Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że podczas kręcenia proca TURBO BOST ma być WŁĄCZONE.

Yyy, a nie WYŁĄCZONE? Podobnie jak SpeedStep (czy jak to się nazywa na Sandy Bridge).

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale jeśli Turbo Boost będzie włączone to po O/C na 4,6-4,7 GHz procesor przy obciążeniu tylko jednego rdzenia będzie próbował włączać tryb Turbo i lecieć jeszcze wyżej z mnożnikiem, co spowoduje niestabilność...

 

edit:

A do testowania stabilności to chyba LinX, bo on od razu obciąża wszystkie 4 rdzenie.

Edytowane przez aImLeSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CoreTemp pokazuje temp w okolicy 90 stopni.

 

kolejny ktory zostawil vcore na auto po zmianie mnoznika? Ciekawe... 1.5, czy 1.6v :D ale teeeestuj stabilnosc :lol: przeczytaj moze kilka stron tego tematu, niektorzy wrzucali fotki z biosu swoich ustawien. Najpierw mnoznik 255, teraz 90 stopni przy default, co bedzie kolejne?
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UFO wyleci z kompa :lol2:

 

CPU-Z waha się w przedziale 1.296-1.320V podczas obciążenia i 1.00-1.024 podczas np. pisania tego posta.

 

Co do mnożnika to byłem zdziwiony że aż taki wysoki jest dostępny, podejrzewałem że na 60, albo blisko tej wartości, będzie koniec.

 

I w ogóle to dzięki za pomoc. Zamiast napisać że się coś robi nie tak to najlepiej od razu zjebać i zwymyślać. Ciekaw jestem czy tak wszystko wiesz na każdy temat.

Edytowane przez dr_Misiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU-Z waha się w przedziale 1.296-1.320V podczas obciążenia i 1.00-1.024 podczas np. pisania tego posta.

 

jezeli to napiecie stuprocentowego obciazenia procesora to ciekawe skad sie wzielo 90 stopni... ile masz w idle?

I w ogóle to dzięki za pomoc. Zamiast napisać że się coś robi nie tak to najlepiej od razu zjebać i zwymyślać. Ciekaw jestem czy tak wszystko wiesz na każdy temat.

 

A po rodzicach nikomu nie jechalem? :D no offence, ale sprawiales wrazenie osoby, ktora zbyt doslownie potraktowala filmik z babcia podkrecajaca procesor ;) Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy, a nie WYŁĄCZONE? Podobnie jak SpeedStep (czy jak to się nazywa na Sandy Bridge).

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale jeśli Turbo Boost będzie włączone to po O/C na 4,6-4,7 GHz procesor przy obciążeniu tylko jednego rdzenia będzie próbował włączać tryb Turbo i lecieć jeszcze wyżej z mnożnikiem, co spowoduje niestabilność...

 

edit:

A do testowania stabilności to chyba LinX, bo on od razu obciąża wszystkie 4 rdzenie.

 

Podkręcanie SB odbywa się właśnie na zasadzie podniesienia max mnożnika Turbo. Dotyczy ono wszystkich rdzeni. Na Gigabyte jest możliwość ustawienia 4 poziomów Turbo - jaki mnożnik procek może dostać przy 1 obciążony rdzeniu, 2, 3 i 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli to napiecie stuprocentowego obciazenia procesora to ciekawe skad sie wzielo 90 stopni... ile masz w idle?

CoreTemp pokazuje na poziomie 37-38 stopni, nie mało jak na mój gust, ale tyle właśnie pokazuje.

 

P.S.

Babcie zostawmy w spokoju :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktortkie pytanie:

 

4600MHz Linx 0.6.4 GFlops 124.261

4900MHz Linx 0.6.4 GFlops 91.697

 

Czy ze mna jest cos nie tak czy z tym procem i te liczby powinny rosnac wraz z MHz?

