Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

no to z ciekawości możesz za godzinę sprawdzić ten sam parametr C7 w Smarcie. Dla pewności spróbuj coś skopiować między dyskami/partycjami żeby trochę ruchu wygenerować. da to jakiś pogląd na sprawę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zauważyłem ze jak napięcie ustawie na płycie 1,25 to tak jak widać na screenie pokazuje wyższe w core temp a zaś CPU-Z takie jak na płycie płyta to msi gd55, czym sie tu sugerować ?

 

linx uruchmiony

 

CPUZ stałe napięcie nic nie podnosi natomiast core temp wyświetla wyższe które jest prawdziwe ? wydaje mi się ze Core temp pokazuje właściwe napięcie gdyż te temperatury z znikąd by się takie nie brały tylko dlaczego jak ustawie na płycie np 1,25 to w programie core temp pokazuje o 1 v wiecej ?

Edytowane przez morfen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja interpretacja jest taka, że to co widzisz z CoreTemp, to jest stan binarny jakiego żąda proc od płyty, ale ponieważ mamy możliwość regulacji Vcore przez offset tego co płyta faktycznie poda na proc, to to co widzisz w CPU-Z to jest właściwe napięcie.

 

Oczywiście nie ma co wierzyć temu napięciu na 100%, bo faktyczne napięcie jakie dostaje proc jest inne (trudno oczekiwać od prostego czujnika jakiejś sensownej dokładności), ale jest to wartość zbliżona do stanu faktycznego.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morfen: to co napisałeś jest nie możliwe ,zrób aktualizacje biosu do 1.8B10 + wgraj Intel ME1164 ,za aktualizuj CPU-Z do 1.56.3 ,tu napięcie jest podawane ,takie jak ustawione w bios ,ale system kontroli vdroop ,działa nie poprawnie ,bo w idle jest mniejsze niz ustawione w bios ,a pod 100% obciążeniem np: w Linxa ,skacze do góry o 0.05v względem tego co ustawiliśmy w biosie :D

 

tutaj masz biosy do swojego mobasa i dużo inf:

 

Login

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morfen: to co napisałeś jest nie możliwe ,zrób aktualizacje biosu do 1.8B10 + wgraj Intel ME1164 ,za aktualizuj CPU-Z do 1.56.3 ,tu napięcie jest podawane ,takie jak ustawione w bios ,ale system kontroli vdroop ,działa nie poprawnie ,bo w idle jest mniejsze niz ustawione w bios ,a pod 100% obciążeniem np: w Linxa ,skacze do góry o 0.05v względem tego co ustawiliśmy w biosie :D

 

tutaj masz biosy do swojego mobasa i dużo inf:

 

Login

 

jutro to wgram obecnie mam wgrany ze strony msi global wersie 1.7 to co podałeś beta jest jak dobrze rozumie. no ale zobaczymy, miałem cel kupić 2500k i na noctua u12p które posiadam osiągnąć stabilne 4,6 ghz z max napięciem 1,35, dużo nie wymagam ale widzisz mam problem z temp. dla mnie temp powyżej 70 to stanowczo za duzo chciałbym mieć około 65 C w stresie, pokombinuje z tymi napięciami zobaczę jak to mobo da rade niedawno kupiłem te graty :) boje się ze będę musiał zmienić chłodzenie na np Thermalright Silver Arrow, tylko czy warto? sprzedawać noctue dla tych paru stopni, muszę sobie to dobrze przemyśleć jak wiadomo Noctua u12p to bardzo drogie i wydajne chłodzenie, względem innego badziewia na rynku, Kuziu jak wygląda temperatura w tym modelu procka, na ile mogę sobie bezpiecznie pozwolić, czy te 65 C które wymagam to moja niepotrzebna panika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla i5 2500k warto pomyśleć nad prolimatech megahalems rev.b - mam i dla mnie najlepsze chłodzenie, ja mojego cpu na 5ghz i 1.5v nie widziałem z temp powyżej 81'C ,do 24/7 chodzi 4.7GHz i 1.38V z biosu ( idle-1.36V / load-1.4V ) przy 4.7ghz temperatura nie wyższa niż 69'C

 

w codziennym użytkowaniu ,nie będziesz miał takiej temperatury ,programy zajmujące się obciążaniem procka ,zawsze mają +15'C/+10'C ,temperatury ,które masz ,nie powinieneś się nimi przejmować ,80'C jest bezpieczna wartość do 24/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale ja wymienie dopiero za rok.. jezeli sie faktycznie okaze, ze procki z sandy bridge pasuja do plyt glownych ivy bridge ;) chyba jednak wszystkie sa walniete, bo nie wycofuja ze sklepow konkretnych numerow seryjnych, tylko cale serie jak leci...

