Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Ty-to ta gwarancja to bajer.Dawno to wymyślili, ta całą gwarancje? :wink:

 

Nigdy nie wnikałem szczeze w warunki gwarancji cpu ale jakos nie potrafie sobie wyobrazic sytuacj w ktorej przy cpu po 1.6Vcore zobacze czerń i go sobie zareklamuje bo nowy mi sie nalezy.To jak tak, to bede szukał proca stabilnego na 1.65Vcore i po drodze spale krzemową doline.

 

C2D uwalilem napieciem vtt, odeslalem z adnotacja, ze przestal dzialac. Przyjechal nowy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem różne cuda z procami, ale NIGDY nie było problemów z reklamacją jeżeli tylko nie było fizycznego uszkodzenia. Osobiście tego nie praktykuje, ale znam kilka osób co dadzą na SB ponad zalecane napięcia. Ryzyko? Max 2 tyg bez proca. Potem nówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C2D uwalilem napieciem vtt, odeslalem z adnotacja, ze przestal dzialac. Przyjechal nowy i tyle.

 

 

Moj "selekt" e8600 tez nei wytrzymal napiecia 1.6v niestety - a podobno robil 5 Ghz :P

 

 

Intel wbrew pozorom nie doszukuje sie wiatru w polu i procki wymienia bez zadnego 'ale'...

Samych Gulfow ile juz wymienil... :D hmmmm B-)

A to sprzet nie tani...

 

Panowie.....ja ma czas :twisted2: Fajne te Wasze doświadczenia z oc prockow.....zweryfikuje je dajac mojemu zdrowe papu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Intel wbrew pozorom nie doszukuje sie wiatru w polu i procki wymienia bez zadnego 'ale'...

Samych Gulfow ile juz wymienil... :D hmmmm B-)

A to sprzet nie tani...

 

Być może właśnie w tym coś jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty-to ta gwarancja to bajer.Dawno to wymyślili, ta całą gwarancje? :wink:

 

Nigdy nie wnikałem szczeze w warunki gwarancji cpu ale jakos nie potrafie sobie wyobrazic sytuacj w ktorej przy cpu po 1.6Vcore zobacze czerń i go sobie zareklamuje bo nowy mi sie nalezy.To jak tak, to bede szukał proca stabilnego na 1.65Vcore i po drodze spale krzemową doline.

 

Podejrzewam, że jakbyś zaczął seryjnie wysyłać procki na gwarę to w końcu ktoś by zaczął wnikać co się dzieje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może właśnie w tym coś jest.

 

Nie calkiem. Poslalem na rma i5 750, lekko przypalonego, serwisant nie chcial przyjac i wpieral mi, ze odwrotnie wsadzilem procka :blink: Po wymianie zdan, przyjal i sie zdziwil za jakis czas, przyjechal nowy cpu. Gulfy to proce jak kazdy inny, tak samo padaja ( moze ciut czesciej :lol: ), ale Intel wymienia bez gadania, nie wazne, czy cpu za 500 zl, czy za 3k zl. Wazne, aby nie bylo sladow fizycznej ingerencji w cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z plytami glownymi asusa pod SB, bo juz w kilku miejscach znalazlem info ze nie wszystkie bootowac chca bez problemu :/

 

Wiesz że tez zaczynam sie bac?Powiem ci w przyszłym tygodniu jak już uwale swojego proca :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z przeniesieniem RAID0 z ICH9R na P67?

Bez bólu jak z ICH9 na ICH10 czy trzeba tworzyć macierz od nowa?

 

P67 to dalej podobna architektura jak P55 czyli ICH10. Na 100% wszystko od ICH7 zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie calkiem. Poslalem na rma i5 750, lekko przypalonego, serwisant nie chcial przyjac i wpieral mi, ze odwrotnie wsadzilem procka :blink: Po wymianie zdan, przyjal i sie zdziwil za jakis czas, przyjechal nowy cpu. Gulfy to proce jak kazdy inny, tak samo padaja ( moze ciut czesciej :lol: ), ale Intel wymienia bez gadania, nie wazne, czy cpu za 500 zl, czy za 3k zl. Wazne, aby nie bylo sladow fizycznej ingerencji w cpu.

