Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj dostałem info od sklepu gdzie zamawiałem, że jutro będą wysyłać do mnie 2500K, tak więc wreszcie!

Do tego biorę MSI P67A-GD65, aczkolwiek nie wiem czy póki co nie przyoszczędzić i nie wziąć P67A-C45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego? Ja patrzę, to tak narzekają niektórzy na MSI, a ASUS widzę co chwilę problem ze stabilnością, Asrock i Gigabyte dziękuję, bo to tani szrot.

 

Tak przy okazji - 850zł za 2500K przy obecnej dostępności, to raczej dobra cena co? Bo tyle przyjdzie mi za niego zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msi robi dobre mobasy z p67 ,tyle że obecnie dostępne modele nie nadają się do ekstremalnego podkręcania CPU & Ram ,jeżeli szukasz taniej ,wydajnej i podkręcającej procesor do stabilnej pracy 5Ghz - To płyty MSI są dobrym wyborem ,na twoim miejscu celował bym w GD55 chyba ze chcesz mieć kilka bajerów za 50zł więcej to weź GD65.

 

moja płyta jest stabilna ,ale jak się dużo kombinuje w biosie ,to takie działanie może doprowadzić mobo do nie prawidłowej pracy ,sam się przekonałem i uszkodziłem 2 kości biosu ,ale po 1 tyg oczekiwania dostałem dziś z powrotem GD65 z na nowo wlutowanymi kościami biosu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuziu - nie wiem co robiłeś, że uwaliłeś kości BIOSu, ale gratuluję. Jak czytam w sumie jak niektórzy mają podejście do sprzętu, to nie dziwne, że później padają rzeczy, których uszkodzenie graniczy z cudem.

 

radiergummi - nie słyszałeś, ale to nie znaczy, że tego nie robi. Jeden przypadek dla mnie nic nie mówi. Bo jak czytam, że ktoś coś zrobił z jakimś sprzętem i tylko on, to dla mnie raczej świadczy o użytkowniku, a nie danym podzespole. Nie oszukujmy się - większość spaleń, zniszczeń tutaj na forum to nasza wina. W końcu kombinujemy :)

 

Co do płyty nie mają GD55, a z drugiej strony bardzo odpowiada mi MSI P67-C45 i chyba przy niej pozostanę. Ewnetualnie zrobię tak, że dogadam się z baltą, bym potem podczas wymiany na stepping b3 mógł dopłacić i wziąć GD55 albo GD65. Po prostu nie mam kasy teraz i niestety tego nie przeskoczę, a jak mam mieć pojutrze procka, to nie chcę czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dalej nie ma offsetu? :P to imho przekresla plyty msi... ale jezeli dla ciebie taki gb czy asrock jest szrotem, pomimo tego, ze to z asusami jest najwiecej problemow to nie wiem co doradzic :P moze sprawdz tego biostara...

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie mnie się pytasz? Jak tak, to nie wiem, bo nie mam płyty - kuziu ma, to niech napisze, czy jest.

 

gbt i asrock odpadają definitywnie. Pozostaje więc ASUS albo MSI, z czego jak mi ma się zawieszać komp, to póki co ASUS mnie nie przekonuje.

Edytowane przez Froze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przepraszam za bardzo proste pytanie ale w jakich programach wazna jest ilosc pamieci cache procesora ?

 

Zastanawiam sie nad tymi dwoma CPU:

 

Xeon E3 1220 8MB (brak iGPU - procesory robia oddzielnie czy "wylaczaja" rdzen graficzny) ?)