 

Czyzby odstawial jakis throtling czy co? Sprawdzaliscie u siebie jak to wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli u Was w BIOSie ustawicie sobie daną wartość VCore oraz WŁĄczycie wszystkie funkcje oszczędzania energii typu SpeedStep, EIST, C6 itp. to CPU-Z wyświetla jedno napięcie czy skaczące w zależności od poziomu stress-u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ktoś się włamał im na konto Allegro, albo sam nie wiem. Popatrzcie na aukcje DeniKomp. Płyty głównie za 10 000 zł ;) Co do proca to jak napisałem wcześniej cena za wysoka i na razie wole nie brać nic z Allegro ;) Poczekam z tydzień. Będzie wypłata i wtedy będę myślał czy kupować w ESC za tą cenę. No chyba, że emarket sie wyrobi. Same problemy z tym piaskowym mostem ;) Wszystko na razie przemawia, żeby poczekać. Ale jak patrzę na wyniki OC co niektórych to kusi by jednak kupić.

 

Plyty kosztują 9999 zł bo tak :) nikt się nie włamał :)

 

Zrobione jest to żeby nikt nie kupił :)

 

Lecz czasami mimo tego iż klient wie że płyty sprzedawane mają BUG'a i będą wymieniane po prostu potrzebuje jej na już... dostaje u nas gwarancję wymiany sztuka za sztukę w kwietniu... proste.

 

Ja dzisiaj odebrałem mobo :D

W drodze do mnie jest GPU, HDD, DVD, PSU i RAM :D

 

Zostaje tylko oczekiwanie na emarket.pl i 2500k od nich. Mam nadzieję, że jutro będą już mieli...

 

Nadzieja matką... ale to jutro się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Emarket nie ma tych procesorow i narazie nie bedzie:( Przez akcje z płytami są konkretne obsuwy z dostawą :mur: Mam pytac sie za tydzien ale oim zdaniem jak beda za miesiac to bedzie dobrze :mad: Po prostu $#%$# $%* :-| Jak udało m isie zamowic płyte, i to wcale nie ta ktora chcialem ,to teraz jaja z procami :mur: Mam dosyc.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Emarket nie ma tych procesorow i narazie nie bedzie:( Przez akcje z płytami są konkretne obsuwy z dostawą :mur: Mam pytac sie za tydzien ale oim zdaniem jak beda za miesiac to bedzie dobrze :mad: Po prostu $#%$# $%* :-| Jak udało m isie zamowic płyte, i to wcale nie ta ktora chcialem ,to teraz jaja z procami :mur: Mam dosyc.

 

Mowilem :)...

 

A mam jeszcze smutniejsza wiadomosc, bedzie drozalo jak zobaczylem ceny nastepnych dostaw to o malo sie nie przewrocilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowilem :)...

 

A mam jeszcze smutniejsza wiadomosc, bedzie drozalo jak zobaczylem ceny nastepnych dostaw to o malo sie nie przewrocilem.

 

 

Pfff..łaski nie robią...kupie cos na 1156 :angry: Niech im ten miliard $ odbije sie konkretną czkawką i niech legnie w gruzach plan TICK-TOCK, który zgarnie i zrówna z ziemią bulldozer. :evil:

 

Cena zaporowa była już obecnie wiec niech nie licza na az tak wielka lojalnosc chętnych na nową platformę.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie zeby procesory zdrozaly na dlugo ;) trzeba brac pod uwage, ze przez kolejne 2 miesiace nie bedzie ich do czego wsadzic

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech procki 2600k są dostępne. 2-3 dni i masz go u siebie.

 

Chodzi o zasady,cene i gwarancje.Zamowilem w cenie chyba 750zł i czekam juz 4 tydzien na procesor.Sa dostepne w UK,DE,AUS,NL...ale nie u nas. Dostawa będzie za miesiac bo niby intel ma opóźnienia.Tylko ciekawe , że inne kraje tego problemu nie maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech procki 2600k są dostępne. 2-3 dni i masz go u siebie.

 

 

Możesz mi zaproponować jakiś konkretny sklep, gdzie po wpłaceniu kasy wyślą mi to do Polski. Tylko bez żadnych zgrzytów etc. Najlepiej jakiś znany sklep w Niemczech. No i cenowo żeby nie przekraczało to 800 zł, Bo tak to wolę dołożyć 100 i wziąć w ESC czy Deni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi zaproponować jakiś konkretny sklep, gdzie po wpłaceniu kasy wyślą mi to do Polski. Tylko bez żadnych zgrzytów etc. Najlepiej jakiś znany sklep w Niemczech. No i cenowo żeby nie przekraczało to 800 zł, Bo tak to wolę dołożyć 100 i wziąć w ESC czy Deni.

