Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

@Quave

 

Jeśli Twoje boxowe chłodzenie to takie coś:

 

LINK

 

... to kręć śmiało, jakieś 4,5-4,7GHz powinieneś wyciągnąć, a dowiesz się, jak dobrą masz sztukę :wink: .

 

@wampir

 

LinX.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemów z asusem, to mogę się dopisać. Mam P8P67 i niestety jak na razie mam BSODY przy starcie. Myślałem, że to wina pamięci bo włożyłem nie typowo 3x2Gb ale nie, przy 2x2 mam to samo. Ogólnie wszystko śmiga ładnie, ale jak odpali się kompa z rana to wita mnie BSODEM. Potem winda poszuka błędów, napisze że nic nie znalazła i już się system normalnie podnosi i dalej działa bez przeszkód. Przeleciałem ram memtestem, powiedział, że wszystko jest ok. Zmiana biosu nic nie dała. Na razie ustawiłem timingi ręcznie i zobaczę co rano będzie. Ale początek z nową platformą uznaję za mało udany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos widze, ze te cale sandy to potrzebuje jeszcse czasu,zeby to ogarnac.Do tego nie rozumiemm ludzi co sprzedaja X58 ,zeby kupic to cudo - jaki sens, jaka logika.Ja wiem,ze kazdy robi z kasa co mu sie podoba, ale taki szum wkolo tego troche bez sensu jak dla mnie.Zalezy kto do czego wykorzystuje kompa, jesli jak ja do gier to po co zmieniac platforme, lepiej dokupic druga grafe i cieszyc sie speedem 100 razy lepszym jak da nam caly sany cos tam...Jesli do obliczen, moge zrozumiec, ale jesli dla tylko tego,zeby miec nowosc - sory nie skomentuje ;)

Cholera chyba sie starzeje :P

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Quave

 

Jeśli Twoje boxowe chłodzenie to takie coś:

 

LINK

 

... to kręć śmiało, jakieś 4,5-4,7GHz powinieneś wyciągnąć, a dowiesz się, jak dobrą masz sztukę :wink: .

 

@wampir

 

LinX.

 

To jak mam rozumieć to, że LinX chodzi u mnie bez problemów, a prime lapie freez z 4x2gb ?

 

Ponowię pytanie czy ktoś ma 4x2gb na Asusie ?

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemów z asusem, to mogę się dopisać. Mam P8P67 i niestety jak na razie mam BSODY przy starcie. Myślałem, że to wina pamięci bo włożyłem nie typowo 3x2Gb ale nie, przy 2x2 mam to samo. Ogólnie wszystko śmiga ładnie, ale jak odpali się kompa z rana to wita mnie BSODEM. Potem winda poszuka błędów, napisze że nic nie znalazła i już się system normalnie podnosi i dalej działa bez przeszkód. Przeleciałem ram memtestem, powiedział, że wszystko jest ok. Zmiana biosu nic nie dała. Na razie ustawiłem timingi ręcznie i zobaczę co rano będzie. Ale początek z nową platformą uznaję za mało udany.

 

Sprobuj magicznej sztuki z reflashowaniem ;) wiecej w tym watku Official ASUS BIOS and Program Updates - Page 4 - [H]ard|Forum

 

 

Try this please, reflash the 1253, let the system reboot and then shutdown. Remove power from the power supply for a minute or two, clear CMOS, then reattach power. Clear the CMOS again, startup, enter UEFI and input your required settings. Reboot, enter Windows, then shutdown again. Now restart the system. This will clear the memory/CPU tables. It could be that after flashing the BIOS up from a lower version (pre-1053) that the tables were never properly cleared. This is especially true if the MEI driver is not loaded. Let me know if this helps, if not we will go to step two.

 

 

Gary Key

ASUS Technical Support

 

btw o co chodzi z ta koncowka "This is especially true if the MEI driver is not loaded."? MEI driver to cos w windowsie? Moze powodowac przesuwanie paska ladowania w nieskonczonosc? Edytowane przez kkNd!
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z dual bootem, cold bootem? offset działa prawidłowo?

póki co to stawiam na: ud5. to faworyt na dzień dzisiejszy.