 

 

Potwierdzam Intel nie robi problemów . Swego czasu pracowałem jako serwisant i jeżeli sklep ma z Intelem układ (Intel Chanel Partner) to proca zgłasza się bezpośrednio do Intela z pominięciem hurtowni , itp. A czeka się max 3 dni , kurier odrazu przywozi nowego procka a ja mu daje uwalonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Intel nie robi problemów . Swego czasu pracowałem jako serwisant i jeżeli sklep ma z Intelem układ (Intel Chanel Partner) to proca zgłasza się bezpośrednio do Intela z pominięciem hurtowni , itp. A czeka się max 3 dni , kurier odrazu przywozi nowego procka a ja mu daje uwalonego.

 

To nieśmiało zapytam...ESC.PL ma taka umowe?Kto ma?Od kogo brać i sromotnie korzystac? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie calkiem. Poslalem na rma i5 750, lekko przypalonego, serwisant nie chcial przyjac i wpieral mi, ze odwrotnie wsadzilem procka :blink: Po wymianie zdan, przyjal i sie zdziwil za jakis czas, przyjechal nowy cpu. Gulfy to proce jak kazdy inny, tak samo padaja ( moze ciut czesciej :lol: ), ale Intel wymienia bez gadania, nie wazne, czy cpu za 500 zl, czy za 3k zl. Wazne, aby nie bylo sladow fizycznej ingerencji w cpu.

 

Chodziło mi o to, że może za te wszystkie uszkodzone proce płacimy przy kupnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując jak ktoś ma S1366 i Core i7@4,2-4,5GHz, to o ile nie wkurza go spora emisja ciepła (tak, jak Ciebie), nie ma powodu, by przechodzić na SB. Jeśli ktoś ma Core i3/i5 na S1156... to może zmieniać, o ile nie odbędzie się to kosztem wyprzedaży gratów za bezcen.

 

Doszedlem do takich samych wnioskow po lekturze tego topiku, jedyne co mnie jeszcze zastanawia to kiedy najlepiej bedzie sprzedac 920?

Cena z tego co widze utrzymuje sie na stabilnym poziomie ~800-900zl(kupilem za 1050, 1.5 roku temu wiec spadek malutki), takze plyty tez dosc drogie dalej. Zatem czy dobrze mysle, ze na jesien 2011 pasuje sprzedac, i tym samym duzo nie stracic po wejsciu 1356 (platforma docelowa)?

 

Hmm chyba jedynym argumentem do przesiadki na 2600K byl by ASUS Sabertooth P67 TUF :wub:

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może właśnie w tym coś jest.

 

Po czesci masz racje... Ci co kupuja drogie rzeczy od Intela sa jakby 'dobrymi klientami' wiec trzeba o nich dbac...

Z drugiej jednak strony firma ponosi straty bo pierwszego proca Ci sprzedala, odsylasz im ubitego z wlasnej winy i dostajesz drugiego za ktorego juz nie zaplaciles...

I tak w kolko... ;)

Trzeba tez wziac pod uwage ile faktycznie kosztuje ich wyprodukowanie takiego proca jak juz proces jest dopracowany... W cenie ktora przyjdzie Ci zaplacic, jest takich (hipotetycznie) 5 procow a dostajesz jednego :) wiec (hipotetycznie) strate maja dopiero przy 5 procu oddanym na RMA ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P67 to dalej podobna architektura jak P55 czyli ICH10. Na 100% wszystko od ICH7 zadziała.

 

Na forum nikon powiedziano mi że RAID zawsze przeniosę, byle bym znał rozmiar "paska" ... (wynika z tego że nie ważne jak bardzo różnią się chipsety na płytach, to i tak przeniosę RAID0)

 

... potwierdzasz czy zaprzeczasz? , ... bo sam nie testowałem ;)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinasz i jedziesz. ja jak przeszedłem z p35 na p55 to podpiąłem i od razu zadziałało wykryło raida i tyle. największe było moje zaskoczenie gdy xp ruszył i 7 też :P oczywiście nie obyło się bez telefonu aktywacyjnego do M$ ale to szczegół :P i tym sposobem mam ciągle te same systemy które śmigają jak ta lala - bo ich nie zaśmiecam only games :D

 

w proline mają w końcu płyty o prockach nie wspominam bo są tylko te bez K :/ http://www.proline.pl/?g=P%B3yty+g%B3%F3wne&kat=P%B3yty+g%B3%F3wne+Intel+socket+1155

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedlem do takich samych wnioskow po lekturze tego topiku, jedyne co mnie jeszcze zastanawia to kiedy najlepiej bedzie sprzedac 920?

