Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Hamburgery na newegg mogą zamawiać, a proce i płyty wszelkiej maści są "in stock" :]

Także zgadzało by się, że to dziś minęło NDA na handel. U nas się wyjaśni w poniedziałek.

 

Na overclockers.co.uk procki sprzedawali juz w piatek wieczorem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wyszło na to, że się w podsumowaniu pomylił i wpisał 4,8 zamiast 3,7 [GHz] :blink: . Generalnie dzięki aplikacji Asrocka może z poziomu Windowsa wybrać maksymalny możliwy mnożnik z Turbo (w tym wypadku x37). Czyli jednak nici z OC. Sry za zamieszanie.

 

P.S. GTX560 25 stycznia więc jakoś jeszcze wytrzymasz. B-)

 

 

Chyba przedwczesnym było stwierdzenie, że D1 kręcą się lepiej niż sklepowe D2. Dopiero kilka dni temu większość producentów płyt głównych wypuściła nowe BIOS'y ze wsparciem dla regulacji generatora CPUPLL i Wyniki OC się poprawiły.

Tak myślałem że błąd albo , że w ogóle nie kręcił i wpisał byle jaki wynik a potem sie skapnął , że to był zły pomysł na sciemnianie o podkrecaniu na H67 :lol2: Tak czy siak to dzieki za info i sprostowanie:)

 

Jakby ktoś chciał to w PC projekt mozna już dodawać do koszyka(jeszcze wczoraj rano) nie mozna było. Asus P8P67 jest tak w ludzkiej cenie - 500zł, a 2600k - 1180. Taki zesaw zamówiłem, zobaczymy czy w poniedziałek nie odwołają zamówienia

Spoko cena-zamówiłem i zobaczymy co powiedzą jutro na to zamówienie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź: zaraz idę na siłownię (TAK, NAWET W NIEDZIELĘ!!!), żebym nadal mógł rozmazywać takich cwaniaczków jak Wy, nie tylko w internecie, ale także na żywo :D

 

LOL hardcorowy koksu udziela sie na naszym forum. W sumie jak ma sie braki to trzeba sobie niektore czesci ciala przedluzyc za pomoca posiadania podstawki i procka dostepnego dla plebsu :) Edytowane przez kucyk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Widać, że młody chłopak, bo szpanuje siłownią i procesorem, ehh. :]

 

 

A wracając do tematu chłodzenia to asrock zrobił fajny myk, gdzie można zastosować chłodzenie z s. 775 (u mnie siedzi pent hp-100), ciekawe czy na nowej podstawce też będą takie modele.

 

ASRock > CCO

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja zadne dwa lata czekac nie musialem bo od poczatku mialem 1366 i co z tego ?? teraz przeszedlem na sb, platforme na tym samym lub nawet lepszym jak pokazuja niektore testy poziomie wydajnosci, z swietnymi mozliwosciami oc co daje sporo zabawy nie duzym kosztem, a na dodatek nic nie doplacalem a zostala mi w kieszeni niezla sumka, ktos powie ze jestem stratny bo za calosc kiedys dalem wiecej ale nie czarujmy sie sprzet traci i to szybko stratny to bylbym jak bym chcial sie tego pozbyc po premierze podstawki ktora ma zastapic 1366

 

i tak jak lysyn tak dlugo bede zmienial proce az trafie tego 5ghz

Edytowane przez guderian
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chaos'theory

 

Fajnie, że masz swoją opinię, poglądy. Może są nawet słuszne, nie będę tutaj zajmował stanowiska. Weź jednak pod uwagę, że jesteś w społeczności entuzjastów którym kupowanie nowych zabawek sprawia przyjemność i dwukrotny wzrost wydajności nie jest potrzebny by zakup był dobry. Jeżeli ktoś ma ochotę na platformę nowej generacji (cichszą, chłodniejszą, ciekawszą, wydajniejszą, bardziej przyszłościową itd. itd.) to Tobie nic do tego więc skończ proszę prowokować tych, którzy kupują nową elektronikę dla funu.

TIP: Siłownią możesz się chwalić w życiu codziennym, w internecie robisz z siebie pośmiewisko.

 

Innych proszę żeby się nie spinali, są ludzie o innych poglądach którzy nie emanują tolerancją niczym latarnia morska ale nie jest to powód do burzliwych rekacji.

Jeżeli nie możecie tego zdzierżyć i brakuje wam prawa Hammurabiego to proponuję Ustawienia - Profil - Ignorowani użytkownicy.

  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Tak, wiem, jestem no-life, burżuj, chcę na siłę udowodnić rację (którą zresztą mam) i w ogóle co ja robie o 6 rano na kompie?!?!?!?! No way, NO-LIFE!