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak zidentyfikować (przed zakupem) płytę z tym wadliwym kontrolerem (wadliwe są zarówno P67 jak i H67) - będzie pewnie okres czasu sprzedaży wersji niepoprawionych i poprawionych, i jak mniemam obecnie sprzedawane płyty pod Sandy Bridge w 100% są wadliwe. Wymiana wadliwych płyt w hurtowniach ma potrwać jeśli dobrze pamiętam do końca lutego. Widzę że płyty socket 1155 obecnie sprzedają się w najlepsze (po ogłoszeniu że są wadliwe, nadal nie widzę by sklepy usunęły je z oferty).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OFICJALNIE

 

Problem dotyczy wszystkich chipsetów P67 – tak więc wszystkich producentów i wszystkich płyt głównych bez wyjątku.

 

"Jeśli chodzi o obecnych użytkowników płyt MSI na chipsetach P67 ,H67 – płyty zostaną wymienione jak tylko dostaniemy poprawione chipsety od Intela. Do czasu wymiany , prosimy o używanie wyłącznie portów SATA 1 i 0 – porty 2/3/4/5 mogą powodować problemy."

 

Info od MSI

 

PS. Jedna firma która na razie dała oficjalne info o problemie plus dla nich.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale ja wymienie dopiero za rok.. jezeli sie faktycznie okaze, ze procki z sandy bridge pasuja do plyt glownych ivy bridge ;) chyba jednak wszystkie sa walniete, bo nie wycofuja ze sklepow konkretnych numerow seryjnych, tylko cale serie jak leci...

 

Jestem juz tak wścikły , że naprawdę zrobie chyba podobnie :mad: .Od stycznia chce kupic jeden kopletny i konkretny zestaw, i ciągle jak nie brak procków, to brak płyt.Teraz jeszcze ta wtopa i znowu płyt nie będzie nigdzie, bo sklepy nie beda chciały bawic sie w sprzedaz i późniejszą wymiane, tylko od razu cofna cały zapas i beda czekac na poprawione chipsety.

 

Jestem ciekaw jak zidentyfikować (przed zakupem) płytę z tym wadliwym kontrolerem (wadliwe są zarówno P67 jak i H67) - będzie pewnie okres czasu sprzedaży wersji niepoprawionych i poprawionych, i jak mniemam obecnie sprzedawane płyty pod Sandy Bridge w 100% są wadliwe. Wymiana wadliwych płyt w hurtowniach ma potrwać jeśli dobrze pamiętam do końca lutego. Widzę że płyty socket 1155 obecnie sprzedają się w najlepsze (po ogłoszeniu że są wadliwe, nadal nie widzę by sklepy usunęły je z oferty).

 

Nie wierzysz chyba , że którykolwiek ze sklepów cofnie produkt skoro oni w ogóle nie wiedza o tym problemie :wink: .Minie troche czasu zanim producenci, dalej dystrybutorzy wystosuja oficjalne stanowiska , które to dopiero trafia do sklepów.Efekt będzie taki(biorąc pod uwage ostatnią dostępność) , że mobo bez błędów w PL pojawią sie pewnie początkiem kwietnia :lol2:

 

OFICJALNIE

 

Problem dotyczy wszystkich chipsetów P67 – tak więc wszystkich producentów i wszystkich płyt głównych bez wyjątku.

 

"Jeśli chodzi o obecnych użytkowników płyt MSI na chipsetach P67 ,H67 – płyty zostaną wymienione jak tylko dostaniemy poprawione chipsety od Intela. Do czasu wymiany , prosimy o używanie wyłącznie portów SATA 1 i 0 – porty 2/3/4/5 mogą powodować problemy."

 

Info od MSI

 

PS. Jedna firma która na razie dała oficjalne info o problemie plus dla nich.

 

Czekamy na stanowsika ASrocka i Asusa.Mam nadzieje, że bedzie podobne.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że producenci płyt głównych zrobią jakiś "skrypt" na stronie, by można było po wpisaniu SN płyty, sprawdzić czy mamy bubla, czy poprawiony model.

