Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Coś się dzieje ...........

 

Zapowiada się niezła sztuka.

Podaj batch ja możesz.

 

Pewnie będziesz musiał trochę podnieść napięcie.

Moja sztuka na 5.0GHz przechodziła Linxa @ 1.3v (z bios), ale do orthosa puszczonego na całą noc potrzebuje już 1.35v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Czy wy na prawde nie przejmujecie się wydajnością w LinX? Bo to wygląda jakby proce chodziły na stock, a CPU-Z pokazywał puste MHz. Ile macie gigaflopów na stock?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A co za różnica czym sie mierzy? Jakiś powód dla którego na SB było by dużo wolniej niż na Lynnfield? Chyba nie optymalizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem taki egzemplarz Intel 2500K na ebay'u.

Pomijając fakt samej aukcji, to czy wyszedł nowy batch SB ze zmniejszonym(lub nie) vid czy w ogóle poprawiony/zmieniony jakoś ?

Do tego Chińczycy sprzedawają wersje ES, jest jakaś różnica do sklepowego box'a ? (pomijając sprawę loterii).

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ty kiedys trafiłes słabego proca ?

 

własnie ;> ;)

Jacek to na LC bo tempy jakieś nie halo ?

 

Pan Jacus ma tam ~~1.4V

Temp za wysokie jak na LC chyba, ze ma goracego cepa

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój na 52 bootował przy napieciu 1,5v. Nawet marki porobiłem.

 

Na codzień mam 4700 na 1,34v w stresie z offsetem 0.050.

 

 

Testowałem Linxem i przechodziło z niższymi napieciami po kilka godzin. Niestety mój pogląd na stabilność procka popsuł program do obróbki video.

Po kilkunastu minutach wyskakiwały błędy. Dopiero zwiekszenia napięcia dało dobry rezultat.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spi 1m 6,766 na poczatek bez cw i z nieposlusznymi pamiatkami, poprawka bedzie pod ss po sesji

 

Dołączona grafika

 

5,5 ghz na powietrzu, napiecie za wysokie, jak zwykle przywale wiecej co by zobaczyc mhz i spi, dopiero pozniej mysle, da sie zrobic na 1,55

 

5,4 smiga sobie na 1,475

Edytowane przez guderian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-138533-0-23146200-1296469501_thumb.jpg

 

Witam dlaczego wszędzie piszą ze procki te np 2500k utrzymuja w stresie 60 C

 

CPU VCore równe ~1,3V pod obciążeniem i stabilne 4,5GHz Temperatura maksymalna podczas testów stabilności wzrosła do ok. 55~60′C

 

na jednym z portali piszą

 

"4,2GHz – to najwyższe stabilne taktowanie jakie i5 2500K osiągnął przy napięciu zasilającym CPU równym ~1,21V. Temperatura podczas testów stabilności nie przekroczyła 50′C przy wykorzystaniu Thermalrighta Archon."

 

a więc do jasnej ciasnej o co tu chodzi, zobaczcie mojego screnna

 

100% load temp. po 70 C napiecie deflaut 4200mhz

 

chłodzenie nie byle jakie NHU 12P Noctua pasta od Noctuy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc do jasnej ciasnej o co tu chodzi, zobaczcie mojego screnna

 

100% load temp. po 70 C napiecie deflaut 4200mhz

 

chłodzenie nie byle jakie NHU 12P Noctua pasta od Noctuy

 

o napiecie i chłodzenie - tak w skrócie, NH-U12P to nie archon, a 1.36V to nie 1.21V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy beta bios msi gd65 - Login

 

duże poprawki względem poprzednich biosów ,ale vdroop nadal ,jest duży i na dodatek skacze o 0.04V w górę ,nie zależnie czy High czy Low w biosie :)

 

morfen: jak u ciebie wygląda sytuacja z napięciem ustawionym w bios ,a odczytem przy 100% obciążonym procesorze ,ustaw np: 1.25V i na chwilkę włącz Linxa i popatrz w CPU-Z na napięcie ,czy idzie w górę czy w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy beta bios msi gd65 - Login

 

duże poprawki względem poprzednich biosów ,ale vdroop nadal ,jest duży i na dodatek skacze o 0.04V w górę ,nie zależnie czy High czy Low w biosie :)

 

morfen: jak u ciebie wygląda sytuacja z napięciem ustawionym w bios ,a odczytem przy 100% obciążonym procesorze ,ustaw np: 1.25V i na chwilkę włącz Linxa i popatrz w CPU-Z na napięcie ,czy idzie w górę czy w dół

 

a może by tak zrobić pomiar miernikiem i napisać konkrety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj reszte stron ,nie bd sie powtarzać :) ,jest zawyżanie napięcia z względem ustawionego w biosie ,support msi ,też na obecna chwile nic nie poradzi ,odpisali tylko że będzie to brane pod uwagę w kolejnych wersjach biosu ,jednak chyba nie poskutkowało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, SB ma dynamiczne VID i stabilne Vcore będziecie mieli tylko wtedy jak na sztywno ustawicie napięcie w BIOSie. Jeśli zmieniacie je przez offset to dropy będą na każdej płycie. Tez mnie na początku to dziwiło i wkurzało ale trzeba się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...