Odpowiedź: zaraz idę na siłownię (TAK, NAWET W NIEDZIELĘ!!!), żebym nadal mógł rozmazywać takich cwaniaczków jak Wy, nie tylko w internecie, ale także na żywo :D A jako, że poświęciłem swój czas przed śniadaniem, a nie lubię go marnować - każdy post bez realnych argumentów popartych prostą matematyką, atakujący mnie (:D) będzie raportowany, więc ogarnąć się zanim siądziecie do klawiatury. Tak czy inaczej w tym wypadku przegraliście :(

 

wow chodzisz na siłownię ? gdyby to były lata 90 to może by kogoś poruszyła twoja historia. Jeszcze może dodaj swoje zdjęcia to w ogolę cale forum ucieknie przed tobą i twoim i7 w strachu. Rozmazujesz cwaniaczków ? wow super, a masz koszulkę jp na 100% ?

 

A na przyszłość więcej ćwicz na siłowni a mniej się tym chwal na forum :)

 

PS. Jak jesteś mniejszy niż hardkorowy koksu to nawet nie odpisuj na mojego posta bo jesteś dla mnie przegranym. No i masz gorszego procka od sandy to już w ogolę cie dyskwalifikuje.

 

PSS. i faktycznie jesteś no-life bo kto chodzi na siłownię rano ? jakbyś poszedł o 21 to większość osób by Cie zabiło tam śmiechem :D Tak jak tutaj na forum.

Edytowane przez czullo
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafisz szybciej niz Ci sie wydaje ;)

 

A jak ma wyglądać to żąglowanie procesorami?Inaczej....jak będzecie to robic?Kupicie procka,rozpakujecie pudełko,sprawdzicie i odeslecie korzystajac z prawa 10dni?Chyba tak sie nie da...no chyba ze macie zamiar kupic sprawdzic i sprzedac na alledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma wyglądać to żąglowanie procesorami?Inaczej....jak będzecie to robic?Kupicie procka,rozpakujecie pudełko,sprawdzicie i odeslecie korzystajac z prawa 10dni?Chyba tak sie nie da...no chyba ze macie zamiar kupic sprawdzic i sprzedac na alledrogo.

 

Sa sposoby ale o nich sie nie mowi ;)

Mam nadzieje, ze jutro w hurcie pojawia sie 2600K :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Based on a third-party's extensive testing of 100 retail D2 stepping processors, this is how Sandy Bridge is shaping up on the overclocking front:

 

* Approximately 50% of CPUs can go up to 4.4~4.5 GHz

* Approximately 40% of CPUs can go up to 4.6~4.7 GHz

* Approximately 10% of CPUs can go up to 4.8~5 GHz (50+ multipliers are about 2% of this group)

 

No fajnie, ale nie mamy podanych istotnych szczegółów, czyli jakich używali napięć, czy podnosili coś więcej niż napięcie CPU i czy mieli do dyspozycji opcję Internal PLL, która mogę potwierdzić, że jest ważna - gdy kręciłem 2600K przed jego wysyłką do Intela, po zmianie tej opcji mogłem wejść do windy na 5GHz i przejść bez błędu dwie próbki LinXa, przy ciut wyższym napięciu, a bez zmiany nawet nie chciał zabootować.

 

Co do wpisów chaos`theory...

 

Do sedna: z czystym sumieniem mogę odliczyć ten JEDEN benchmark AES'a. Czyli, po prostu nie liczyć tych 499 % przewagi Core i7 2600K nad Core i7 870/920 do średniej z testów BIURO, DOM.

 

Co to powoduje? Automatycznie w testach BIURO, DOM średnia przewaga SB nad 1156/1366 zmniejsza się z 137,7 % do 110,4 %. Jeden benchmark, a jak dużo zmienia.

 

Koniec końców wychodzi, że Core i7-2600K ma 12,6 % przewagi takt w takt nad Core i7 870/920.

 

OK, to nie dużo jak na rewolucję, to fakt. Jednak by bardziej docenić wzrost wydajności, wystarczy spojrzeć na różnicę między Core i5 760 a Core 2 Quad Q9550, czyli procesora 2 generacje wstecz - to 14,6%, czyli różnica podobna. Wniosek - mamy do czynienia z kolejną ewolucją, zrównoważonym wzrostem wydajności. Przy czym w przypadku SB możemy się chyba zgodzić, że kręci się lepiej niż poprzednicy (o ile - to jak widać jeszcze kwestia niewyjaśniona), przy wyraźnie mniejszym poborze mocy, co jeszcze lepiej stawia nowe procesory względem poprzedników i konkurencji.