 

A gwarancja?Chyba wtedy jest z nia problem no nie?Albo jest tylko , ze rzeba wysylac uwalonego proca do niemiec i czekac dwa miesiace na nowego.Z odsprzedaza tez problem.Radze poczekac jeszcze tydzien...czyli tyle ile by zajela realizacja zamowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX to tylko Polska. U nas jak zwykle niedostępne, albo opóźnione, albo wybrakowane i to jeszcze za cenę większą niż gdziekolwiek.

 

A tam, po prostu skapy 2x traci :P zamowil po magicznych cenach i go zwodzili, chociaz gdzie indziej sprzet byl dostepny.. ale trzeba bylo dac 50-100 zl wiecej :P Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esc i teracom maja je po 1199 , dzisiaj dzwonilem do jednego i 2 sklepu mowia ze maja je na miejscu ja zamowilem z esc , mnie osobiscie ten problem z plyta nie interesuje sprzedalem swoje graty , i musze cos kupic tym bardziej ze plyte i ramy mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi zaproponować jakiś konkretny sklep, gdzie po wpłaceniu kasy wyślą mi to do Polski. Tylko bez żadnych zgrzytów etc. Najlepiej jakiś znany sklep w Niemczech. No i cenowo żeby nie przekraczało to 800 zł, Bo tak to wolę dołożyć 100 i wziąć w ESC czy Deni.

 

Nigdy nie kupowałem podzespołów za granicą. Sporo kupowałem natomiast gratów do WC i nigdy nie było problemów.

 

Spójrz na to:

 

 

Intel Core i5-2500K, 4x 3.30GHz, box (BX80623I52500K) na stanie Por

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 920 to grat ? Nie widzę tu zbytniego sensu wymiany sprzętu w Twoim przypadku, ale to nie moja sprawa. Ja tam nadal widzę 1299 za i7 2600K, ale może jeszcze nie zmienili ceny w ESC. W każdym razie ceny nadal wysokie i nie pozostaje mi nic innego jak czekać jeszcze z miesiąc. Dobrze, że nie sprzedałem obecnego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam, po prostu skapy 2x traci :P zamowil po magicznych cenach i go zwodzili, chociaz gdzie indziej sprzet byl dostepny.. ale trzeba bylo dac 50-100 zl wiecej :P

 

Hehe...no skapy skapy-żebys wiedzial:P.Sprawdzałerm kurs pary USD/PLN i zamowilem w dobrej cenie:P W emarket podali(juz trzecia chyba)kolejną date wysyłki procesorów-10.02 <_<

 

Dzis dotarła do mnie z proline przesyłka z Asusem P8P67 Pro... ale co z tego :-|

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowilem :)...

 

A mam jeszcze smutniejsza wiadomosc, bedzie drozalo jak zobaczylem ceny nastepnych dostaw to o malo sie nie przewrocilem.

 

1. Wykrakałeś :P Za karę mi i JeJoXowi załatawiasz taniej :P

 

2. Może być i wyższa. Jedyna zaleta, że emarket robi rezerwację ceny, więc mam zamówionego za 777 zł. Szkoda tylko, że ni wiem kiedy będzie.

Bo rozmawiałem przed chwilą z gościem z emarket i powiedział, że dostawa 10tego, a nawet to nie jest pewne.

I tak jak piszecie - najbardziej dobija fakt, że w Niemczech to są od ręki, a w Polsce nie dość, że drożej to jeszcze trzeba miesiąc czekać.

 

@JeJoX

Mam dokładnie to samo.

Wczoraj przyszła płyta główna, dzisiaj graficzna + dysk + napęd DVD, a w poniedziałek będzie zasilacz i RAM...

 

Tylko co z tego, skoro na procka będę musiał czekać jeszcze tydzień CO NAJMNIEJ. (bo ten 10.02 to nie jest pewny termin :[)

Więc patrzę tylko na pudełka, bo nawet nie rozpakowywałem tego, żeby się nie denerwować...

Edytowane przez aImLeSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...