Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło o to , że ktoś inny z takim samym bachem moze miec beton, bo w przypadku SB sa spore roznice nawet miedzy procami z tym samym batchem.

 

Zawsze tak było i to z każdym procesore, a nie tylko w przypadku SB.

 

Złapanie w przypadku nehalema batcha z przedziału 3845Axxx do 3849Axxx teoretycznie gwarantowało złote sztuki 4,5 GHz+, ale zdarzały się też takie o które ludzie na ebayu walczyli, a potem się okazywało, że ledwo robią 4,2...

 

Loteria jest zawsze. Batch tylko zwiększa szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI ma kiepski serwis. Kumpel teraz oddawał zjaraną P55-GD65 i trwało to miesiąc. Płyta wymieniona na "nową", ale ewidentnie widać, że to jakiś leżak z odzysku, poplamiony pastą socket, potłuszczona od paluchów i brudna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emarket.pl:

"10tego nie będzie dostawy Intela i5 2500k. Najbliższa dostawa będzie około 30tego"

 

Ogólnie rzecz biorąc - mydlą oczy, że Intel ma problemy z chipsetem itp.

Chipset to jedno, a procesory to drugie, tym bardziej, że mam już procesor zamówiony w BachKomp

i oni mają dostawę jutro (może nawet dzisiaj), więc może i 50 zł więcej, ale przynajmniej przedmiot od ręki...

Edytowane przez aImLeSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emarket.pl:

"10tego nie będzie dostawy Intela i5 2500k. Najbliższa dostawa będzie około 30tego"

 

Ogólnie rzecz biorąc - mydlą oczy, że Intel ma problemy z chipsetem itp.

Chipset to jedno, a procesory to drugie, tym bardziej, że mam już procesor zamówiony w BachKomp

i oni mają dostawę jutro (może nawet dzisiaj), więc może i 50 zł więcej, ale przynajmniej przedmiot od ręki...

 

Mi powiedzili ,że weszło 20 sztuk ale wszystkie sa z rezerwacji dwoch pierwszych tygodni stycznia.Moje zamowienie jest z 24.01 wiec cholera wie kiedy beda te przypisnae dla mnie.W moich oczach emarket duzo stracił-zwłaszcza chytroscia(przedmiot na stronie) na pieniadze ludzi.Wiedza , ze nie maja i miec nie beda, to cwaniaki dali "wkrótce dostawa" i trzepia kase na sprzecie którego nie mają :mad: Wstyd!

 

Ja ide do pc projekt wybrać sobie jakiś dobry batch i mam w głębokim poważaniu reszte sklepów.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością informuję, że płyta MSI P67A-GD65 spaliła mi procka oraz samą siebie.

Szkoda, bo za te samą kasę jest ładniejszą i lepiej wyposażoną alternatywą Gigusa UD4, dlatego ją kupiłem.

P.S. A teraz najlepsze: nie zdążyłem jeszcze zakręcić proca na niej, a tu strzał! Poszedł dymek ... :-/

W sklepie dopiero po fakcie powiedziano mi, że MSI ma problemy z awaryjnością i że lepiej brać Gigabyte UD4 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdza to moje wcześniejsze doniesienia że msi to złom, moze miec super podzespoły inowacyjne rozwiazania, ale i tak nie umieją zrobic dobrej i niezawodnej płyty, ja tez zdecydowałem sie na małe zmiany i zakupiłem ASUS Sabertooth P67 (taki ładny i nikt nie ma na naszym forum do tego ma wewnatrz 4porty sata3 co mnie w 100% zadowala) i 2600k, jakiegos wielkiego oc nie planuje 4.2ghz przy niskich napieciach i będe szcześliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdza to moje wcześniejsze doniesienia że msi to złom, moze miec super podzespoły inowacyjne rozwiazania, ale i tak nie umieją zrobic dobrej i niezawodnej płyty, ja tez zdecydowałem sie na małe zmiany i zakupiłem ASUS Sabertooth P67 (taki ładny i nikt nie ma na naszym forum do tego ma wewnatrz 4porty sata3 co mnie w 100% zadowala) i 2600k, jakiegos wielkiego oc nie planuje 4.2ghz przy niskich napieciach i będe szcześliwy

 

Jak będziesz miał chwilę to napisz coś o tej MoBo.

Sam miałem ją brać, ale jak kupowałem sprzęt to nigdzie jej nie mieli na stanie, ani nawet nie wiedzieli kiedy będzie dostępna.

W sumie to dalej się zastanawiam, czy wymieniając płytę na tą z nową wersją P67 nie wziąć właśnie sabertooth.

Napisz też jak to się sprawuje przy wyższym OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością informuję, że płyta MSI P67A-GD65 spaliła mi procka oraz samą siebie.

Szkoda, bo za te samą kasę jest ładniejszą i lepiej wyposażoną alternatywą Gigusa UD4, dlatego ją kupiłem.

P.S. A teraz najlepsze: nie zdążyłem jeszcze zakręcić proca na niej, a tu strzał! Poszedł dymek ... :-/

W sklepie dopiero po fakcie powiedziano mi, że MSI ma problemy z awaryjnością i że lepiej brać Gigabyte UD4 :(

 

wymienią tobie na nowe mobo? ,bo mi w mojej padły 2 kości bios ,tzn. BootBlock się uszkodził i nie ma startu żadnego ,tyle że pc chodzi jakby nigdy nic :D i brak obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbijam w to. Teraz jadę na UD4.

Początki na Gigusie były okropne -> BIOS pisał chyba jakiś naćpany kolo, który kijowo nazwał niektóre elementy, nie mogłem się zupełnie na początku połapać (np. "ratio" zamiast "turbo ratio", os control ratio itp.).