 

Mając 4,5 GHz Xeona W3520 śmieję się osobiście z wszystkich tak podjaranych wydajnością czy taktowaniami SB. Wspaniałe osiągniecie uzyskać mniej/więcej to samo co ja. Szkoda tylko, że ponad dwa lata później.

 

Super, cieszymy się Twoim szczęściem, jednak zauważ, że najnowsze procesory osiągają ten wynik mniejszym nakładem sił. Twój Xeon jest już wyżyłowany, pobiera dużo mocy i pełni rolę grzejnika, w dodatku by go schłodzić przy zachowaniu ciszy musiałeś zakupić WC, co w przypadku SB nie jest konieczne - wystarczy topowe chłodzenie AC, by móc cieszyć się trochę lepszą wydajnością ponad 4,5GHz bez zbędnego hałasu wentyli.

 

Biorąc pod uwagę - co było oczywiste - że Intel nieco przyblokuje OC (między innymi po to, żeby wszyscy po kolei nie kończyli z 5 GHz na powietrzu), cały ten szum wokół Sandy Bridge i wyprzedaż 1156/1366 jest idiotyzmem.

 

To już spora nadinterpretacja... A mi się wydawało, że to kwestia architeORT: ORT: ktury, a problem zostanie rozwiązany zapewne niebawem, gdy konkurencja wypuści swoje Buldożery... Na razie przecież niekręcone SB będą sobie dawać radę z kręconymi Phenomami, zresztą magia 5GHz będzie działać także i na zwykłych użytkowników kupujących wersje nie-K.

 

Najbardziej godni pożałowania są ludzie, którzy sprzedali swoje 970/980X na rzecz SB :D -> BRAWO, macie teraz 12,6 % przewagi takt w takt przy czym 2 rdzenie mniej + podstawkę na którą nie będzie sześciordzeniowców :D Genialny deal :D

 

Racja, to nie jest rozsądne z ich strony, ale z przecież w tym przedziale cenowym rozsądek nie istnieje... Jak się pojawi nowa podstawka, zastępująca 1366, to sprzedadzą SB i na nią przeskoczą, co to dla nich za problem.

 

Uważam, że SB to genialny procesor, naprawdę zasługuje na pochwałę i warto go rozważyć podczas zakupów. Jednak absolutnie nie w przypadku, gdy masz już 1156/1366. Specjalnie po to sprzedawać stary, nadal masakrycznie wydajny zestaw, żeby mieć SB - "Ha", "Ha" i jeszcze raz "Ha".

 

A tu się nie zgodzę, że nie warto przechodzić z S1156. Ktoś mający wyżyłowanego i5 750@4GHz może rozważyć przejście na 2500K, który nawet przy 4,5GHz będzie i wydajniejszy, i bardziej energooszczędny. Ja, jako posiadacz takiego procesora i osoba, która testowała 2500K i 2600K mogę potwierdzić, że nie jest głupotą przejście na S1155. Jednak przejście z Core i7 8xx@4-4,2GHz na Core i5 2500K nie jest do końca rozsądne, bo jednak na dłuższą metę HT się przyda.

 

Podsumowując jak ktoś ma S1366 i Core i7@4,2-4,5GHz, to o ile nie wkurza go spora emisja ciepła (tak, jak Ciebie), nie ma powodu, by przechodzić na SB. Jeśli ktoś ma Core i3/i5 na S1156... to może zmieniać, o ile nie odbędzie się to kosztem wyprzedaży gratów za bezcen. Osób chcących mieć fajniejszą sygnaturkę nie liczę, bo zakładam, że takich dziwaków jest mało i stanowią margines społeczności. Ogólnie chaos`theory powinieneś wyluzować i poprzestać na wewnętrznej radości z faktu, że nie musisz przechodzić na nową podstawkę.

Edytowane przez Gi3r3k
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w denikomp asus p67 deluxe dostepny za 422 zl brutto :rolleyes: ktos sie machnal, nie ma co sie ludzic i tak za tyle nie sprzedaja ale milo sie patrzy na taka cene :D

 

pro i evo też

 

nie opłaca się brać zwykłej p8p67 bo droższa o 200zeta :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tydzien powinien obfitować w ciekawe i liczne informacje na temat nowych prockow oraz płyt...ja mimo, ze zamowlem mobo i cpu to chcialbym jeszcze kupic te nowe RipjawsX ale nie mam pojęcia ile przyjdzie nam czekać na te ramy.Ma ktoś jakieś info kiedy mają sie pojawić w PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...