 

Xeon E3 1225 6MB + HD 3000 (wiki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na asusie nie uświadczyłem jeszcze żadnej zwiechy czy problemów ze stabilnością, wiekszość opini negatywnych to dzieci które zapodaja mnożnik 50 napiecie 1,35v, puszczają linx na 4 przebiegi i myślą że proc jest już super stabilny, asrock robi świetne płyty od dłuzszego czasu nie powiem mają jeszcze czasem wpadki ale to sie zdarza kazdej firmie, gigabyte tez fajne i topowe płyty robi ale jakoś osobiście nie lubie tej firmy, MSI na koniec to same złe doświadczenie 2 uwalone neo2-fir i sporo nieciekawych opini na róznych forach polskich i zagranicznych, niby stabilne, najnowsze technologie i niezłe oc ale zdychają jak muchy do tego chusteczkowy serwis płyt głównych ( długi czas oczekiwania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptys kilka dni temu zmieniles kompa na sb i poprowadzony za raczke go podkreciles, a teraz zgrywasz znawce i tworzysz profile psychologiczne ludzi majacych problemy z asusami :lol2: no offence, ale trzeba byc slepym ignorantem zeby siedzac w temacie mowic, ze wszystko jest okej.

 

Intel MoBos - [H]ard|Forum problemy z dana seria plyt nie koncza sie na waszej sztuce ;]

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na asusie nie uświadczyłem jeszcze żadnej zwiechy czy problemów ze stabilnością, wiekszość opini negatywnych to dzieci które zapodaja mnożnik 50 napiecie 1,35v, puszczają linx na 4 przebiegi i myślą że proc jest już super stabilny

 

Ptys nie przesadzaj bo u mnie bez OC na asusku mialem zwiechy ;p Teraz jak go podkrecilem i wgralem wszystkie poprawki do W7 jest stabilnie. Jedynie co denerwuje to to ze jak zmienie taktowanie RAMU to za kazdym razem jak wylacze kompa i wlaczam to mam "Oc failed.." i musze do biosu wchodzic i zapisywac ustawienia :P A tak to plytka lata spoko.

 

EDIT: zaraz sprawdze nowy biosik i dam znac :lol:

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto ściema jaką dziś otrzymałem mailem:

 

Witam

Niestety, przez aferę z błędem w układach na płytach głównych Intel wciąż przesuwał czas dostawy i

stanęło na razie na tym że nie podał daty dostawy procesorów, nawet orientacyjnej.

Info eMarket

 

Ciekawe jak długo to potrwa, w dystansie przecież i tak bardziej im się opłaca zrealizować te wcześniejsze tanie zamówienia i zarabiać na kolejnych, niż sztucznie nie wprowadzać tych procesorów do oferty czekając na rezygnacje.

 

Moim zdaniem nie mozna jednoznacznie stwierdzić ze ściemniają ponieważ faktycznie w wielu sklepach do ktorch dzwoniłem mówiono mi , ze poznikały daty dostaw na dystrybucji, a to oznacza, że intel nie podaje żadnych informacji o przyszłych wysyłkach.Z drugiej jednak strony w jakimś tak sklepie pc-power było 84 sztuk , które rozeszły sie po kilkunastokrotnym wcisnieciu klawisza F5, a w innym zwanym balta.pl jest obecnie 30 sztuk, wiec nie mozna tez w zasadzie powiedziec , ze dostaw nie ma.

 

Co mozna powiedziec, to fakt wyraźnego wzrostu cen , który mam nadzieje jest spowodowany wyłącznie działaniem popytu i podazy a nie permamentnym wzrostem podyktowanym tak naprawdę nie wiem czym ,bo w pozostałych krajach UE , gdzie podaż jest odpowiednio duża, ceny nie przekraczają 750zł.Wydaje mi sie, że emarket czeka na ustailizowanie podaży,spadku cen średnich do poziomu tych z zamówień, i wtedy je zrealizują.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widziałem testy z tym L045A848 i ludzie sobie chwalą niektórzy. Jeden gość zrobił 50x100 przy 1.36,a jeszcze inny 4.6ghz przy 1.23v. To oczywiście tylko doniesienia innych, więc nie są gwarantem, że akurat moja sztuka się tak trafi. aImLeSS możesz podać swojego Batcha ?