 

Nie mam dual bootów, cool bota tez nie ma. Offset działa ok. Narazie problemów nie miałem z Deluxe.

 

Jedna rzecza którą mam i na Pro tez miałem to migająca z 10 sek. biała kreska na czarnym ekranie w lewym górnym rogu pojawiająca się przy starcie systemu.

Z tym ze systemu po starej platformie 1366 nie przeinstalowywałem.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Jak to jest z tym TurboBoost w tych prockach Standardowo taktowany zegarem 3.3 GHz dla 2500K a technologia Turbo ta pozwala na osiągnięcie maksymalnego taktowania 3,7 GHz. no i teraz o co mi chodzi mam wersje "K" podkrece np do 4,5 ghz i jak to będzie wtedy podbijać ponad 5 ghz ? czy to opcje trzeba będzie wyłączyć na płycie. Jeszcze jedna kwestia stałe Oc np 4,5 Ghz przy poruszaniu się po windows nie jest potrzebne, po co tracić energie , jest może możliwość automatycznego włączenia podbicia mocy między środowiskiem 2d a 3d czy tylko możemy liczyć na TurboBoost ? ale co wtedy z stałym wysokim OC. Ta funkcja jest idealna nie chce żeby mój procek chodził cały czas na stałym taktowaniu ale widzę ze będę musiał zrezygnować z tej funkcji na rzecz dobrego OC, czy dobrze to rozumie ? proszę o pomoc w tej sprawie. Podoba mi się to automatyczne przełączanie częstotliwości między 2D a 3D, w moim starym Core Duo e5500 mam stałe OC 3,2 ghz z 2,33 i niestety musiałem zrezygnować z funki automatycznego doboru MHZ co do danej aplikacji.

Edytowane przez morfen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy piszesz. Juz na wczesniejszych prockach tak bylo ze procesor automatycznie zmniejsza sobie taktowania i napięcia do minimalnego poziomu gdy nie jest obciązony. Takze na twoim E5500. Sluza do tego technologie C1E, EIST i stany C1-C6. Ma to kazda plyta glowna. No chyba ze powylaczales sobie funkcje oszczedzania energii w biosie co jest glubie i nie warte kilku MHz wiecej. Na Sandy jak sluchasz, muzyki, ogladasz filmy (takze hd), siedzisz w necie procek chodzi na 1600MHz i ma minimalny pobor pradu i temp. ~30st. Tak sie dzieje takze po OC.

 

Turbo mozna wylaczyc w biosie lub skonfigurowac do wlasnych potrzeb.

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierek do SB dodawane sa coolerki jak do quadow na lga775

 

W BIOS'ie zmienilem CPU ratio na 42, w systemie CPU-Z ani sam system nie potrafia dobrze odczytac taktowania (wyskakuje 5,8GHz) ani szybkosci szyny (~80MHz). Po odpaleniu linx'a w ciagu minuty temp. dobija do 90, wiec szybko wylaczylem. Zadnego dual boot'a nie bylo.

 

Narazie musze czekac az w coolingu sklompletuja cale zamowienie (brakuje jeszcze accelero xtreme plus <_<). A narazie wracam do polerki TRUE120 :lol:

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak mam rozumieć to, że LinX chodzi u mnie bez problemów, a prime lapie freez z 4x2gb ?

 

Ponowię pytanie czy ktoś ma 4x2gb na Asusie ?

 

Ja mam to samo (choć mam 2x4GB). Linx puszczony z wykorzystaniem 4GB potrafi przejść 30 razy, a prime się wywala po kilkudziesięciu minutach.

 

Dzieje się tak tylko jak puszcze pamięci szybciej niż standardowo (>1600MHz), niezależnie jakie timmingi im ustawie i jakie napięcie. (a powinny śmigać na 2000Mhz przy 1.65v)

Spróbuje jeszcze je pozamieniać w slotach. Na s775 mi to pomogło jak miałem 4x2GB.

 

EDIT: Zabawa ze zmianą slotów nic nie dała.

