Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa, w k-kraków wstrzymali wysyłkę mojego Asrocka, bo dystrybutor ma zadecydować czy puszczać towar dalej.

 

w emarkecie to chyba rano też już nie było I5 2500k ;-)

 

Tego procka to oni nie mieli od ho ho ho....

 

Czy ktoś może mi podać sklep w którym są dostępne procesory 2500K. Wszędzie problem z dostępnością :/

 

Proste: Z moich Informacji są 2 sklepy które je mają:

 

Jeden na D... Drugi na E... oba na allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tam właśnie zamówiłem hehe. Czekam na ich reakcję. A cena faktycznie niska ;) Teraz pozostaje problem z płytą główną. Nie wiem czy czekać czy brać teraz i podłączać dyski pod inne porty. W sumie to dla mnie nie problem, ale jak są jeszcze jakieś inne ukryte wady do którego przesadnie drogi Intel nie chce się na razie przyznać... Na razie i tak kupuje tylko procesor i pamięci. A w Marcu dopiero P8P67. No chyba, że w lutym uda mi się sprzedać obecny zestaw w dobrej cenie .A jest troszkę wat, bo E8400 to wciąż wydajny procek.

 

Sector19 wiem, że mają. Ale liczę na te tańsze sklepy. W najgorszym wypadku dołożę te 100-120 zł i kupię w E.. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż za promocje w tych sklepach na allegro... ;)

jakby ktoś był na kupnie CPU SB :

podobno w PCP mają na stanie (wg. ich strony) i7 2600K za 1220 zł.

jest też 2500K, ale cena 920 zł skutecznie odstrasza :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymanie dostaw płyt do kwietnia to dobry sposób na pozbycie się zapasów procesorów i płyt na s.1156. W tym czasie intel może spokojnie produkować nowe procki, dzięki czemu w kwietniu nie będzie problemów z dostępnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymanie dostaw płyt do kwietnia to dobry sposób na pozbycie się zapasów procesorów i płyt na s.1156. W tym czasie intel może spokojnie produkować nowe procki, dzięki czemu w kwietniu nie będzie problemów z dostępnością.

 

Przeciez nie wstrzymują sprzedaży prockow a jak ktos długo czeka, to pewnie łyknie od razu jak gdzies zobaczy że są dostępne, bo bedzie sie bał, ze moze w kwietniu juz nie kupic jak wygłodniałe stado userow opanuje sklepy internetowe :lol2: Kazdy za to bedzie sie czuł jak za komuny i bedzie stał tydzien w kolejce za kazda czescia az w koncu wciśnie upragniony "power" :lol2:....a potem to juz tylko reboot...reboot....reboot....jebud

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil mozesz mi wyjasnic po co teraz chcesz przeplacac na procesorze, skoro plyte planujesz dopiero za miesiac kupic? Pomijajac fakt, ze wtedy juz raczej nic nie dostaniesz z p67...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nie wstrzymują sprzedaży prockow a jak ktos długo czeka, to pewnie łyknie od razu jak gdzies zobaczy że są dostępne, bo bedzie sie bał, ze moze w kwietniu juz nie kupic jak wygłodniałe stado userow opanuje sklepy internetowe :lol2: Kazdy za to bedzie sie czuł jak za komuny i bedzie stał tydzien w kolejce za kazda czescia az w koncu wciśnie upragniony "power" :lol2:....a potem to juz tylko reboot...reboot....reboot....jebud

 

Zgadza się, jednak przeciętny user widząc w sklepie pustki płyt na 1155, jak chce coś kupić wydajnego bez czekania, będzie zmuszony na zestaw 1156/1366. Oczywiście można kupić procek 1155 i polować na płytę na aukcjach.

 

Problem kontrolera rozdmuchany, 5-15% awaryjność to płyty i karty graficzne i tak miały dotychczas.

Edytowane przez host

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jednak przeciętny user widząc w sklepie pustki płyt na 1155, jak chce coś kupić wydajnego bez czekania, będzie zmuszony na zestaw 1156/1366. Oczywiście można kupić procek 1155 i polować na płytę na aukcjach.

 

Problem kontrolera rozdmuchany, 5-15% awaryjność to płyty i karty graficzne i tak miały dotychczas.

 

Bo to wszystko ściema i prawdziwym powodem jest chęc ukrócenia o/c. -_- ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil mozesz mi wyjasnic po co teraz chcesz przeplacac na procesorze, skoro plyte planujesz dopiero za miesiac kupic? Pomijajac fakt, ze wtedy juz raczej nic nie dostaniesz z p67...

