Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

musze wymienić chyba memki ,na 1600mhz nie da się podkręcić nawet CPU o 100mhz :blink: ,standardowo taktowane 1333mhz procek leci na def 4ghz bez problemu ,tylko jak ustawie mnoznik memek to zaczyna sie koszmar ,bios v1.4

 

To nie memki a g....ana płyta, jaki mnożnik ustawiasz? 6 to 1600, 7 - 1866 , 8 - 2133 - ja nie mam prawie żadnych problemów z pamięciami ale z mnoznikiem

bios 1.4 - max 44 przy maxymalnym vcore 1.224 (bug w biosie), 1.7B4 - 46 vcore adjustment działa już prawidłowo, 1.8B5 - znów mnożnik 44 i nic więcej, śmieszna płyta...

mogę ustawić 4.4 GHZ na def vcore 1.168 i wiejśc do Windy porobić jakieś testy i losowo system zalicza freeza i jest reset, ale jak ustawić 1.4v i mnożnik 45

to nici z Windowsa, po logo MSI tylko kursorek sobie miga w lewym górnym rogu a Dysk w ogóle nawet nie startuje

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba powoli wyczuwam ta plyte. Wlasnie polecial mi 20min OCCT na 4.9 @ 1.45v BIOS / 1.464 CPU-Z MAX, zaraz walcze o 5GHz i ide spac :)

 

Naprawde nieźle :wink: Nie wiem,nie wiem...brac go z esc za te 799zł czy 2600k z emarket za 1100zł :rolleyes: Jak naprawia bios tego Asusa to bedzie dobre mobo bo narazie, to jakis mega zonk.Jednak zaryzykuje i ja odpakuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX odpakuj, bo moja sie naprawila, serio. Dziala jak maximus formula z q6600 :) Wstaje za pierwszym razem, "wychodzi" z BSODow za pierwszym razem, ani razu nie mialem napisu overclocking failed, az nie moge uwierzyc. Byc moze moim bledem bylo to, ze nie zrobilem Clear CMOS po upgrade BIOSu, nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX odpakuj, bo moja sie naprawila, serio. Dziala jak maximus formula z q6600 :) Wstaje za pierwszym razem, "wychodzi" z BSODow za pierwszym razem, ani razu nie mialem napisu overclocking failed, az nie moge uwierzyc. Byc moze moim bledem bylo to, ze nie zrobilem Clear CMOS po upgrade BIOSu, nie wiem...

 

Heh,brzmi jak "wez ją bo sam sie tu wkur....nie bede" :lol2: :wink: A ja sobie zamówilem i5-2500k i i7-2600k :wink:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

temperatura pokojowa 25c, buda zapknięta,wentyle cpu i fan1 na procku, szliwowanko chba będzie procka bo różnica na jajkach dość spora

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmiczne temperatury nie pozwalaja na walke o 5GHz. Jezeli nie znajde innej metody na stabilny OC niz zwiekszanie vcore to albo zadowole sie 4.8GHz i bezglosnym chlodzeniem albo kupie wode :)

 

Ponizej tabelka z info, nie ma tego duzo, bo tak jak mowilem - prawie wszystko lecialo na auto, ale da pewne rozeznanie w temacie.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura pokojowa 25c, buda zapknięta,wentyle cpu i fan1 na procku, szliwowanko chba będzie procka bo różnica na jajkach dość spora

 

Nie masz się co martwić różnicą 10 stopni na pierwszym rdzeniu, duzo osób na xs tak ma, ma to zzwiązek z kalibracja temperatury rdzenia w fabryce podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do już kręcących - na zagranicznych forach raportują o degradacji procków działających na vcore powyżej 1.5V. Madrzy po szkodzie zalecają nie przekraczać 1.45V...

 

Wiemy, wiemy, choc za duzo przypadkow nie ma. Juz rozne legendy kraza, od vcore po vdimm ;)

 

A jak sie procek rozleci to sie wymieni i juz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do już kręcących - na zagranicznych forach raportują o degradacji procków działających na vcore powyżej 1.5V. Madrzy po szkodzie zalecają nie przekraczać 1.45V... niewesoło.

