Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Moje A-Daty 2x2GB 1600 MHz low voltage też działają spoko z SB.

Po wczytaniu ich profilu chodzą przy 1.35V na 1600 MHz 9-9-9-24.

Przy tym są tanie, więc mogę je z czystym sumieniem polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka jest roznica ze chyba 2x4GB low voltage narazie nie ma, a jak sa to cena pewnie z kosmosu <_< Teraz pytanie co szwankuje, proc, mobo (tu i tak darmowa wymiana za jakis miesiac :lol:) czy ram, bo tylko to bylo wymieniane. Czym mozna ram przeskanowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka jest roznica ze chyba 2x4GB low voltage narazie nie ma, a jak sa to cena pewnie z kosmosu <_< Teraz pytanie co szwankuje, proc, mobo (tu i tak darmowa wymiana za jakis miesiac :lol:) czy ram, bo tylko to bylo wymieniane. Czym mozna ram przeskanowac?

 

Sa ja mam takie g.skill 2 x 4 giga 1,35v cl8 G.SKILL-Products

ale wymieniam sobie na 2 x 4 cl7 ale 1,6v :)

Edytowane przez Lysyn
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do losowych zawiech, nawet ma stockowych ustawieniach, to gdzieś czytałem, że pomaga wyłączenie c1 i c6 w biosie. Problem dotyczył płyt Asusa, więc może spróbuj, jeśli jeszcze tego nie próbowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe posunięcie z tym Ivy na p67, pewnie jak już ktoś napisał aby uratować ten chipset. A btw. jestem ciekaw czy będą wymieniali 100% chipsetów czy poczęstują je jakimiś syntetykami aby wyłapać te 5% wadliwych i w rezultacie co niektórzy dostaną te same P67...(może nawet i tę samą sztukę ;) )

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) akurat niebieski kolor pasuje mi do płyty i wc :) no i cl7 na 2 x 4.

 

Nic ci to CL7 nie da w porównaniu do ECO. Zresztą SB nieźle sobie radzi z 4x2GB, dlatego zrezygnowałem z wymiany.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od samego początku, obawiając się o kompatybilność, kupiłem do Sandy Bridge pamięć Kingston HyperX 2x2GB DDR3-1600 9-9-9-27 1.65V XMP (KHX1600C9D3K2/4GX).

 

Testowałem te pamiątki w trybie XMP oraz bez XMP na:

 

MSI P67A-GD65 (defaultowy BIOS)

Asus P8P67 Deluxe (defaultowy BIOS)

Gigabyte GA-P67A-UD4 (różne BIOSy)

 

na żadnej płycie nie zaliczyłem żadnych dual-bootów oprocz Gigusa, ale tylko przy biosie F7B i mocnym O/C (od 50x w górę).

 

Teraz lecą sobie na XMP1600 przy ręcznie ustawionym 1.62V i wszystkie testesty przechodzą.

 

Nie wiem czemu ludziska się odwrócili od tej sprawdzonej marki. Ta firma mnie jeszcze nigdy nie zawiodła w odróżnieniu od innych, które były kiedyś "na fali" (tj. dedkowane do O/C).

Edytowane przez nnn2007
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na końcu jest napisane sklep Bachcomp i wchodząc na stronę sklepu, rzeczywiście mają te procki:

Intel Core I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX - Produkt - Sklep Komputerowy Bachcomp.pl

Cena nawet 10zł niższa jak na allegro.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ogólnie ten sklep nie zbiera dobrych opinii. Jedyne czego nie chcę to problemów z gwarancją. Ale fakt, że mają nieco taniej. Z przesyłką by mnie to wyniosło ok 880 zł. Czyli jakieś 40 zł zaoszczędzę gdybym miał brać w ESC. Sam się zastanawiam czy to ma sens. Następny tydzień może sporo namieszać i pewnie do piątku podejmę ostateczną decyzję, a ciągu 5 dni roboczych może sporo się zmienić. Oby tylko na lepsze ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spot Signs of SATA Performance Degradation on Cougar Point P67/H67 Chipsets | techPowerUp

HDTune sprawdzi stan kontrolera w chipsetach H67/P67 - TwojePC.pl

 

Gigabyte has software to test H67/P67 boards for bug

 

@Devil

Ten sklep nie jest szczególnie dobry. Był kiedyś temat o tym sklepie gdy pojawiły się X3@X4. Poziom kultury osobistej jak i inteligencji sprzedawcy pozostawia wiele do życzenia.