 

 

Po pierwsze już zdecydowałem, że i jedno i drugie kupie raczej na przełomie marzec/kwiecień. Chciałem kupić w tym miesiącu gdyż w przypadku i5 2500K jest problem z dostępnością. W przeciwieństwie do tych z zablokowanym mnożnikiem. Ba niektóre znane sklepy mają tylko te w ofercie. Mam obawy, że im później tym trudniej będzie go dostać nawet w tym znanym sklepie E.. Może i przesadzam, ale nie wierze,że za 2 miesiące cena znacznie spadnie, więc czym ja przepłacam ? ;)

 

 

Co innego płyta główna. Tu mam większe możliwości wyboru, więc z jej kupnem mogę poczekać. I nie zdecydowałem jeszcze czy to będzie p67. Czas pokaże. Inna sprawa, że brak funduszy. Tak to bym kupił od razu całość i nie czekał. Bo czekać na obniżkę to można wiecznie. Jedynie co mogę zrobić to jeszcze dzisiaj kupić pamięci, bo ich cena nawet teraz jest zadowalająca. Ale to akurat ostatnia cześć o jaką się martwię.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem kontrolera rozdmuchany, 5-15% awaryjność to płyty i karty graficzne i tak miały dotychczas.

 

5-15% to ma spaść wydajność kontrolera z czasem , a niby problem wadliwych p67 to mniej jak 5%.

 

Pewnie prędzej zniknie p67 z rynku niż pojawią się mobasy z uwalonymi kontrolerami w serwisach :lol2:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niby problem wadliwych p67 to mniej jak 5%.

Z tego co wyczytałem to wszystkie płyty wypuszczone po 9 stycznia 2011 to mają walnięte chipsety. Więc nie wiem czy 5%. Bardziej mi to wygląda na 95%.

Gdyby to było 5% to Intel po cichu by naprawiał te 5%, a nie wstrzymywał calutką produkcję i cofał wszystkie stany magazynowe.

 

 

Jeszcze tylko jedno mnie ciekawi - była kiedyś wzmianka o "degradacji" Sandy Bridge (podstawek jeśli dobrze pamiętam).

Coś więcej na ten temat wiadomo, albo powiedziano? Czy to tylko pomówienia?

 

edit:

Jak uważacie - jeśli ktoś ma mobo i będzie chciał wymienić usterkę to odsyła swoją płytę i dostaje nówkę, czy leci ona do fabryki na zmianę chipsetu?

Bo pierwsza opcja o jakieś 2-3 dni bez kompa. A druga opcja to ze 2 tygodnie...

Edytowane przez aImLeSS
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaktualnienie - Mocne OC Sandy Bridge może uszkodzić Socket? | PurePC.pl

 

Dla mnie sprawa i tak przesądzona bez względu na to czy te wady fabryczne są poważne czy nie. Może i są jeszcze jakieś, które wyjdą na jaw po jakimś czasie. Dlatego na pewno poczekam z kupnem płyty. W końcu chociaż raz w życiu chce kupić naprawdę porządną płytę z wyższej półki. Zwykle celowałem w środkowy segment ;) Jak będzie problem z dostępnością 2500K to kupię jak tylko się pojawi. Oczywiście w jak najniższej cenie. Ew. w marcu kupię zarówno procek i płytę.

 

Co do wymiany to nic nie wiadomo. Pewnie będą wymieniać no nowe wysyłając kuriera, ale różnie z tym może być. Zależy to (chyba!) też od danego producenta produkującego płyty na tym chipsecie Intela.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszne to wszystko. Pelno bzdur i niepotwierdzonych informacji. Jedyne co jest pewne to oswiadczenie Intela, ktore warto przeczytac w oryginale. Portale zrobily z tego sensacje przeinaczając fakty i wybuchła zbiorowa panika. Normalny PUDELEK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@neo2006a

Oficjalne stanowisko jest takie, że produkcja wstrzymana, wszystkie wysyłki cofnięte, podobnie jak stany magazynowe.

Koszt naprawy tego błędu będzie kosztował firmę Intel około 1 miliarda $. Ale wg Ciebie to tylko "niepotrzebna panika"...

 

Padają porty SATA II na WSZYSTKICH płytach z chipsetem P67 oraz H67, a tych zeszło sporo do tej pory (nawet procesorów nie wystarczyło).

Więc wg mnie jest się czym przejmować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy poprawione płyty zmienią swoje nazewnictwo

 

Jedyne co moze sie pojawic w nazewnictwie, to pewnie dopisek Rev.2.0, zeby klient wiedział , że kupuje ta z nowym chipsetem.Mnie bardziej interesuje odpowiedz na pytanie ,kiedy nowe mobo pojawia sie w sklepach?.Intel pisał , że rynek zostanie w pełni zapełniony na początku kwietnia wiec chyba nie przesadnym optymizmem będzie stwierdzenie, że dostepnosc jako taka nastanie juz w pierwszym tygodniu marca.Co o tym sądzicie?Bo jeśli faktycznie przyjdzie mi czekac do kwietnia (majac procka ramy i cała reszte)to sie zdrowo wku...e :mad:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tu żadnej paniki. Czysta spekulacja i nic więcej. Płyty będą pewnie wymieniane. Jedynie o co się można martwić to że może być więcej ukrytych wad. Dlatego ludzie posiadający ów płyty i Ci zamierzający je kupić mają prawo do obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@neo2006a

Oficjalne stanowisko jest takie, że produkcja wstrzymana, wszystkie wysyłki cofnięte, podobnie jak stany magazynowe.

