Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Asus P8P67 Hangs after being idle for some time - [H]ard|Forum ; Asus P8P67 Pro issue - Getting very close to returning it - Page 5 - [H]ard|Forum sporo osob ma takie jazdy... do tego jest chyba jakis problem z sieciowka intela, ktora zawiesza siec do ktorej komputer jest podpiety...

Na ASUSach P55 komp się wieszał w idle jak było aktywne C6 podczas OC. Na stocku to działało ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,7@1,344v

 

 

Wyzej juz nie ide bo nie chce przekraczac 80*C ani 1,35v. Wiecej MHz i tak nie odczuje w normalnym uzytkowaniu. Dziwi mnie troche odczyt real temp'a na 1 rdzeniu. Ale juz nie bede zdejmowal chlodzenia do czasu wymiany plytki przez Intela :wink: (co najwyzej troche zwieksze docisk chlodzenia). Jeszcze zostaje sprawdzic czy juz nie bede mial zwiech i w grach/programach czy jest na 100% stabilny.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest tu ktoś z Kielc kto poluje na proca to niech przejedzie sie do PC Media i sprawdzi czy maja je na stanie, bo na stronie widnieja jako dostepne.Za odbior osobisty pobieraja 19zl :huh: wiec nie wiem czy je maja na sklepie czy zamawiaja od dystrybutora i obarczają klienta oplata za to, że zobaczy jaki tam mają burdel :wink:Przedpłata przy opiniach o nich raczej odpada i odradzam.

 

i7-2600k :razz:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__2/id_produktu__4275/__Procesory_Intel_Core_i7_2600K_QuadCore_64_Bit_3_4GHz_BOX/

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest tu ktoś z Kielc kto poluje na proca to niech przejedzie sie do PC Media i sprawdzi czy maja je na stanie, bo na stronie widnieja jako dostepne.Za odbior osobisty pobieraja 19zl :huh: wiec nie wiem czy je maja na sklepie czy zamawiaja od dystrybutora i obarczają klienta oplata za to, że zobaczy jaki tam mają burdel :wink:Przedpłata przy opiniach o nich raczej odpada i odradzam.

 

Pc-Media Sklep Internetowy Komputery RTV Foto AGD Kielce

Z tego co piszą w zakładce o firmie to tą stronę prowadzi NETKOM na Sienkiewicza.

Kilka razy tam kupowałem z odbiorem osobistym. Istnieją odkąd pamiętam.

Taki malutki sklepik, więc na magazynie mają raczej niewiele.

Jak coś brałem to do odbioru było na drugi/trzeci dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to PC-Media ma rzekomo na stanie procki od ponad tygodnia.

A gdy wysłałem do nich maila czy rzeczywiście je mają, to po 2 DNIACH dostałem odp. "Tych procesorow nie ma juz dobre 2 tygodnie i na razie brak informacji o dostawie".

Także nie wierzcie w to, co mają podane na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie skromne 4,5GHz bez ruszania jakichkolwiek ustawien (jedynie ram ustawiony na profil XMP) i przy linx'ie wg. cpu-z 1,366v, temp. 1 rdzen 62-63*C, reszta 70*C - i tutaj nie wiem czy zle rozprowadzilem paste, czy tez to wina czujnika temp. Jeszcze musze rozkminic jak zmniejszyc napiecie procka przy ofsecie ;p

 

Stabilnosc lepiej sprawdzac linxem z HT czy bez? Bo narazie Cisne bez :razz:

 

Civilization V tryb DX11 - film intro w 5 minut sprawdzi stabilność twojego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi occt wywalil blad dopiero po 50 minutach, wiec na szybko sprawdzalem stabilnosc battlefieldem bad company :D odrobine niestabilny procek nie jest mnie wstanie zalogowac na konto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie 4,7GHz @ 1,36v wydaje sie dosyc stabilne (linx, word of tanks, za jakis czas zobacze jeszcze w innych grach). Po za tym oplaca sie wymiana TRUE na Archon'a/Silver Arrow? Bo nigdzie nie moge znalezc porownania tych coolerow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno tu cos narazie powiedziec, bo dopiero teraz udalo mi sie (nie wiem czy juz do konca) ustabilizowac procesor. Po za tym pojawil sie problem z nieudanym OC po wylaczeniu komputera (po restarcie takich problemow niema). W Linx po 1h na rdzeniach max 84*C, wiec albo zejscie z napieciem/MHz w dol albo wymiana chlodzenia (tylko nie wiem ile to da) :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiesza sie? zapuść bledna na 5h, jak przejdzie to sie już nie powininen zawieszać. U mnie było to samo, dopóki nie podbiłem vcore i vtt mialem czasami random freezy, albo resety. Teraz jak reka odjął i to na 4 kosciach pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na pudełkach procy jest standardowo nr seryjny/batch czy cos w tym stylu aby wybrac sobie taki , przy którym prawdopodobieństwo na oc jest największe?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest batch na naklejce, czemu miałoby nie być ;)

 

Bo juz w nic nie wierze apropo Sandy Bridge A.K "ruchome piaski" wiec niebieska tektura bez śladu batcha by mnie nie zdziwiła.Myslicie , ze pcprojekt , który ma je na stanie w magazynie, pozwoliłby(za drobym kieszonkowym) na wybranie sobie perełki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się pojawisz na miejscu z chęcią zakupu procka i poprosisz o kilka sztuk do wyboru to pewnie nie będzie problemu, co im to za różnica czy dadzą Ci pudełko losowo czy sam sobie wybierzesz... Sprawa jest prosta : kasa na stół i prosisz o kilka pudełek żeby wybrać jedno ;)

BTW byłeś kiedyś fizycznie w tym sklepie ?

