Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie rzecz biorąc - mydlą oczy, że Intel ma problemy z chipsetem itp.

 

A nie ma?

 

Gdybym prowadził sklep to nie zamawiał bym procesorów których nie ma w co wsadzić. Chyba że miał bym gwarancję że ktoś mi całą partię wykupi w odpowiednio krótkim czasie, by procesory nie zalegały 2 miesiące w magazynie (czyli tylko Ci którzy już mają płyty).

 

oczywiście, nie ma co szaleć z rzeczami których się nie wykorzysta (np. 3xPCI-E, skoro znakomita większość ludzi korzysta tylko z jednego).

 

Akurat lepiej by kilka PCI-E było (poza graficzną niektórzy chcą włożyć tuner TV i kartę dźwiękową) ... to z zabytkowych PCI powinni rezygnować. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat lepiej by kilka PCI-E było (poza graficzną niektórzy chcą włożyć tuner TV i kartę dźwiękową) ... to z zabytkowych PCI powinni rezygnować.

 

no właśnie, to by mnie zmusiło do zmiany karty dźwiękowej i tunera na wersje PCIex :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sabertooth to chyba to samo co p8p67 pro, tylko w pancernej obudowie ;) przynajmniej sa z nim te same problemy

 

Nie do końca.

 

P8P67 mają 12+2 fazową sekcję zasilania (z wyjątkiem P8P67-LE), wbudowany bluetooth.

Sabertooth P67 ma 8+2 fazową sekcję, brak BT, ale za to ma Thermal armor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma?

 

Gdybym prowadził sklep to nie zamawiał bym procesorów których nie ma w co wsadzić. Chyba że miał bym gwarancję że ktoś mi całą partię wykupi w odpowiednio krótkim czasie, by procesory nie zalegały 2 miesiące w magazynie (czyli tylko Ci którzy już mają płyty).

Oczywiście, że Intel ma problemy z chipsetami. Ale wg mnie właśnie, żeby zachować twarze to powinien dostarczać procki jak najszybciej.

 

Co do tego, żeby mieć zapewnienia o zejściu całego towaru. Przy cenie jaką ustalił emarket.pl (jakies 780 zł) nie mieliby procków na stanie już po jednym dniu...

 

Test płyt głównych P67 (LGA1155) dla procesorów Sandy Brigde : NVISION.pl

Brakuje mojego AsRocka P67 Extreme4 :(

A zapewne dość spora część osób z tego tematu chciałaby zobaczyć jego testy...

Edytowane przez aImLeSS
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby dodali inne mobasy: EX4, P8P67 DLX\EVO\PRO, Evga. Fatality i Sabertooth poniżej oczekiwań, dobrze że nie brałem tego pierwszego.

 

Brak chociażby którejś z wyższych wersji P8P67 DLX\EVO\PRO rzeczywiście woła o pomstę. Szczególnie, że wersje PRO/EVO są najpopularniejsze.

 

Strasznie brakuje mi informacji na której wersji EFI (BIOS) testowali płyty, może np. mieli sabertootha z jakąś archaiczną wersją EFI, a te pierwsze się nadawały do gluteus maximus, a nie do OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo Xavier! ja zrobilem to samo czyli test 2600K@5.4GHz... i mi się dostało od Forumowiczów za przywalenie 1.650Vcore :D

 

p.s. na swoje usprawiedliwienie dodam tylko że Vdroop był DUUUŻŻYY :D

 

p.s.2) też chciałbym przetestować na UD7, pożyczy ktoś?:D

Edytowane przez nnn2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie jedzie 2500k ze sklepu bachkomp (za 859 zł, wiem, że nie jest to najtaniej, ale miałem już dość czekania po przygodach z emarket.pl) :D

 

Fajnie jakby dodali inne mobasy: EX4, P8P67 DLX\EVO\PRO, Evga. Fatality i Sabertooth poniżej oczekiwań, dobrze że nie brałem tego pierwszego.

