third-party's extensive testing of 100 retail D2 stepping processors, this is how Sandy Bridge is shaping up on the overclocking front:

 

* Approximately 50% of CPUs can go up to 4.4~4.5 GHz

* Approximately 40% of CPUs can go up to 4.6~4.7 GHz

* Approximately 10% of CPUs can go up to 4.8~5 GHz (50+ multipliers are about 2% of this group)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

O. To właśnie to o czym mówiłem powyżej.

 

Bida, bida. Zobaczymy ile będzie tutaj płaczków, którzy zrobią max 4,5 GHz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O. To właśnie to o czym mówiłem powyżej.

 

Bida, bida. Zobaczymy ile będzie tutaj płaczków, którzy zrobią max 4,5 GHz :lol2:

 

Ale, że co 4,5ghz to mało będzie ? I tak łyknie Twojego i7 jedną dziurką także nie troluj już.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, że co 4,5ghz to mało będzie ? I tak łyknie Twojego i7 jedną dziurką także nie troluj już.

 

Koledze zapewne chodziło też o to, że zmiana z i7 4.5ghz na SD kosztowałaby pewnie pod 1K więc podważa zasadność takiego zakupu. Chodzi konkretnie o koszt w porównaniu do zysku wydajności.

 

EOT

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

OK, szarpne się na trochę czasu przed siłką i zniszczę Was frustraci :)

 

Zaczynamy...

 

Wydajność i7 2600k vs i7 1156/1366 - takt w takt.

 

Opieram się, co oczywiste na testach Focusa, NVISION.pl. W tym miejscu lepiej, żeby Ci więksi frustraci przestali czytać, bo od niepodważalnych faktów może im się krew zagotować, że tak wtopili z tym SB :)

 

ŹRÓDŁO: NVISION.PL - TAKT W TAKT

 

W teście tym jest bezpośrednie porównanie do i7-870, a jak wiadomo (lub też nie) 1156 jest nawet gorsze takt w takt od 1366 (1-2%, ale zawsze coś), więc można spokojnie stawiać i7 870 i i7 920 na równi tak w takt.

 

Bezpośrednie porównanie takt w takt [przewaga Core i7-2600K nad Core i7 870/920]:

 

GRY - 111,5 %

BIURO, DOM - 137,7 %

GRAFIKA 2D - 118 %

GRAFIKA 3D - 113,7 %

KOMPRESJA FILMÓW - 109,7 %

KOMPRESJA AUDIO - 112,6 %

 

OVERALL: 118,8 % - co jak nietrudno zauważyć, jest 18,8 % przewagi takt w takt. Jak widać w testach BIURO, DOM przewaga Core i7-2600K nad Core i7 870/920 to aż 37,7 %.

 

Na szczęście jestem tu, aby wyprowadzić Was z błędu jakim jest brak indywidualnego sprawdzenia każdego wyniku z osobna. Uważacie się, za entuzjastów, więc popatrzyć warto w coś więcej niż uśrednione wyniki. Do sedna: W żadnym wypadku nie liczyłbym średniej 37,7 % przewagi w teście BIURO, DOM jako miarodajnej. Dlaczego?

 

Otóż w środku testów BIURO, DOM znajduje się test TrueCrypt'a polegający na szyfrowaniu AES.

 

Konkretnie:

 

Dołączona grafika

 

Nie da się ukryć, że ta 499-procentowa przewaga Core i7-2600K nad Core i7 870/920 nie wynika w żadnym wypadku z wydajności zegar w zegar, ale z dodanych do Sandy Bridge instrukcji szyfrowania AES'em.

 

Kto szyfruje AES'em? W kręgach PPC na milion procent nikt nie korzysta z tego czynnie, bo robią to głównie przedsiębiorstwa (szyfrowanie AES'em w locie) i ewentualnie ludzie, którym bardzo, ale to bardzo zależy na poufności danych. Wątpię, żeby tutaj był ktoś kto trzyma dokumenty, które strzegą tajemnicy firmy warte setki tysięcy złotych. Ponadto, pojawią się dyski SSD (Intel G3) szyfrujące sprzętowo w locie i funkcjonalnośc ta w SB stanie się kompletnie bezużyteczna.

 

Do sedna: z czystym sumieniem mogę odliczyć ten JEDEN benchmark AES'a. Czyli, po prostu nie liczyć tych 499 % przewagi Core i7 2600K nad Core i7 870/920 do średniej z testów BIURO, DOM.

