Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka dla entuzjastow tanich ramow ;)

 

The Asus manual for the P8P67 states

"According to Intel CPU spec, DIMMs with voltage requirement over 1.65v may damage the CPU permanently. We recommend you install the DIMMs with the voltage requirement below 1.65v"

Dobrze, ze zassalem 1.55v :)

 

Na overclockers.co.uk podejrzewaja, ze to ram > 1.65v mogl uwalic niektore SB, ale to tylko ich zlote mysli.

 

Just seen this on the Corsair site for their Vengeance stuff:

 

"1.5V VDIMM spec ensures compatibility with 2nd generation (Sandy Bridge) Intel Core processor family"

I've spoke to Intel this morning and got the following answers from them:

1. Anything over 1.40v on air is risky, upto 1.50v on water should be OK but risky.

2. Anything over 1.50v on memory is not recommended but should not kill a CPU.

3. Clocking on BCLK is highly un-recommended due to onboard graphics.

I just been contact Intel customer support and they say both i5 and i7 2500 and 2600 chip must NOT go over 1.380v in the bios and the memory volt must NOT go over 1.65v and that's the safer one!

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. Elpidy ktore mam az sie prosza o 2.0V+ ;D

Jak proc sie trafi cienialski to bede jechal 2.0V na co dzien by sprawdzic czy rzeczywiscie Sandy wiele do smierci nie potrzeba

Wlasnie pod wzgledem ladowania voltow memkom podoba mi sie X58 ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I podsumowanie przez gosci, ktorzy zajmuja sie skladnaiem "podkreconych" zestawow dla klientow overclockers.co.uk

Sandybridge maximum safe voltages

Core Voltage - Not recommended too exceed 1.38v, doing so could kill the CPU, we therefor recommend a range of 1.325-1.350v if overclocking.

Memory Voltage - Intel recommend 1.50v plus/minus 5% which means upto 1.58v is the safe recommended limit. In our testing we have found 1.65v has caused no issues.

BCLK Base Clock - This is strictly a NO, anyone using base clock overclocking could/will cause damange to CPU/Mainboard. (Set manually to 100)

PLL Voltage - Do not exceed 1.9v!!

User OC story:

With this 2600K that arrived yesterday I have altered the following only

Manually set BCLK to 100

Set Allow OS to alter Multiplier

Set my Ram speed to 1600MHz

Manually set DRAM to 6,8,6,24,1

Manually set DRAM Voltage to 1.425v

 

And that's it - Apart from altering the Boot order and turning off the Boot Image and making the bios open in advanced mode... oh and I set the CPU Fan to Turbo and switched off speed control on the chassis fan (because I have the pump for my H50 in that header)

 

With these settings I have successfully run Prime 95 (Blend or FFT) for 1 hour at each of the following, by changing the Multiplier in Windows.

 

3.8GHz

3.9Ghz

4.0Ghz

4.1Ghz

4.2Ghz

4.3Ghz

4.4Ghz

 

I only ran into issues at 4.5Ghz. To achieve the 1 hour prime run here I had to increase the vcore (using the Windows software) to 1.175v (i.e. 2 steps up from stock).

 

So at the moment I am Prime 1 Hour stable at 4.5GHz 100x45 with 1.175v vcore, 1.425v vDIMM, BLCK 100 everything else on Auto.

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim podejmę jakieś decyzję kilka krótkich pytań. Co jest z tymi Asusami, są jakieś problemy? Czy może lepiej UD4 (chociaż wolałbym trzymać się z daleka od GB). Co do pamięci, to lepiej te z niższym napięciem? Myślałem o tych http://www.scan.co.uk/products/4gb-corsair-xms3-ddr3-pc3-12800-%281600%29-non-ecc-unbuffered-cas-7-8-7-20-xmp-165v ,ale napięcie 1,65V trochę stresuję :wink: Więc może coś tańszego http://www.scan.co.uk/products/4gb-corsair-vengeance-ddr3-pc3-12800-%281600%29-non-ecc-unbuffered-cas-9-9-9-24-xmp-150v napięcie w normie, więc powinno być ok. Zakupy chyba w scanie, bo w overcklockers trochę odstraszają tą selekcją :lol2: Chociaż kucyk daj znać co i jak :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim podejmę jakieś decyzję kilka krótkich pytań. Co jest z tymi Asusami, są jakieś problemy? Czy może lepiej UD4 (chociaż wolałbym trzymać się z daleka od GB). Co do pamięci, to lepiej te z niższym napięciem? Myślałem o tych http://www.scan.co.uk/products/4gb-corsair-xms3-ddr3-pc3-12800-%281600%29-non-ecc-unbuffered-cas-7-8-7-20-xmp-165v ,ale napięcie 1,65V trochę stresuję :wink: Więc może coś tańszego http://www.scan.co.uk/products/4gb-corsair-vengeance-ddr3-pc3-12800-%281600%29-non-ecc-unbuffered-cas-9-9-9-24-xmp-150v napięcie w normie, więc powinno być ok. Zakupy chyba w scanie, bo w overcklockers trochę odstraszają tą selekcją :lol2: Chociaż kucyk daj znać co i jak :D pzdr

 

Przeciez na overclockers na razie nie robia selekcji bo nie maja jak - wszystko box, jak beda oem to bedzie problem :)

 

Lepiej nie bierz pamieci 1.65v jak nie musisz :lol:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A tak z technicznego punktu widzenia, to jaki związek ma napiecie pamięci z procesorem? Bo Uncore (w którego skład wchodzi kontroler pamięci) zasilane jest napieciem VTT/IMC, więc gdzie tu jest coś wspólnego z napięciem RAM?