A co masz do AsRocka Extreme4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Fatality i nie jest tak źle, jedynie vcore się "buja" trzeba wysokiego do startu potem już niżej "lata", bios to Beta 110G, testy płyt nie są do końca obiektywne, zależy kto dostarcza sprzęt lub jest sponsorem. Fatality mogę jedynie zarzucić widok "FATALLA" w EFI, płyta się nie grzeje, pracuje poprawnie z Corsair Vengeance 1866 (Asus średnio), a kolor płyty pasuje mi do FESERa UV. A szczerze mówiąc nie przepadam za Asrock'iem, druga platforma P6T Delux OC Plam, I7 920@4,3 - 1.35 BATCH 3936A665, ale w konkurencji (przy niedostępnej UD7) między Asusem a Asrock'iem wybrałem tego drugiego. Fatality - zdobył trochę wyróżnień w innych tematycznych portalach, tylko ta "gęba"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem graty i przyłączam się do eksperymentowania :wink:

Pierwsze próby raczej nie napawają optymizmem stabilnie udało się wycisnąć 45x100 @ 1,4125V w biosie.

Wahania napięcia monitoruje w CPU-Z, nie wiem na ile on poprawnie odczytuje, gdyż w momencie włączenia testu napięcie spada nawet do 1.288 i skacze między tą wartością a 1.350, po czym po skończonym teście zegary wracają do 1600MHz a napięcie wraca do 1.412V :blink:

 

Temperatura w spoczynku 32-34 stopnie, w stresie 58-61.

 

Czy mógłby ktoś podać swoje ustawienia bios na tej płycie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro będę miał zestaw zapodam najnowszy bios i zobacze czy faktycznie jest tak kiepsko jak w teście nvision, tu proszę o asussowców aby dali swoje ustawienia z biosu (odnośnie oc) abym mógł na szybko ustawić właściwe napięcia dzielniki bo jutro mało czasu będę miał a nie chce wertować 70stron tego wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil bierz bo ceny spadną dopiero w wakacje.

 

P.S. Nie chce być gorszy od ptysia więc chyba też sobie kupię płytę która mi się podoba i nikt jej nie ma na ulicy. sesese

Edytowane przez nnn2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proline ale dowalił z tymi cenamio za 170zł wiecej w pcprojekt kupilem 2600k, nie ma płyt głownych procki leża odłogiem a ceny ze dupe urywa, ten kraj jest naprawde pociach!lony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło ;)

 

Tylko czekać. Niestety dopiero za miesiąc płyta i pamiątki. Ale może i to nawet lepiej. Oby Ceny AsRocków za bardzo nie podskoczyły przy nowej rewizji. Batcha nie będę podawał, ani na razie zaglądał by się zbytnio nie stresować Później ew. bedę się bulwersował :) No i co niektórych tu podrażnię podstawowymi pytaniami. No ale jakoś to będzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"GIGABYTE otwiera sprzedaż płyt głównych z serii GIGABYTE 6 opartych na chipsetach Intel P67,H67 (stepping B2).

 

Drodzy Klienci,

 

GIGABYTE Technology otrzymał oficjalną informację od firmy Intel, iż na chipsetach Intel z serii 6 (nazwa kodowa Cougar Point, stepping B2) wykryto wadę produkcyjną. W skutek tej wady wydajność portów Serial-ATA 2 (SATA 2) może (ale nie musi) zostać ograniczona jak również prowadzić do niepoprawnej obsługi urządzeń SATA. Opisanym problemem obarczone mogą być wyłącznie złącza SATA 2 o numerach 2,3,4,5. WSZYSTKIE porty SATA 3 oraz podłączone do nich urządzenia na płytach głównych GIGABYTE z serii 6 funkcjonują poprawnie. Z informacji podanych przez firmę INTEL wynika, że problem może wystąpić na około 5% chipsetów i dotyczy wszystkich płyt głównych bez względu na producenta.

