Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

I kiedys w koncu zobaczyc bsoda na pulpicie :-) stabilnosc w grach czy 3d markach to zadna stabilnosc :-)

 

A u mnie na platformie LGA775 było właśnie na odwrót. Linxy, Prime, OCCT, Smarki, IntelBurn, wszystko potrafiło chodzić po kilka godzin, a w grach wysypywało się po kilku minutach. ;)

 

Wczoraj złożyłem graty. W weekend zobaczę co mi się uda wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na platformie LGA775 było właśnie na odwrót. Linxy, Prime, OCCT, Smarki, IntelBurn, wszystko potrafiło chodzić po kilka godzin, a w grach wysypywało się po kilku minutach. ;)

 

U mnie tak samo, 3h linpaka i nic, 20min Crysis'a i zwiecha :lol: A z podkrecaniem trzeba sie wstrzymac, bo narazie na boxie sie siedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy włączenie EPU (nawet na max save) daje cokolwiek przy napięciach ustawianych ręcznie w biosie?

Nie zauważyłem żadnego negatywnego wpływu włączenia tej opcji przy 5.0GHz@1.33v i zastanawiam się czy w ogóle działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A do EPU to nie trzeba dodatkowo softu używać? Bo chyba on steruje tym chipem, i można wybierać różne tryby. Poza tym to chyba w idle działa.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THNX!

 

Dzięki Waszym spostrzeżeniom zdecydowałem się kupić płytę główną MSI P67A-GD65.

Okazała się strzałem w 10-tkę - żadnych problemów z boot-owaniem, prościzna obsługi w EFI BIOSie i bezproblemowa instalacja systemu.

Teraz wygrzewam BOXowego coolera w Linxie i nie flashowałem jeszcze żadnego nowego BIOSU.

 

P.S. Płyta główna jest na oparta o podstawkę LOTES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios od asusa po prostu wymiata... wczoraj probowalem tylko zmieniac czestotliwosci pamieci i nie ladowal do windowsa. Dzisiaj pamieci zostawilem w spokoju i sprobowalem z mnoznikiem. Ustawilem opcje na ktorych na 100% byl stabilny. Mnoznik 48 - nie laduje, przy 47, 45 i 42 to samo, nizej nie chcialo mi sie probowac :P A napiecie podnosilem az do 1.44... Ale co tam, podobno problemy z bootowaniem naprawili i juz nie wywala oc failed :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wolisz...

 

po kolorze pudełka wybiorę, dzieki ;)

tak powaznie, pytam o suport biosowy, jakośc sekcji itd

 

Do odcięcia :D

 

dokladnie, od lat procesory same dbaja o swoje bezpieczeństwo, jak im za cieplo, odcinaja zaplon:) Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od czwartu walczę ze swoim zestawem i jednak zamówienie 3 x 2Gb było chybionym pomysłem. Niby płyta obsługuje taki zestaw, ale trochę pochodzi, kolejne odpalenie i widzi z powrotem 4Gb. Dziś natomiast złapałęm BS i musiałem wyjąć jedną kostkę i wszystko działa ok. No nic, dokupię kolejną 2 i na tym się skończy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zaktualizowaniu wersji biosu do 1253 spadlo OC

Musze wrocic do 1053 z tym, ze jak skoro wyskakuje komunikat i nie mozna cofnac sie w wersji?

Przez EZFLASH jak i BUPDATER to nie dziala, chyba, ze ktos ma cudowna komende do BUPDATER'A ktora pozwoli wgrac starszy bios na nowszy

Moze ktos ma sposob jak to zrobic? B-)

 

Na 1053 cep latal tak:

Dołączona grafika

 

Na nowszym biosie po paru minutach jest BSOD

Jak ktos potrafi wgrac starsza wersje to stawiam browara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jakie macie chłodzenia i czy zasłaniają wam sloty pamięci...

Jestem na etapie składania platformy pod SB i nie wiem jakie wydajne chłodzenie nabyć by mieć wolne wszystkie sloty.

 

Druga sprawa, czy do obróbki foto/wideo potrzebna mi szybka pamięć czy 1333Mhz wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos potrafi wgrac starsza wersje to stawiam browara

 

kiedyś z biosem sie robiło myk z reanimacja z płyty CD, z tymi nowosciami dla klikaczy to moze byc problem

przesledz XS, pewnie cos wymodzili

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...