Koszt naprawy tego błędu będzie kosztował firmę Intel około 1 miliarda $. Ale wg Ciebie to tylko "niepotrzebna panika"...

 

Padają porty SATA II na WSZYSTKICH płytach z chipsetem P67 oraz H67, a tych zeszło sporo do tej pory (nawet procesorów nie wystarczyło).

Więc wg mnie jest się czym przejmować...

 

Zawsze mozna dokupic kontroler Sata2 na PCI-E za 60zl.

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, 9 stycznia to oficjalna data rozpoczęcia sprzedaży platformy i dlatego piszą o tej dacie. Same chipsety i płyty są produkowane od wielu miesięcy i problem dotyczy WSZYSTKICH chipów w steppingu B, a więc wersji przeznaczonej na rynek konsumencki.

 

Inna sprawa jest taka, że wada może się ujawnić w 5-15% wyprodukowanych do tej pory chipów, a degradacja również potrwa wiele miesięcy, a nie z dnia na dzień. Jak dla mnie problem nie istnieje. Zdążę zmienić do tego czasu platformę zanim kontroler padnie. O ile padnie.

Edytowane przez Lancer
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem swojego i5-2500K, w Zabrzu w sklepie, który wystawia się również na znanym serwisie aukcyjnym, procki są dostępne od ręki, wszedłem z ulicy i po prostu kupiłem :-)

Jutro mam dostać płytę ASUS P8P67 i pamięci CORSAIR 2x4GB 1333 CL9.

Jak poskładam zobaczę na co stać zakupiony sprzęcik.

 

P.S.

Jak ktoś posiada te płytę i ma już jakieś doświadczenie w OC to mile widziane wskazówki i porady :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dr_Misiek

To teraz wpisz "2500k" na tym popularnym serwisie aukcyjnym i zobacz jak ładnie przepłaciłeś o 100 zł :)

 

Nowa aukcja - dostępne 25 procków (od ręki podobno :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o tej aukcji?

Intel Core i5-2500K 3,3 GHz SANDY BRIDGE OD SS BOX (1441610459) - Aukcje internetowe Allegro

Spójrz na inne aukcje tego sprzedającego eko-natura, sprzedaje same warzywka, sadzonki itp.

To te procki pewnie też wychodował w swoim ogródku. Coś mi tu śmierdzi. Poza tym nie widzę opcji za pobraniem.

Ja nie zaryzykuje, chociaż sam czekam za prockiem w dobrej cenie, bo tylko jego mi brakuje do zestawu.

Edytowane przez Stanko
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 100 tylko 80 wysyłka 20 zeta :-)

Nie można przewidzieć wszystkiego.

 

BTW - zainwestowałem dziś 3 zeta w popularną grę losową główna nagroda to 15mln jeśli wygram to znacznie lżej przeżyję tak przepłaconego procka, jeśli nie to odchoruje go trochę dłużej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm. Jakoś nie specjalnie kusi mnie kupowanie w sklepie, które zajmuje się sprzedażą roślin przez Allegro. Nie twierdzę, że sklep jest zły, bo nic w nim nie kupowałem, ale równie dobrze mogę przez omyłkę dostać zwykły 2500 z zablokowanym mnożnikiem. No i pozostaje kwestia gwarancji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości pytam, czy z takiego kontrolera w pcie można bootować jak z dysku z normalnego podłączenia?

 

Tak ,bez problemu normalnie w biosie wykrywa kontroler i co jest do niego podłączone i jak jest hdd z os to botuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o tej aukcji?

Intel Core i5-2500K 3,3 GHz SANDY BRIDGE OD SS BOX (1441610459) - Aukcje internetowe Allegro

Spójrz na inne aukcje tego sprzedającego eko-natura, sprzedaje same warzywka, sadzonki itp.

To te procki pewnie też wychodował w swoim ogródku. Coś mi tu śmierdzi. Poza tym nie widzę opcji za pobraniem.

Ja nie zaryzykuje, chociaż sam czekam za prockiem w dobrej cenie, bo tylko jego mi brakuje do zestawu.

 

Hehe ciekawe ciekawe :) - z Polski to on ich nie ma - co wiąże się z tym ze w razie uszkodzenia nie dostaniesz ekspresowej wymiany na nowa sztuke procesora, a do tego wogóle ciekawe czy wogóle to są prawdziwe procki :P

 

 

Mhm. Jakoś nie specjalnie kusi mnie kupowanie w sklepie, które zajmuje się sprzedażą roślin przez Allegro. Nie twierdzę, że sklep jest zły, bo nic w nim nie kupowałem, ale równie dobrze mogę przez omyłkę dostać zwykły 2500 z zablokowanym mnożnikiem. No i pozostaje kwestia gwarancji ;)

 

Jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...