 

Kto nie ma w glowie musi miec twarda inna czesc ciala. Jakos specjalnie zaskakujace to nie jest, ze jak sie na tranzystor w technologii 32nm przyladuje napiecie o 30-40% wieksze to moze sie cos stac. I bedzie coraz gorzej bo przy 22nm potrzebne bedzie jeszcze precyzyjniejsze przykladanie napiec bo pewnych rzeczy w fizyce sie nie przeskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmiczne temperatury nie pozwalaja na walke o 5GHz. Jezeli nie znajde innej metody na stabilny OC niz zwiekszanie vcore to albo zadowole sie 4.8GHz i bezglosnym chlodzeniem albo kupie wode :)

 

Ponizej tabelka z info, nie ma tego duzo, bo tak jak mowilem - prawie wszystko lecialo na auto, ale da pewne rozeznanie w temacie.

 

Dołączona grafika

 

poustawiaj recznie wszystko za duży Vcpu jak na takie takty, jak sobie nie poradzisz do ci podam ja narazie tak do 24/7 4.9Ghz

Dołączona grafika

może jeszcze napięcie troszkę zejdzie, a co do WC bu mieć te 5Ghz wole totalną cisze niż pąpkę w idle słyszeć

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link & ...

 

:rolleyes:

 

Pierwszy z brzegu: Opinions on safe daily voltage for SB - XtremeSystems Forums St0ned jak określił:

 

Just to warn all of you, my CPU has officially degraded. I haven't played with the other volts so it mush ( should ) be vcore related

Na jakich v. lubią padać gulfy? W końcu ten sam proces, powinno być podobnie w SB.

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co martwić różnicą 10 stopni na pierwszym rdzeniu, duzo osób na xs tak ma, ma to zzwiązek z kalibracja temperatury rdzenia w fabryce podobno.

 

nie no myślałem że padnejak to przeczytałem,bądzmy poważni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no myślałem że padnejak to przeczytałem,bądzmy poważni

 

i5-2500K/2600K batch number and o/c results - Page 3 - XtremeSystems Forums

 

SBB: I've seen a few screen shots where core 0 on Sandy Bridge is being reported up to 10C lower than the rest of the cores. I think this is just sensor error and nothing to be concerned about. On the Core i7-900 series, Intel used to offset the core at the other end of the CPU so it frequently reported 5C lower when the CPU was equally loaded. Check enough screen shots and you will see what I mean.

Sugerujesz że co druga osoba ma krzywa czapkę w tym samym miejscu? :lol:

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff, to dobrze, ze nie moglem ustabilizowac tych 5 ghz... bo pewnie bym lecial na 1.55v :D swoja droga temperatury na wc podczas occt nie przekraczaly 75 stopni. Az sie prosi o wiecej papu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-2500K/2600K batch number and o/c results - Page 3 - XtremeSystems Forums

 

 

 

Sugerujesz że co druga osoba ma krzywa czapkę w tym samym miejscu? :lol:

 

problem znany jak swiat u intela, nie trzeba sugerowac to jest od xxx czsu u nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga co tutaj maja pamieci do oc? Zauwazylem, ze o ile na 1600 mhz sie podkreca na luzaku, to ustabilizowanie 1866 czasami graniczy z cudem...

 

na becie biosie ten dzielnik coś szwankuje, mimo że ustawie 1866 wszystko l1adnie się zaladuje a ty nadal 1600, poszłem na inny sposób bo i tak kontroler jest dopracowany wydajnościowo więc CL zbiłem

Dołączona grafika

 

A co dokladnie?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

w systemie ustawić na wydajność by szybko wchodziło na określone Mhz, możesz też powyłączać oszczedzania energi i bedzie stały mnożnik ustaw dla każdego jajka ten sam

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety najnowszy bios do asrocka jest mega niestabilny i wyleciał nawet ze strony producenta.

Na biosie 1.5 max stabilne to 4.8ghz ;/

 

Trzeba czekać na poprawiony bios z pll tweakiem ;)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poustawiaj recznie wszystko za duży Vcpu jak na takie takty, jak sobie nie poradzisz do ci podam ja narazie tak do 24/7 4.9Ghz

 

może jeszcze napięcie troszkę zejdzie, a co do WC bu mieć te 5Ghz wole totalną cisze niż pąpkę w idle słyszeć

 

jak masz lianga ddc-1 to ustawiasz na 7v i jest już cicho ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz lianga ddc-1 to ustawiasz na 7v i jest już cicho ;)

 

myślałem o tym ale narazie wc w szafie pozostanie 4.9Ghz ztarczy narazie na AC na WC 200 może 300 więcej Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...