Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Mozna na cepa dawac 1.6V ale trzeba sprawic by proc przy tym napieciu byl chlodny - troche ponad 0 stopni C ale nie ponizej 0

Czyli lac tyci tyci azotu albo podpiac SS ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego: P67 'OC' Bioses (internal PLL overvoltage fix) - hwbot.org daje bardzo dużo, ja niestety wciąż teoretyzuję bo w pcp nie ma ani procków, ani płyty.

 

Jak widze screeny tych ludzi to standard dla 5GHz-5.2GHz jest 1.55v-1.6v wiec nie uwazam, aby 4.6GGHz na 1.3 i 4.8GHz na 1.35v bylo slabym kreceniem :)

 

Problem jest taki, ze jak ustawie 1.55v-1.6v na moim chlodzeniu, to za chwile bede wypelnial formularz RMA :lol2:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widze screeny tych ludzi to standard dla 5GHz-5.2GHz jest 1.55v-1.6v wiec nie uwazam, aby 4.6GGHz na 1.3 i 4.8GHz na 1.35v bylo slabym kreceniem :)

 

Problem jest taki, ze jak 1.55v-1.6v na moim chlodzeniu nie ustawie, bo sobie robi ze mnie jaja na ta chwile B-)

 

Walcz :rolleyes:

 

Ja próbuję znaleźć teraz i7 2600k gdzieś dostępnego za ~1200. bo udało mi się wyrwać na allegro gd55 za 500zł, więc olewam pcp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by sie znalazla wieksza ilosc ludzi ktorzy moga odebrac w Warszawie (slac paczki z prockiem po calej PL mi sie nie chce) to bym zamowil kilka sztuk w uczciwej cenie.

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

78 chłodzenie prolima + 1 wentyl 1800

 

Cieply cooler? Powiem szczerze, ze mam wrazenie, ze te pomiary temperatur przynajmniej u mnie sa z kosmosu.

Ja mialemn 78 na 1.4v, a cooler ledwo cieply, obroty wiatraka na minimum (800rpm), bo po co dawac wiecej jak cooler zimny :/ Nie wiem, moze sie to musi wygrzac albo cos, ja tam 80 stopni nie widze.

Tak jak pisalem, jak mialem 80 stopni na Q6600 to cooler byl cieply i dmuchalo cieplym powietrzem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieply cooler? Powiem szczerze, ze mam wrazenie, ze te pomiary temperatur przynajmniej u mnie sa z kosmosu.

Ja mialemn 78 na 1.4v, a cooler ledwo cieply, obroty wiatraka na minimum (800rpm), bo po co dawac wiecej jak cooler zimny :/ Nie wiem, moze sie to musi wygrzac albo cos, ja tam 80 stopni nie widze.

Tak jak pisalem, jak mialem 80 stopni na Q6600 to cooler byl cieply i dmuchalo cieplym powietrzem :/

 

ciepły jest dogrzewa go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk, a jak wyglądają tempy samej płyty po OC? Chipset i sekcja zasilania.

Pytam bo zastanawiam się czy ją wodować jak obecnego P5K Premiuma, czy jest to racjonalnie nieuzasadnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk, a jak wyglądają tempy samej płyty po OC? Chipset i sekcja zasilania.

Pytam bo zastanawiam się czy ją wodować jak obecnego P5K Premiuma, czy jest to racjonalnie nieuzasadnione.

 

Zima, radiatory lekko cieple. Ja bym tego nie wodowal, jak cos to tylko CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieply cooler? Powiem szczerze, ze mam wrazenie, ze te pomiary temperatur przynajmniej u mnie sa z kosmosu.

Ja mialemn 78 na 1.4v, a cooler ledwo cieply, obroty wiatraka na minimum (800rpm), bo po co dawac wiecej jak cooler zimny :/ Nie wiem, moze sie to musi wygrzac albo cos, ja tam 80 stopni nie widze.

Tak jak pisalem, jak mialem 80 stopni na Q6600 to cooler byl cieply i dmuchalo cieplym powietrzem :/

 

A jaki jest odczyt temp z płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 13-go. Mam juz w dimu 2600K + Asusa PRO P68. No i sa wielkie problemy. Plyta nie bootuje. Teraz cos tam ustawilem ze bootuje ale caly czas overclocked failed. System na def bios 1053 (. Nie wiem co mam robic. Na forach duzo ludzi pisze o tym problemie,

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 13-go. Mam juz w dimu 2600K + Asusa PRO P68. No i sa wielkie problemy. Plyta nie bootuje. Teraz cos tam ustawilez ze bootuje ale caly czas overclocked failed. System na def bios 1053 (. Nie wiem co mam robic.

 

Miales wgrany 1053?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pamieci, jakie napiecie?

 

Na overclockers.co.uk widzialem dwie osoby z podobnym problemem, obie lecialy na corsair xms 1.65v.

 

Co dokladnie podkrecasz? Nie wstaje ci na default czy jak? Wiecej info, to moze cos pomoge :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Botuje ci winda na default? Czemu masz overclocking failed skoro nic nie podkrecasz?

 

Przestaw najwazniejsze rzeczy z auto na maunal tj wpisz timingi, fsb, napiecie na pamieciach itp itd

 

Zostaw tylko jedna kostke ramu, sprobuj w A2 B2, obniz taktownaie ramow na 1333MHz

 

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?SLanguage=en-us&id=20110109013000847&page=1&count=14

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20110111145552441

 

To jest kwestia BIOSU prawodopobnie i trza czekac na update.

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...