 

Nie wierzysz chyba , że którykolwiek ze sklepów cofnie produkt skoro oni w ogóle nie wiedza o tym problemie :wink:

 

Nie wierzę że nie wiedzą o tym problemie, skoro my już wiemy ... chyba że udają że nie wiedzą, ale i tak wiem że oni wiedzą. x-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na stanowsika ASrocka i Asusa.Mam nadzieje, że bedzie podobne.

 

Ehh... moja płyta padła po 3 dniach, dziś mam dostać nową.

A widzę, że już kolejna wymiana się szykuje. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie obawiac po prostu wymienią poźniej płytki i już, poza tym płytka jest w 100% sprawna i mozna sobie na niej śmigać do czasu wymiany - nic nie zrobimy wtopy zdarzają się wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że producenci płyt głównych zrobią jakiś "skrypt" na stronie, by można było po wpisaniu SN płyty, sprawdzić czy mamy bubla, czy poprawiony model.

 

 

Nie wierzę że nie wiedzą o tym problemie, skoro my już wiemy ... chyba że udają że nie wiedzą, ale i tak wiem że oni wiedzą. x-P

 

Ja na czacie uświadomiłem emarket problem i pytałem o moje zamówienie asrocka extrem4.....po 5min ze strony zniknęły wszystkire mobasy na P67.Ale ,że od czasu do czasu nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, to łyknąłem ostatna sztuke Extreme6 w cenie 618zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi sie smiac chce...

Wchodze w Action a tam w dostepnych na 1155 tylko INTEL BOXDP67BG LGA 1155 P67 (DZ/LAN) ATX

Odznaczam 'Dostepne' by pokazalo niedostepne produkty a tu rowniez tylko INTEL BOXDP67BG LGA 1155 P67 (DZ/LAN) ATX

<_<

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na czacie uświadomiłem emarket problem i pytałem o moje zamówienie asrocka extrem4.....po 5min ze strony zniknęły wszystkire mobasy na P67.Ale ,że od czasu do czasu nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, to łyknąłem ostatna sztuke Extreme6 w cenie 618zł.

 

Potwierdzono moje zamówienie....potwierdzono , że jednak nie ma Extreme6 :mur:

 

Wydaje mi sie, że reperkusje tego całego zamiesznaia wobec dostepnosci samych procesorow, płyt i problemow z tymi płytami moze byc wieksze niz sie Intelowi zdaje.Ciekawe czy maja wliczone w kalkulacje koszty nieuzyskanego przychodu, bo ludzka cierpliwość, a zwłaszcza cierpliwośc entuzjastów chcacyh miec sprzęt JUZ może nie wytrzymac i odwróca sie od tego całego "ruchomego piasku" ,bo dla nich SB nowością już wszak nie jest.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: co ten błąd ma powodowac?

 

Błędy w transmisji danych do urządzeń podłączonych pod złącza SATA II

 

Wydaje mi sie, że reperkusje tego całego zamiesznaia wobec dostepnosci samych procesorow, płyt i problemow z tymi płytami moze byc wieksze niz sie Intelowi zdaje.Ciekawe czy maja wliczone w kalkulacje koszty nieuzyskanego przychodu, bo ludzka cierpliwość, a zwłaszcza cierpliwośc entuzjastów chcacyh miec sprzęt JUZ może nie wytrzymac i odwróca sie od tego całego "ruchomego piasku" ,bo dla nich SB nowością już wszak nie jest.

 

Ja będę czekał na poprawione wersje :)

Boję się tylko, że tak jak ktoś napisał - cena pójdzie ostro w górę, żeby odrobić sobie ten miliard $...

 

Dlatego po 15tym lutego będę szukał procków dopóki jeszcze będą w normalnych cenach. A później szukać okazji na płytę...

 

 

Patrząc na to, że Intel na rok 2011 sobie przeznaczył 7 miliardów na badania Ivy Bridge to troszkę straci na poprawie Sandy Bridge...

Edytowane przez aImLeSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Extreme4 ma po 4 porty. Aukcje na Ebay'u ciąglę niewycofane, może kupić... ?

Ciekawe jak ta cała sytuacja wpłynie na ceny, mobo/cpu zdrożeją dla odzyskania strat czy stanieją bo ludzie będą uprzedzeni do raz już spartolonego chipsetu ?

 

A jeszcze, co ma piernik do wiatraka i dlaczego jak wycofują płyty to procesory też wycofują ?