 

Co to powoduje? Automatycznie w testach BIURO, DOM średnia przewaga SB nad 1156/1366 zmniejsza się z 137,7 % do 110,4 %. Jeden benchmark, a jak dużo zmienia.

 

Teraz licząc od nowa OVERALL dostajemy:

 

GRY - 111,5 %

BIURO, DOM - 110,4 %

GRAFIKA 2D - 118 %

GRAFIKA 3D - 113,7 %

KOMPRESJA FILMÓW - 109,7 %

KOMPRESJA AUDIO - 112,6 %

 

OVERALL: 112,6 %

 

Koniec końców wychodzi, że Core i7-2600K ma 12,6 % przewagi takt w takt nad Core i7 870/920.

 

Teraz do sedna sprawy. Co to oznacza?

 

Wypowiedzi jak...

 

Ale, że co 4,5ghz to mało będzie ? I tak łyknie Twojego i7 jedną dziurką także nie troluj już.

 

czyli i tak wiecej od ciebie, chcialbym dolaczyc do tej grupy :)

 

Można potraktować jedynie śmiechem :D

 

Czy naprawdę powodem do dumy jest mieć 12,6 % przewagi po ponad dwóch latach czekania, a jednocześnie ponad dwa lata później np. ode mnie? :D

 

Mając 4,5 GHz Xeona W3520 śmieję się osobiście z wszystkich tak podjaranych wydajnością czy taktowaniami SB. Wspaniałe osiągniecie uzyskać mniej/więcej to samo co ja. Szkoda tylko, że ponad dwa lata później.

 

Biorąc pod uwagę - co było oczywiste - że Intel nieco przyblokuje OC (między innymi po to, żeby wszyscy po kolei nie kończyli z 5 GHz na powietrzu), cały ten szum wokół Sandy Bridge i wyprzedaż 1156/1366 jest idiotyzmem.

 

Najbardziej godni pożałowania są ludzie, którzy sprzedali swoje 970/980X na rzecz SB :D -> BRAWO, macie teraz 12,6 % przewagi takt w takt przy czym 2 rdzenie mniej + podstawkę na którą nie będzie sześciordzeniowców :D Genialny deal :D

 

Reasumując moje wypociny:

 

1. Posiadaczom wykręconych 1156/1366 przynajmniej na 4+ GHz w żadnym wypadku nie opłaca się zmieniać platformy. Od 2 lat mamy high-end i tak pozostanie przynajmniej do czasu premiery 1356/2011.

2. 50 % frustratów zminusuje ten post bez czytania go.

3. 30 % frustratów zminusuje, bo sfrustruje się jeszcze bardziej, że dali się nabrać na "KAŻDY PROCEK 5 GHZ NA POWIETRZU".

4. 10 % frustratów zminusuje, ponieważ sprzedali swoje 1156/1366 i właśnie zrozumieli swój błąd oraz wpakowaną w błoto kasę.

5. Pozostałe 10 % frustratów zminusuje dla zasady.

 

Uprzedzam - mogę wdać się w dyskusję, ale MERYTORYCZNĄ. Wiem, że niektórzy muszą jeszcze trochę ochłonąć po przeczytaniu tego i sprowadzeniu na ziemię, dlatego lepiej odpowiadać w późniejszym okresie.

 

I jeszcze jedno - żeby nie było. Uważam, że SB to genialny procesor, naprawdę zasługuje na pochwałę i warto go rozważyć podczas zakupów. Jednak absolutnie nie w przypadku, gdy masz już 1156/1366. Specjalnie po to sprzedawać stary, nadal masakrycznie wydajny zestaw, żeby mieć SB - "Ha", "Ha" i jeszcze raz "Ha". I Wy twierdzicie, że to ja "obnoszę się", a 90 % z Was kupuje SB, żeby mieć wpisane 500 MHz więcej w sygnaturce. How sad.

 

Pozdrawiam

 

PS. Tak, wiem, jestem no-life, burżuj, chcę na siłę udowodnić rację (którą zresztą mam) i w ogóle co ja robie o 6 rano na kompie?!?!?!?! No way, NO-LIFE!