Miał kiedyś konto na PurePC, ale dostał bana.

 

I jeszcze fotka odnośnie X3@X4.

DSC00370.JPG - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Users of Romanian tech community Lab 501 found out a way of detecting if your hard drives connected to the damage-prone SATA ports are already showing signs of errors.

 

Ale odkrycie, ja tam widze tylko odczyt Smart które mozna zobaczyć nie tylko poprzez Hd tune

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie darował te sklep, napisałem do gościa ze sklepu czy mógłby podać batch tych procesorów to napisał, że za to się bierze $. Dla mnie selekcja to jest wyciągniecie procesora z pudełka i kilkugodzinne testowanie w celu stwierdzenia czy ten proc odbiega od innych pod względem osiągów. Za czas temu poświęcony można dopłacić ale nie za spisanie kilku oznaczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ilu zjechac zebny było stabilnie na 4700?

 

Do zera :wink:

 

ciach!a stary obudź się, cały czas trzeba Cię prowadzić za rękę ? Bez urazy, ale w czym problem? Zjedź stopniowo z napięciem i testuj na bieżąco, aż znajdziesz jakieś niestabilności. U mnie PLL ustawiłem na 1,6V, a to drugie na jakieś 0,95V. Pewnie można niżej, ale jak na razie takie chodzą bez jakichkolwiek problemów na 4,8Ghz przy 1,42V.

 

A co do bachkompa to właściciel pan bachus81 to jakiś niedorozwinięty małolat, który w śmieszny sposób starał się oszukiwać klientów (z tego co kojarzę jakieś problemy z grafą i nie tylko) i dlatego między innymi nie ma go wśród nas :D pzdr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ilu zjechac zebny było stabilnie na 4700?

 

u mnie 2600K@4.7GHz chodzi na CPU PLL = 1.680V oraz PCH Core [0,980V]. Niżej jeszcze nie próbowałem.

 

Users of Romanian tech community Lab 501 found out a way of detecting if your hard drives connected to the damage-prone SATA ports are already showing signs of errors.

 

Ale odkrycie, ja tam widze tylko odczyt Smart które mozna zobaczyć nie tylko poprzez Hd tune

 

Dokładnie, a ja byłem szybszy z tym HD Tune Pro od nich kilka kilka dni wcześniej na postach:P

 

 

P.S. Znalazłem jeszcze szybszy test stabilności O/C -> zainstalujcie grę Civilization5, uruchomcie ją w trybie DX11 i obejrzyjcie do końca wszystkie intra - jeśli podczas ich wyświetlania (ok 5minut) nie wyskoczy wam BSOD tzn. że żaden LinX nie będzie wam straszny straszny.

Edytowane przez nnn2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc wszystkie sa :) Ale tez chciałbym sprawdzic.

 

PS. Ktos kiedys pisał o 9 stycznia. Ponoc czipsety wydane przed ta data sa ok??

Przesiadlem sia na porty sata 3 (2 x Intel; 2 x Marvel)

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjechałem z tym pll do minimalnej wartości 1,52V, ale jakoś szału na tempach to nie robi. Po dłuższym testowaniu LinX'em (poprzednio prime95) tempy podchodzą pod 90* (maks na 87* na jednym z rdzeni) co jest i tak niższą temperaturą z zamkniętą budą i hr-02 z 12cm fanderem ustawionym na jakieś 600rpm :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...