Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

widze, ze dzialanie tego load line calibration to czysta magia, wiec podziele sie swoimi dzisiejszymi obserwacjami :D przy ustawieniu LLC na 100% offset ustawiony na 0.015 daje napiecie ~1.42-43v, przy 75% i offsecie 0.040 mamy 1.4v :] wplywu na podkrecanie nie zauwazylem, ale z wlaczonym napiecie idle spada o 0.1v takze mysle, ze warto ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

proc ustawiony 45x100 napięcie MANUALVOLTAGE na 1.275V jest 100% stabilne - LinX bez błędnie ponad godzinę, max temp to 66 :wink:

Chciałem zatem zaoszczędzić trochę energii ustawiając napięcie przez OFFSET VOLTAGE. Po włączeniu tej opcji na + i dodaniu min możliwej wartości 0.005V CPU-Z pod obciążeniem pokazuje wartości w przedziale 1.47-1.53V, temp pod obciążeniem wzrosła do 74 stopni. Zatem przełączyłem + na "-" w OFFSET VOLTAGE, niestety włączenie minusa zaowocowło blue screenami :mur:

 

Jakieś pomysły jak ustawić wskazaną wartość pod obciążeniem i jednocześnie cieszyć się z mniejszego poboru prądu podczas myszkowania w Internecie ??

 

---------------------------

 

Już nieaktualne zaradziłem zmniejszając opcje LOAD CALIBRATION :damage_wall:

Edytowane przez dr_Misiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś pytał o temperatury 4.4ghz 1.275v max 65c , 4.7ghz 1.35v max.71c (pomiar po 2h linx) zostaje przy 4.4 nizsze temperatury różnicy w wydajności nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem bios na 1204, różnicy w OC nie zauważyłem.

Procek który mam daje rade na 5 GHz, ale wymaga do tego napięcia OFFSET +0.1V.

CPU-Z podczas LynX wskazuje napięcie rzędu 1.51-1.53V temp. wzrasta do 82-85 stopni, dlatego postanowiłem zostać przy 4.5GHz na napięciu 1.275V i temp o 20 stopni niższej.

Może będzie możliwość zmiany procka na inny egzemplarz, to trafi się lepsza sztuka, póki co musi wystarczyć to co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś pytał o temperatury 4.4ghz 1.275v max 65c , 4.7ghz 1.35v max.71c (pomiar po 2h linx) zostaje przy 4.4 nizsze temperatury różnicy w wydajności nie widzę

 

dzięki ptys, widzę, że całkiem nieźle twój HR-02 chłodzi.

 

Może będzie możliwość zmiany procka na inny egzemplarz, to trafi się lepsza sztuka, póki co musi wystarczyć to co jest.

 

Możliwość będzie jeśli sobie kupisz, czyż nie tak? Poza tym, ta twoja sztuka wygląda na całkiem dobrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Kto przykleił ten temat? Już chyba dwa razy pisałem żeby go tymczasowo zamknąć, aby sie ludzie przenieśli do właściwiego, który powinien być przyklejony. To ma być ogólny temat o SB.

 

 

A Gulftown to też jeszcze obowiązujący high-end, i wg mnie do czasu 1356/2011 powinien być przyklejony, tak jak Bloomfield (zwłaszcza że Lynnfield też jest, a to na dobrą sprawę już przeszłość).

 

Ktoś nie specjalnie umie moderować ten dział.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja po prostu nie lubie burdelu w dziale, który codziennie odwiedzam.

 

Skoro w Grach przestrzega się porządku, uważam że powinno się i tutaj, co przecież jest absolutnie banalne i wymaga minuty roboty raz na parę miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogole dziwi mnie podawanie pojedynczych wynikow, rdzenie sa 4 i u niektorych rozstrzal jest 10 stopni =] u mnie na cuplex kryos przy 1.4v od 58 do 65 stopni w zaleznosci od rdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec podaje sie maksymalne temperatury chyba, bynajmniej tak zawsze było przy ocenianiu chłodzenia

 

Dokladnie, a na dodatek proponuje wrzucic Windows 7 SP1 + Linx 0.6.4 i z waszych magicznych 70 na rdzeniu, zrobi sie 90, przerabialem to :)

 

Do v wiekszego od 1.4 do tego proca tylko woda, wiadomo, ze sie proc w 99% czasu tak nie rozgrzeje, ale nie oszukujmy sie, ze rozgrzac sie moze :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Do v wiekszego od 1.4 do tego proca tylko woda, wiadomo, ze sie proc w 99% czasu tak nie rozgrzeje, ale nie oszukujmy sie, ze rozgrzac sie moze :)

 

Eee tam... U mnie w tym magicznym LinX'ie nawet 94* na jednym rdzeniu, a ani myślę o zjeżdżaniu z napięciami :lol: Skoro podczas grania jest zdrowo poniżej 70*, więc nie ma się czym przejmować :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sp1 dla win7 to chyba jeszcze oficjalnie nie ma ale mam w windzie załączoną wysoką wydajność i testuję linxem w trybie x64 (linx wersja z bajerami które ponośc lepiej grzeją axp czy jakos tam), dziś miał wyjść nowy bios cały czas czekam i nic, troche poszperałem i znalazłem fajny poradnik dla asusowców Official ASUS P8P67 Series Overclocking Guide and Information - XtremeSystems Forums ASUS P8P67 Pro/Evo/Deluxe OC discussion thread - XtremeSystems Forums nie rozumiem do końca co daj opcja "cpu current capability" może ktoś mnie oświeci w tej materii, odnośnie wyników hr-02 postaram się cos w najbliższym czasie poprawić bo na razie nie jest wszystko zmontowane jak trzeba

kucyk jak w ogóle twój proc smiga (napiecia i ghz) najlepiej max i 24/7

chemiczny ali tez zapodaj swoje osiagi

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede sledzil twoje odpowiedzi w tym temacie, bo strasznie ciekawy jestem ile ten procek pochodzi przy 1.5v :)

 

btw na takim napieciu 5 ghz robia najwieksze padaki - mam nadzieje ze nie dochodziles do tego dlugo :P

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieciu stopni brakuje do wlaczenia czujnika termicznego - troche pograsz, nagrzeje sie w pokoju i szybko go odkrecisz :P nawet nie bedziesz czekal na lato i 34 stopnie w cieniu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dziś miał wyjść nowy bios cały czas czekam i nic...

 

Gość wczoraj dodał wpis:

Out of the office currently but will have another update tomorrow. (Czyli dziś)

 

moze i jest padaka :) ale dziala w razie co mam gwarancje :) dla mnie jest ok :)

 

Już widzę, jak przygotowujesz coś ważnego do roboty i pstryk... :mur:

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...