Odpowiedź: zaraz idę na siłownię (TAK, NAWET W NIEDZIELĘ!!!), żebym nadal mógł rozmazywać takich cwaniaczków jak Wy, nie tylko w internecie, ale także na żywo :D A jako, że poświęciłem swój czas przed śniadaniem, a nie lubię go marnować - każdy post bez realnych argumentów popartych prostą matematyką, atakujący mnie (:D) będzie raportowany, więc ogarnąć się zanim siądziecie do klawiatury. Tak czy inaczej w tym wypadku przegraliście :(

Edytowane przez chaos`theory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie majacy i7 czesto minimalnie doplacaja (o ile sie ogarneli i sprzedali sprzet tydzien temu, a nie kiedy taniej mozna wyrwac cos lepszego)... wziales to pod uwage? Ja np po wyjsciu i7 mialem wewnetrzne fuj - gorace, drogie i ciagnace sporo energii proce. Tutaj widze bardzo fajna konstrukcje i ja kupie, chociaz tak ku****o ci sie to nie podoba :(

 

a teraz zaraportuj to... wezwij forfitera lykajacego trolle :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz idę na siłownię (TAK, NAWET W NIEDZIELĘ!!!), żebym nadal mógł rozmazywać takich cwaniaczków jak Wy, nie tylko w internecie, ale także na żywo :D

 

Po co robisz po raz kolejny z siebie pośmiewisko? Zostałeś zniszczony na G4G - tutaj właściwie też. No cóż skoro lubisz. Niemniej jednak dziękuję ci za poprawienie humoru w niedzielny poranek.

 

P.S. za dużo roket fjuela hardkorowy koksu :lol2:

 

Wracając do tematu:

 

Ultimate Sandy Bridge OC Guide + P67A-UD7 Performance Review - XtremeSystems Forums

 

I say maximum voltage for Vcc/Vcore is 1.50v for 24/7, 1.55-1.60v for extreme benchmarking

Pewnie niejednemu się przyda. Edytowane przez radiergummi
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisał ten typ od ASrocka H67?

 

Tak. Wyszło na to, że się w podsumowaniu pomylił i wpisał 4,8 zamiast 3,7 [GHz] :blink: . Generalnie dzięki aplikacji Asrocka może z poziomu Windowsa wybrać maksymalny możliwy mnożnik z Turbo (w tym wypadku x37). Czyli jednak nici z OC. Sry za zamieszanie.

 

P.S. GTX560 25 stycznia więc jakoś jeszcze wytrzymasz. B-)

 

Czy jest szansa na trafienie D1 w normalnej dystrubucji?

 

Chyba przedwczesnym było stwierdzenie, że D1 kręcą się lepiej niż sklepowe D2. Dopiero kilka dni temu większość producentów płyt głównych wypuściła nowe BIOS'y ze wsparciem dla regulacji generatora CPUPLL i Wyniki OC się poprawiły.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał to w PC projekt mozna już dodawać do koszyka(jeszcze wczoraj rano) nie mozna było. Asus P8P67 jest tak w ludzkiej cenie - 500zł, a 2600k - 1180. Taki zesaw zamówiłem, zobaczymy czy w poniedziałek nie odwołają zamówienia

 

@ Chaos Theory - Oświecony kolego, powiedz niby dlaczego nie opłaca mi sie przesiadka na SB? Moje i5 stanęło na 4GHz i ani MHz więcej, a do 2500k w zestawie z płytą musiałbym dopłacić ledwie 350zł. A że wziąłem i7 to już inna para kaloszy, 8 wątków się mi przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz kiedy bedzie dostawa?

 

btw cos sie motasz w zeznaniach, bo w dziale sprzedam ciagle wisi ogloszenie... do tego tam pisales, ze wiecej niz 4 nie probowales, a tutaj mowisz, ze ani mhz wiecej nie chce :P

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje i5 stanęło na 4GHz i ani MHz więcej, a do 2500k w zestawie z płytą musiałbym dopłacić ledwie 350zł.

 

powiedz mi gdzie znalazłeś klienta na swój zestaw że tak mało musisz dopłacić? patrząc po alledrogo żeby sprzedać od ręki i5 750 to trzeba by było wystawić go za max na kup teraz 450zł a msi p55-gd65 za 300zł. to nawet zmieniając na i5 2500k to dopłata i wybranego przez Ciebie asusa to wychodzi prawie 600zł dopłaty... w sumie nie jest to bardzo dużo...

 

powiedzcie mi jak jest z dzielnikami pamięci na tym całym SB. czy tam jest taki skok że pamięć działa albo na 1600 albo dopiero na 2133? nie ma nic pośredniego??

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...