Cena z tego co widze utrzymuje sie na stabilnym poziomie ~800-900zl(kupilem za 1050, 1.5 roku temu wiec spadek malutki), takze plyty tez dosc drogie dalej. Zatem czy dobrze mysle, ze na jesien 2011 pasuje sprzedac, i tym samym duzo nie stracic po wejsciu 1356 (platforma docelowa)?

 

Hmm chyba jedynym argumentem do przesiadki na 2600K byl by ASUS Sabertooth P67 TUF :wub:

 

Nie zrozum mnie źle, ale nie chce Cię martwić. Ja właśnie sprzedałem swój zestaw teraz i muszę powiedzieć, że mocno się rozczarowałem cenami :)

Rynek dał mi do zrozumienia, że generalnie jaki byś sprzet nie miał na s1366 jest pewna granica, powyżej której nikt nie zapłaci więcej za sprzęt ponieważ jest ten "przeklęty" sandy bridge.

Już teraz wiem, że kosztowo ze zmianą sprzetu wyjdę jak Zabłocki na mydle, ale czego sie nie robi z nudy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już teraz wiem, że kosztowo ze zmianą sprzetu wyjdę jak Zabłocki na mydle, ale czego sie nie robi z nudy :)

 

Mnie prawdopodobnie czeka to samo

 

Zacząłem się zastanawiać czy zamiast sprzedawać to nie ułatwić asrockowi zgonu, bo za mobo dostanę grosze. Przy rma można powalczyć o inny sprzęt albo zwrot kasy ;/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja siedze jak na szpilkach, bo paczuszka na mnie czeka, a trzeba odwalic dniowke w robocie :D

 

Jezeli nic mi dzisiaj nie wypadnie to skladam sprzet, stawiam OS i pierwszy OC jaki zrobie to +4.5, konkretne wyniki po pierwszych krotkich testach stabilnosci powinienem miec okolo polnocy B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie jakieś konkrety - kucyk czekam razem z Tobą jak na szpilkach na pierwsze wyniki :D napisz od razu dla przypomnienia gdzie kupiłeś swój sprzęcior :D

 

Kupilem w overclockers.co.uk. Juz bym krecil zabawki wczoraj, ale nie zdarzylem z zamowieniem w piatek przed wysylka i musialem przeczekac weekend :D

 

Jeszcze musze nadrobic troche wiadomosci na temat OC, tak zeby od razu z palca po pierwszym wejsciu w biosa ustawic jakies konkretne GHz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie prawdopodobnie czeka to samo

 

Zacząłem się zastanawiać czy zamiast sprzedawać to nie ułatwić asrockowi zgonu, bo za mobo dostanę grosze. Przy rma można powalczyć o inny sprzęt albo zwrot kasy ;/

 

Tego akurat nie popieram, na sile zwalic sprzet,zeby dostac kase - IMO przegiecie - ale to tylko moje zdanie ;).
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak otwarcie pisząc o tym ukatrupianiu specjalnie sprzęta dla gwary, łamiecie 4 punkt regulaminu.

Dla mnie to k***o, albo kupujcie odrazu selekta, albo nie kombinujcie jak koń pod górę, tylko by pare zł zaoszczędzić...

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak otwarcie pisząc o tym ukatrupianiu specjalnie sprzęta dla gwary, łamiecie 4 punkt regulaminu.

Dla mnie to k***o, albo kupujcie odrazu selekta, albo nie kombinujcie jak koń pod górę, tylko by pare zł zaoszczędzić...

 

asrock ma akurat mały feler- occt na 4ghz ht i mobo często mówi pa pa ;)

moja już raz na rma była, wampir po 2 zabitych kupił asusa :lol2:

to nie moja wina że trochę im sekcja nie wyszła ;/

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...