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, ale już Asusa Dlx wywaliłem i teraz testuję Gigabyte UD5. Narazie Gigakloc trochę bardziej mi się podoba, ale też ma swoje minusy i fochy.

 

Pisz o wszystkich negatywach tej płyty bo także się nad nią zastanawiam ( ew. UD4 ). :)

Interesuje mnie, czy obsługa 16GB ramu i oc nie gryzie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz o wszystkich negatywach tej płyty bo także się nad nią zastanawiam ( ew. UD4 ). :)

Interesuje mnie, czy obsługa 16GB ramu i oc nie gryzie się.

 

Są drobne problemy

1 bios gryzie się z klawiszami

2 na niektórych biosach nie zapamiętuje oc po restarcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dual bootów, cool bota tez nie ma. Offset działa ok. Narazie problemów nie miałem z Deluxe.

 

Jedna rzecza którą mam i na Pro tez miałem to migająca z 10 sek. biała kreska na czarnym ekranie w lewym górnym rogu pojawiająca się przy starcie systemu.

Z tym ze systemu po starej platformie 1366 nie przeinstalowywałem.

 

Ja na PRO nie mam ;)

Pokaze wam (moze niedlugo), ze PRO to swietny mobas ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo (choć mam 2x4GB). Linx puszczony z wykorzystaniem 4GB potrafi przejść 30 razy, a prime się wywala po kilkudziesięciu minutach.

 

Dzieje się tak tylko jak puszcze pamięci szybciej niż standardowo (>1600MHz), niezależnie jakie timmingi im ustawie i jakie napięcie. (a powinny śmigać na 2000Mhz przy 1.65v)

Spróbuje jeszcze je pozamieniać w slotach. Na s775 mi to pomogło jak miałem 4x2GB.

 

EDIT: Zabawa ze zmianą slotów nic nie dała.

 

W moim wypadku mam 3x2 gb 1600 7-7-7 1.65V i 2x2gb 1600 9-9-9 1.65V. Obydwa sety niby na elpidach.

 

Idę już na łatwiznę, dostawiam do 3x2gb czwartą kość i uruchamiam wszystko czyli 4x2gb na 1333 9-9-9 1.65V

 

Ponizej moje ustawienia

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Przy 2 kosciach procek przeszedł 4,5h bledna, a z 4 kosciami załapał freez po 2h.

 

Teraz podniosłem jeszcze napicie dla kontrolera (io) i system agent (sa) i zapuściłem blena.

Wróce do domu to okaze się, czy idzie czy dalej złapał freeza, ale szlag mnie już trafia z tym wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dual chanel nie bedzie dzialal przy 1x4 gb, ale jakiego kopa to daje do wydajnosci to nie wiem ;)

 

@wampir chyba troche przesadziles z vccsa...

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzień dzisiejszy przy obecnych cenach ram to minimum 8gb 2x4gb GR1333D364L9/8GDC • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław kup te i będziesz zadowolony, z ramem jest tak że lepiej dużo wolniejszego jak mało szybkiego i ta zasada sprawdza się w codziennym użytkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzień dzisiejszy przy obecnych cenach ram to minimum 8gb 2x4gb GR1333D364L9/8GDC • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław kup te i będziesz zadowolony, z ramem jest tak że lepiej dużo wolniejszego jak mało szybkiego i ta zasada sprawdza się w codziennym użytkowaniu

 

wytłumacz do czego taka pojemność jak ktoś nie zajmuje się profesjonalnie obróbką grafiki 3D czy obróbką kolorów w filmach, żadnego pożytku nie ma ale fakt faktem przy takiej cenie ramu to aż żal

 

Dołączona grafika

 

zrobionych 7 gier, pare programików, tylko trzeba to sklecić w całość

 

dual chanel nie bedzie dzialal przy 1x4 gb, ale jakiego kopa to daje do wydajnosci to nie wiem ;)

 

 

 

a niby dlaczego nie ma działać masz dwu kanałowy kontroler,4 banki pamięci choć faktycznie głupi pomysł jest kupować 4x1 Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...