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się pojawisz na miejscu z chęcią zakupu procka i poprosisz o kilka sztuk do wyboru to pewnie nie będzie problemu, co im to za różnica czy dadzą Ci pudełko losowo czy sam sobie wybierzesz... Sprawa jest prosta : kasa na stół i prosisz o kilka pudełek żeby wybrać jedno ;)

BTW byłeś kiedyś fizycznie w tym sklepie ?

 

Nie byłem własnie.A ty byles?wezme flaszke pod pache i przy sobocie ich odwiedze B-)

Nie chce mi sie juz czekac na proca od ich konkurencji, a jak sie zgodza na maly rekonesans, to chetnie zaplace wiecej niz gdzie indziej/

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj dostalem procka od esc ale moje montowanie zostaje odlozone na 2 dni . przed chwila sie zmarszczylem jak mialem wszystko montowac niby plyta asrock 4 extreme ma nozki pod 775 ale prolimatech megahalems nie chcial za chiny ludowe tam wejsc jedyne wyjscie teraz to zamowilem z proline . zestaw montazowy jutro wysla to pojutrze bede mial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj dostalem procka od esc ale moje montowanie zostaje odlozone na 2 dni . przed chwila sie zmarszczylem jak mialem wszystko montowac niby plyta asrock 4 extreme ma nozki pod 775 ale prolimatech megahalems nie chcial za chiny ludowe tam wejsc jedyne wyjscie teraz to zamowilem z proline . zestaw montazowy jutro wysla to pojutrze bede mial

 

Faktycznie zonk....ale moze specyfika chlodzenia i dlatego taki efekt.Sam byłem ciekaw jak to bedzie z tym combo od asrocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem własnie.A ty byles?wezme flaszke pod pache i przy sobocie ich odwiedze B-)

Nie chce mi sie juz czekac na proca od ich konkurencji, a jak sie zgodza na maly rekonesans, to chetnie zaplace wiecej niz gdzie indziej/

 

Byłem kilka razy, chociaż stałym klientem nie jestem ;) IMO jak powiesz, że bierzesz ale poprosisz o kilka do wyboru to nie będzie problemu. To tak jak w zwykłym sklepie, kupujesz coś a mają więcej niż jedną sztukę na stanie to przecież można sobie wybrać... nie otwiera się pudełka ani nie psuje zawartości ;)

przypilnuj sobie tylko, żeby na paragonie było wstukane co kupujesz konkretnie - tzn model procka itd. Ja kiedyś kupowałem E8400 to mi wbili "Sprzęt komputerowy" na paragonie. Niby spoko, ale ciężko tak naprawdę dojść co to było. Albo weź fakturę na osobę fizyczną z wyszczególnieniem co było kupione i już. Z tym akurat nie ma problemu tylko trzeba mówić czego się chce.

BTW, jak masz zamiar kupić to kupuj odrazu póki są, do weekendu mogą znowu być chwilowe problemy z dostępnością i znowu będziesz czekał i marudził, że nie ma i że mieszkamy na odludziu ;) Mi udało się załapać na 2500K w Morelach po całkiem przyzwoitej cenie 780 zł, pomimo, że w Emarkecie było wtedy taniej (około 20 zł taniej) to nie chciałem zwlekać i jak widać dobrze na tym wyszedłem.

 

ja dzisiaj dostalem procka od esc ale moje montowanie zostaje odlozone na 2 dni . przed chwila sie zmarszczylem jak mialem wszystko montowac niby plyta asrock 4 extreme ma nozki pod 775 ale prolimatech megahalems nie chcial za chiny ludowe tam wejsc jedyne wyjscie teraz to zamowilem z proline . zestaw montazowy jutro wysla to pojutrze bede mial

 

Ja jak przymierzałem radiator NH-U12P jeszcze z mocowaniem do S.775 pod otwory montażowe S.775 na Asrocku Extreme4 to radiator był krzywo ustawiony tzn. nie był ani prostopadle ani równolegle do krawędzi płyty, dziwnie to wyglądało. Na szczęście zapinka pod S.1155/1156 kosztowała 25 zł i Komputronik ściągnął mi ją w ciągu jednego dnia, więc obyło się bez problemów. Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie faktycznie krzywe to takie jakies . poprostu nie pasuje ja przed chwila wlasnie zamowilem z proline pewnie bede mial to w srode najszybciej E57 mial bym do ciebie prosbe mogbys mi zapodac screenymbiosu co pozmieniales jakie ustawienia dales by ocowac procka. bo mamy taka sama plytke a ty juz wiesz co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batch batchowi nie równy, można dorwać takiego L040B307 i mogiła, no ale prawdopodobieństwo trafienia dobrego proca większe.

 

Ja mam taki batch no i ? Czemu mogiła. 4700 na 1,36v z offsetem i super stabilnośc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki batch no i ? Czemu mogiła. 4700 na 1,36v z offsetem i super stabilnośc.

 

Chodziło o to , że ktoś inny z takim samym bachem moze miec beton, bo w przypadku SB sa spore roznice nawet miedzy procami z tym samym batchem.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...