 

Testowałem też Asus Deluxe i wam powiem, że gdyby nie układ portów PCI, to ta Deluxe byłaby ideałem. Potrzebuje bowiem 2 slotów PCI osadzonych na samym dole (tak jak w UD4 czy GD65), które nie wadzą o PCIex16x.

Edytowane przez nnn2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak inne firmy, ale plyty asusa nie musza dzialac :P takze mozna oddac, wziac zwrot kasy i kupic cos innego, poki jeszcze sa w sklepach ;) nie ma sensu czekac na wymiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ci chodzi ASRock Extreme 4 Ciasteczkowy Potworze? :P

Rozważałem jej zakup bo ma również tę fajną cechę z portami PCI ale spękałem - nazwa firmy taka, a nie inna.

Edytowane przez nnn2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem duże obawy przed Asrockiem, opinia o firmie z przed jakiegoś czasu nie napawa optymizmem. Teraz ponoć jest dużo lepiej. Stwierdziłem, że zaryzykuję - w obecnych czasach z elektroniką jest tak, że trzeba raczej liczyć na udany konkretny model a nie na porządną firmę (bo większości, jak nie każdemu, zdarzają się czasem buble).

Jeżeli chodzi o samą płytę to póki co jest prawie bezproblemowa*. Od czasu złożenia komputera nie miałem ani jednego zwisu (nie licząc nieudanych prób OC ;) ), chodzi stabilnie i nie sprawia żadnych kłopotów. Wykonanie płyty również jest przyzwoite. W kwestii czy jest dobra czy zła do kręcenia procka się nie wypowiem - za cienki w uszach jeszcze jestem w tym temacie ;) Chociaż ludzie na zagranicznych forach chwalą i wydaje się, że płyta dobrze sobie radzi w tej kwestii. Jest bardzo dobrze wyposażona jak na swoją cenę. Trochę boli 2 letnia gwarancja, ale za 2 lata pewnie będę zmienię platformę. W chwili obecnej jakbym miał jeszcze raz wybierać płytę główną pod SB to albo Gigabyte UD4 albo jeszcze raz Asrock Extreme4.

 

* na biosie 1.50 wystepuje problem który opisałem w temacie o Extreme4 :

- Spread Spectrum ustawione na auto ustawia BCLK na 99,8 MHz

- Spread Spectrum ustawione disable powoduje podwójne bootowanie się płyty przy pierwszym uruchomieniu (cold boot?)

na poprzednich biosach tego nie miałem. mam nadzieję, że poprawią w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedę miał płytke i procka to dam znać, sprzęt zakupiłem w pcprojekt a nie wiem jak ich cennik i dostępność ma sie do rzeczywistości, ceny były niezłe bo za płyte dałem 700zł procek 1140zł, kasa wpłacona czekam na wysyłkę, do całości zrobie testy na 16 gb z mojej aktualnej platformy zostanie mi 12gb dokupie koste i bedzie 16 tak żeby zaden sąsiad dookoła nie miał wiecej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, w czym Sabertooth jest lepszy np. od P8P67 Evo ?

 

spójrz na design czyż nie jest super mnie sie podoba i jest w miare tani, a raczej na piaszczystym moście długo nie zagoszczę gdyż szykuje się na buldożera, generalnie to chciałem biostara który robi rewelacyjne budżetowe płyty cholernie stabilne i wytrzymałe ale z braku laku wziąłem asusa po kilku przeczytanych reckach nie odstaje pod wzgledem oc od reszty rodzinki a fajnie wyglada i komponenty sprawiaja wrażenie wytrzymałych (choc sam jakiegos wielkiego oc nie planuje ma być przedewszystkim cicho i chłodno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie z tego co widze to wszystkie płyty prowadzą procka do moich wymarzonych 4.2-4.4 ghz przy rozsądnym napięciu, nie potrzebuje 4portów pci-e x16 miałem to na foxcconie i wykorzystywałem 1 do jednej mocnej karty graficznej, w 3dmarki czy superPI nie gram a w gry po wiekszosci sieciowe także ma byc płynnie i cicho a i cztery porty sata3 zwróciły moja uwage tyle akurat potrzebuje (2dyski raid , dvd i systemowy ssd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, nie ma co szaleć z rzeczami których się nie wykorzysta (np. 3xPCI-E, skoro znakomita większość ludzi korzysta tylko z jednego). podobnie z oc na SB, zależy głównie od konkretnej sztuki procesora a już mniej od płyty głównej.

chodziło mi raczej o to, czy za kwotę 700 zł nie można kupić płyty posiadającej większą funkcjonalność. skoro można mieć więcej za tą samą cenę to czemu nie. natomiast fakt faktem, Sabertooth jest porządną płytą posiadającą wszystko co potrzeba do normalnego użytku + dodatkowo ma ciekawy wygląd (może się podobać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI klasy wojskowej 2 hahaha :D do d..y z taką "klasą".

 

Muszę się zgodzić z ptysiem co do tego, że płyty potrafią po prostu ładnie wyglądać i że to przyciąga.

Mnie uwiodła Asus Deluxe i to będzie moja docelowa płyta jeśli uda mi czymś zastąpić kartę dźwiękową SB Xtreme Gamer PCI, kótra jest połączona z tunerem TV (PCI).

Połączenie starej integry Realteka (jeszcze na LGA775) z tunerem odbijało się na jakości dźwięku przy nagrywaniu video.

 

P.S. Miałem zamówiony procesor 2600K w jednym ze sklepów. Wczoraj dostałem telefon od właściciela, że towar jest dostępny. Anulowałem zamówienie, ponieważ już mam swój model, więc jakby ktoś chciał skorzystać to podaje link www.lustrzanka.net. Jest za 1199zł, a sam sklep i obsługa są bardzo wporzo.

Edytowane przez nnn2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...