 

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzono moje zamówienie....potwierdzono , że jednak nie ma Extreme6 :mur:

 

Wydaje mi sie, że reperkusje tego całego zamiesznaia wobec dostepnosci samych procesorow, płyt i problemow z tymi płytami moze byc wieksze niz sie Intelowi zdaje.Ciekawe czy maja wliczone w kalkulacje koszty nieuzyskanego przychodu, bo ludzka cierpliwość, a zwłaszcza cierpliwośc entuzjastów chcacyh miec sprzęt JUZ może nie wytrzymac i odwróca sie od tego całego "ruchomego piasku" ,bo dla nich SB nowością już wszak nie jest.

 

Taaa i co kupia?

Phenoma X6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby można przepiąć się na Sata 6 i czekać, ale jak by nie patrzeć, wymiana i tak czeka. A potem znowu rozbierać, odsyłać, czekać jakiś okres itd. Mi osobiście nie chciałoby się tak kombinować, a i zapewne wielu osobom z forum także. Znowu testerami są użytkownicy końcowi którzy to jak zwykle będą mieli 2x tyle roboty. Jak głupi czekam na wymianę z lga 775 już nawet sam nie wiem ile czasu. Jakbym już kupił sb to bym się wku...ł że wizja wymiany wchodzi w grę, no ale trudno. Ale teraz, wiedząc że są wadliwe to na bank nie kupię i znowu czekanie. A mogłem już od pół roku jechać na 1156/1366. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się tylko, że tak jak ktoś napisał - cena pójdzie ostro w górę, żeby odrobić sobie ten miliard $...

 

Kiedy to wychodzi Buldozer? ... kwiecień? ... jeśli tak to za bardzo sobie nie odrobią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toms nie przesadzaj, bo pół roku mogłeś jechać na 1156 / 1366 i od czasu jak pokazały się procesory na Sandy Bridge to plułbyś sobie w brodę, że pół roku kupiłeś 1156, a teraz wyszło 1155, które nie jest dużo droższe, a wydajniejsze i przy tym niesamowicie energooszczędne.

Dopiero teraz wyszła akcja z płytami, a do tej pory plułbyś sobie w brodę i pewnie byś wymienił 1156 na 1155 ze stratą. Poza tym i tak masz E8400, więc nie jest tak źle :P

 

@jurek911

Gdzie przeczytałeś, że procki też wstrzymują?? To, że ich nie ma to dlatego, że Intel się pomylił. Z tego co gadałem z gościem z jednego sklepu to po prostu wysłali wersję 2500 (bez K) i stąd to zamieszanie.

Ale procki chyba nie są wstrzymane, po prostu nie są dostępne do połowy lutego...

 

Kiedy to wychodzi Buldozer? ... kwiecień? ... jeśli tak to za bardzo sobie nie odrobią ;)

 

Może to i dobrze :P Nie będzie cen z kosmosu... Że płyty pójdą o 100 zł w górę. I tak w porównaniu do płyt pod AMD cena jest delikatnie zaporowa...

Edytowane przez aImLeSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie w którym miałem zamiar kupić (UK) zniknął cały listing platformy 1155. Nawet jak miałem już sprzęt w koszyku to po kliknięciu na link wywala " Nie znaleziono produktu".

Ciekawe czy jeszcze czegoś nie namieszają w "nowym P67" :/

 

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby można przepiąć się na Sata 6 i czekać, ale jak by nie patrzeć, wymiana i tak czeka. A potem znowu rozbierać, odsyłać, czekać jakiś okres itd. Mi osobiście nie chciałoby się tak kombinować, a i zapewne wielu osobom z forum także. Znowu testerami są użytkownicy końcowi którzy to jak zwykle będą mieli 2x tyle roboty. Jak głupi czekam na wymianę z lga 775 już nawet sam nie wiem ile czasu. Jakbym już kupił sb to bym się wku...ł że wizja wymiany wchodzi w grę, no ale trudno. Ale teraz, wiedząc że są wadliwe to na bank nie kupię i znowu czekanie. A mogłem już od pół roku jechać na 1156/1366. :mur:

 

Nic dodać nic ująć . Jestem w identycznej sytuacji , już miałem zamówiona Asrock Pro3 a tu zonk i znowu czekanie <_<

Swoją droga to brać teraz procka (2400) czy czekać na nowy wypust płyt ??

Edytowane przez nalewator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...