 

Teraz tylko został mi wybór płyty głównej. W zasadzie już zdecydowałem się na ASRocka. Ale czy to dobra płyta do wysokiego OC? Sporo osób mi polecało jednak Asusa P8P67. Ale raz,że ASrcok ma otwory montazowe pod LGA 775, więc mógłbym zamontować Karakorum. To jeszcze chyba obsługuje w pełni SLI. Na stronie Asusa jest napisane, że wspiera CrossFireX tylko. ASrock ma zdaje się 3x PCIe x16 ? Wszystkie 3 pracują z taką prędkością. Oczywiście nie interesuje mnie wsadzenie tam 3 kart. Ale myślałem nad dwoma GTX 460 w SLI i pytanie jaką płyta do tego ? Oczywiście również dobra do OC.Ważne by oba PCIe pracowały x16, a nie dwa razy X8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quave oczywiście poprawki do systemu konieczne bo to podstawa przy każdym nowym sprzęcie, odnośnie oc pamięci miałem to samo po ustawieniu recznie vtt na 0.9500v ustaw auto domyślnie około 1.0500v i sprawdź czy tez bedziesz miał takie problemy, o dziwo moje ramy nie chca wystartowac na 1866mhz, 1600mhz nie ma problemu, dodam tylko że problem występował po dłuzszym wyłaczenia kompa (cała noc) przy krótkotrwałym wyłacznie nie było problemów ze startem, najśmiszniejsze to że przetestowany był w wielu aplikacjach i był w pełni stabilny (linx 5godzin)

 

Devil na p67 bez mostka nvidi takie cos jest niemożliwe albo masz 1x16 albo 2x8

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie prawie wszystko jest na auto - jedynie zmienilem offset na -0,05, wczytalem profil XMP 1600MHz, zmniejszylem napiecie ramu do 1.6v i ustawilem mnoznik turbo na 45. Objawy te same, jutro sprawdze wyczyszczenie CMOS poprzez wyjecie baterii. Co najsmieszniejsze wczesniej nie mialem tego problemu <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro dostawa prockow do balta.pl (dostalem dzis info na maila) ale ceny podniesli +40 w stosunku do wczoraj (nie mamy i nie wiemy kiedy beda) ;)

 

 

Hahaha dobre dobre.Zaskoczyli ich...sami nie wiedzieli ,ze dzis je dostaną.Ale łgarze z tych handlowców :wink:

 

BTW procki sa juz na aukcjach.

@aImLeSS tak sobie pomyślałem ,że moze pojechałbys z procem do kogos kto ma inne mobo i potestował???

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny w granicach 900-1000 zł za i5 2500K moim skromnym zdaniem graniczą z obłędem, kiedy bez problemu można kupić i7 2600K poniżej 1150 zł. No i dodatkowo ta dysproporcja w stosunku do cen w sklepach zagranicznych, obawiałem się, że może Intel zamierza skorygować ceny modeli "K" aby sobie odbić wtopę na chipsetach, ale chyba jednak nie, bo poza pl nie widać wyraźnych tendencji zwyżkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camino 829 i tez jutro maja ;] to moze w emarkecie brac w cenie jaka jest teraz zanim nie dostana jutro/pojutrze dostawy?

 

Oho saturion 929zl i to bez K buahahaha chyba pobili esc ;]

Edytowane przez breja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, żeby mieć 2x16 to co muszę wybrać ? Oczywiście to nie jest priorytet. Zawsze uważałem, że lepiej mieć jedną mocniejszą kartę , ale że nigdy nie miałem SLI to chciałem się pobawić na P67.

 

z tego co pamietam roznica pomiedzy sli 2x16, a tym asusowym wynosi srednio kolo 3 procent ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breja ceny są różne. Podobnie jak dostępnościa. Proline właśnie obniżył cenę do 900 zł (z 1000) i to dziś jak już odebrałem procka. No ale i tak bym nie miał możliwości wyboru w Proline, bo też są na zamówienie. To znaczy mają w centrali. Tak to bym pojechał. Poprosił o kilka sztuk i wybrał ten z lepszym batchem. Tak jak to robiłem z E8400. kkNd! no też fakt, bo różnica jest znikoma. Więc będę wybierał między Asusem P8P67 PRO, a ASRockiem. Extreme 4. Za Extreme w zasadzie przemawia tylko możliwość zamontowania Karakorum.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...