 

 

A takie 4.5 GHz na mniej niż 1.2 V to raczej bajka by była.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z technicznego punktu widzenia, to jaki związek ma napiecie pamięci z procesorem? Bo Uncore (w którego skład wchodzi kontroler pamięci) zasilane jest napieciem VTT/IMC, więc gdzie tu jest coś wspólnego z napięciem RAM?

 

Nie mam zielonego pojecia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez na overclockers na razie nie robia selekcji bo nie maja jak - wszystko box, jak beda oem to bedzie problem :)

 

Lepiej nie bierz pamieci 1.65v jak nie musisz :lol:

 

Systems & Bundles » Overclocked Bundles - Overclockers UK niby nie robią, a podkręcone sprzedają :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem pamieci Gskill 2x4GB 1600 cl8 1,35V F3-12800CL8D-8GBECO o napioeciu 1,35v :) Ciekawe czy takie beda dobrze wspolpracowaly z Asusem Pro.

 

Mialem GSKILLE ECO 1.35V 2x2GB i byly wysmienite - na P55 przy 1.65V robily ponad 1900MHz przy 7.8.7.21

Na Sandy oczywiscie wyzej beda latac. P55 w ogole jest duzo gorszy od P67 nie wspominajac o X58 ktory gniecie ;)

Te 4x2G wiadomo, ze nie beda latac jak 2x2 (o czym dobrze wiesz) ale wysokie MHz powinny robic - jesli trafisz dobre kostki ;)

GSKILL w tej cenie sie bardzo postaral

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak w praktyce to ceny płyt są z kosmosu. Odpowiedniki na P55 kosztują 150-200 zł mniej, i zawsze kosztowały od nowości. Coraz mniej rzeczy na płytach (przede wszystkim brak NB), a ceny chore. Porażka. Za EFI i cyfrowe zasilanie te dwie stówki dopłacamy?

 

 

Kiedyś 700 zł to dałem za Rampage Formula, i to był high-end. Płyta miała praktycznie wszystko.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze zrozumiałem (gdzieś w ENG artykuł czytałem) że zintegrowanej z CPU grafiki możemy użyć tylko na płycie z P67 (lub H67, mogłem pomylić). Prawda to? O_o Jeden chipset obsługuje a drugi nie? Co to za idiotyzm? I znając życie dostajemy wybór, albo GPU albo lepsza wydajność/OC na drugim chipsecie, tak?

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze zrozumiałem (gdzieś w ENG artykuł czytałem) że zintegrowanej z CPU grafiki możemy użyć tylko na płycie z P67 (lub H67, mogłem pomylić). Prawda to? O_o Jeden chipset obsługuje a drugi nie? Co to za idiotyzm? I znając życie dostajemy wybór, albo GPU albo lepsza wydajność/OC na drugim chipsecie, tak?

 

Na H67 mozesz uzyc integry.

 

Panowie spokojnie. Na poczatek musze zobaczyc jak zachowuje sie stock, potem 4.5 jako drugi test, a pozniej ile fabryka dala :D

 

Jeszcze update BIOS :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze zrozumiałem (gdzieś w ENG artykuł czytałem) że zintegrowanej z CPU grafiki możemy użyć tylko na płycie z P67 (lub H67, mogłem pomylić). Prawda to? O_o Jeden chipset obsługuje a drugi nie? Co to za idiotyzm? I znając życie dostajemy wybór, albo GPU albo lepsza wydajność/OC na drugim chipsecie, tak?

 

na h67 masz integrę ale brak o/c procka

 

na p67 masz oc ale nie masz integry

 

 

 

fajnie nie?

 

:lol2:

 

 

za jakiś czas ma wyjść z67 i zrobić 2w1 za podwójną cenę pewnie :lol:

 

Na H67 mozesz uzyc integry.

 

Panowie spokojnie. Na poczatek musze zobaczyc jak zachowuje sie stock, potem 4.5 jako drugi test, a pozniej ile fabryka dala :D

 

Jeszcze update BIOS :/

 

pkt 1 i 2 możesz ominąć :wink:

 

 

zmiana biosu i daj po garach B-)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A spotkał ktoś test, gdzie by sprawdzili jak wpływa wydajność pamięci na wydajność zintegrowanej grafy? Bo z reguły właśnie to było największą bolączką takich grafik. Pomijajac beznadziejność Intelowskiego GPU, to teoretycznie różnice powinny być dość spore między szczególnie skrajnymi ustawieniami pamięci, i z kolejnych generacji pamięci (Samsung już kończy specyfikację DDR4) to własnie zintegrowane grafiki powinny najbardziej skorzystać, o ile nie spopularyzuje się montowanie dedykowanej pamięci na płytach, co było by najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...