 

W trosce o dobro swoich Klientów, GIGABYTE uruchomił na oficjalnej stronie WWW formularz zgłoszeniowy do wymiany zakupionych modeli. Klienci końcowi, którzy do końca marca 2011r. zarejestrują swój produkt na stronie http://www.gigabyte.pl/media/1699 , uzyskają prawo do jego wymiany, przy czym GIGABYTE zastrzega sobie 14 dniowy termin potrzebny do wymiany starej rewizji płyty głównej na nową począwszy od daty zwrotu wadliwego egzemplarza. Każdy zarejestrowany na stronie użytkownik zostanie poinformowany drogą mailową o możliwości i sposobie wymiany płyty głównej. Rozpoczęcie wymiany zarejestrowanych płyt głównych szacowane jest na kwiecień 2011. Klienci, którzy do końca marca 2011 nie zarejestrują wadliwego egzemplarza płyty głównej w systemie, będą mogli skorzystać z typowej procedury RMA, podczas której GIGABYTE zobowiązuje się do usunięcia wspomnianej wady chipsetów firmy Intel.

 

10 lutego 2011 GIGABYTE Technology ponownie uruchamia sprzedaż modeli opartych na chipsetach P67/H67 w steppingu B2. Dla Klientów, którzy zainteresowani są użytkowaniem wyłącznie dwóch urządzeń SATA (urządzenia należy podłączyć do złącz oznaczonych jako SATA3_0 oraz SATA3_1) bezcelowym byłoby oczekiwanie na nową wersję (B3) chipsetów Intel z rodziny 6, gdyż w przypadku wcześniej wspomnianej konfiguracji również obecnie dostępne chipsety w rewizji B2 nie generują żadnych problemów.

 

Aby dodatkowo wspomóc Klientów w poprawnej konfiguracji urządzeń SATA, GIGABYTE udostępnił aplikację 6 series SATA check, którą można pobrać ze strony:

 

ftp://download.gigabyte.ru/utility/67SfCK.ZIP

 

Wszyscy sprzedawcy produktów GIGABYTE P67/H67 są zobowiązani do poinformowania nabywców o wadzie produkcyjnej chipsetu i możliwych jej następstwach dla użytkownika, o której mowa w niniejszym piśmie.

 

 

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronach:

GIGABYTE TECHNOLOGY

http://gigabytedaily.blogspot.com/2011/02/gigabyte-6-series-mobo-sata-port-chart.html.

 

Z poważaniem,

Polskie biuro GIGABYTE

Tel. 71-794-63-47

pomoc@gigabyte.pl"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla narzekających dzisiaj test płyt - a któryś z was uważnie przeczytał artykuł - czy tylko standardowo, 5 min i po sprawie na 2x stron....

Bo z waszych odpowiedzi można raczej właśnie to wywnioskować. Tylko pamiętajcie, wtedy pozbawiacie się merytorycznej możliwości oceny...

Mniejsza z tym, art, będzie zapewne czymś dopełniony, jednak nie było ideą testowanie jak leci wszystkiego... ale aby to zrozumieć trzeba najpierw przeczytać ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro będę miał zestaw zapodam najnowszy bios i zobacze czy faktycznie jest tak kiepsko jak w teście nvision, tu proszę o asussowców aby dali swoje ustawienia z biosu (odnośnie oc) abym mógł na szybko ustawić właściwe napięcia dzielniki bo jutro mało czasu będę miał a nie chce wertować 70stron tego wątku

 

1) wgraj najnowszy BIOS

2) przepisz wszystkie wartości napięć jakie płyta daje na auto w trybie manual, żeby nie wzrastały automatycznie wraz z OC.

2) ustaw loadline calibration na ultra high

3) ustaw Internal PLL Overvoltage na enable

4) ustaw samo vcore na 1.35v i mnożnik na 42.

5) Odpal system, zainstaluj AI suite i zmieniaj mnożnik proca w górę, testując na szybko stabilność linxem na 5 przejść, aż dotrzesz do granicy.

 

Wtedy albo mnożnik o 1 w dół i testujesz stabilność już przez dłuższy czas linx/orthos, albo vcore oczko do góry i testujesz kolejny wyższy mnożnik.

Edytowane przez klami85
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...